Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori ez, hogy...

Mennyire gyakori ez, hogy terhesség, szülés miatt tönkremegy a házasság?

Figyelt kérdés
A baràtnőmmel történt ez. Az egész terhesség alatt veszélyeztetett terhes volt, ami miatt nem volt szex. A férj nehezen viselte. A szülése nehéz volt, repedt,vizelettartási gondja,aranyere lett. Ujabb szexmentes időszak következett a házasságukban. A baràtnőm is úgy érezte, hogy tàgabb lett, és a férje is. Addigra màr szétment a hàzasságuk, és két év után a férje elhagyta egy nőért. Azzal indokolta, hogy szàmàra a két év szexmentesség sok. Az orál, és kézimunka nem pótolja. Ez mennyire gyakori, hogy egyedül marad emiatt egy nő?
2015. dec. 31. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem elég gyakori, de azért nem általános.


Én mindig azt gondolom ezekről az esetekről, hogy a háttérben kommunikációs problémák állnak. Ha a felek nem beszélgetnek egymással és nem hallgatják meg egymást, akkor eljön az idő, amikor a problémák megoldásának keresése helyett inkább a könnyebbnek látszó menekülést választják.


Nem lehet minden esetben kijelenteni, hogy a szemét férfi a hibás, szerintem ez leginkább mindkét félen múlik.

2015. dec. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%

Ha hiszed, ha nem, ez minden párral megtörténik.

Csak persze nem mindenki beszél róla és büszkélkedik a tökéletes kirakat hàzassàgàval. Ami csak egy cukormáz.

Én tudom. 5 hós terhesen lettem elhagyva.

2015. dec. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

én úgy gondolom,hogy azt a gyereket közösen vállalták. sajnos a nők testét ez eléggé megviseli, a férfiak szerencsések ebből a szempontból. de szerintem egy normális férfi tudja,hogy erről nem tehet a felesége, és türelmesen vár. jó, 1-2 év szexmentesség valóban nem öröm, de ha ilyen miatt el hagyja másik nőért, akkor ott más bajok is voltak!!

ugyan én még nem szültem, de volt már olyan nőgyógyászati gondom, ami miatt hónapokig nem szexeltünk, és utána is csak óvatosan.ha ilyen miatt képes lett volna elhagyni, hát nem sajnáltam volna akkor,hadd menjen..

főleg,hogy írod,hogy a barátnőd próbált ugye segíteni orállal és kézimunkával..

ennyit arról,hogy jóban rosszban.. nem tudom az ex férjnek hogy esett volna,hogyha ő mondjuk lebénul deréktól lefelé.az asszony meg lelép egy másik csávóval 1-2 év után, mert hát nincs szex...szerintem görénység

2015. dec. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
A házasságok szinte kivétel nélkül a szex miatt mennek tönkre. Ebből a szülés utáni szexuális élet megváltozása vagy teljes megszűnése elég jelentős, szóval mondjuk úgy hogy kb minden harmadik házasság ezért megy tönkre, a maradék meg közvetve ezért.
2015. dec. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Csak a saját példámat tudom felhozni.


A férjem éppen ma mondta azt, hogy mennyire hálás, hogy kihordom a kicsinket és mennyire végtelenül elkeserítő számára, hogy csak a vizsgálatokra tud elkísérni, de nem tud segíteni a testem problémáin (derékfájás, hólyagrugdosás, stb) Azt is mondta, hogy nem kell 16 évesnek látszanom utána, hiszen gyereket szültem, és amúgy sem vagyok 16.:)


A hormonjaim már eléggé játszanak velem, ma kifakadtam a férjemnek, hogy sajnálom, ahogy terhesség alatt megviselt vagyok. Már nem naponta, hanem kétnaponta vagyunk együtt az ágyban, de ugyanolyan sok csók és érintés maradt.


Naponta egy nagyobb program fér bele (kiállítás vagy mozi és egy nagyobb séta után már szeretnék otthon feküdni picit). Korábban aktívabb életet éltünk. Bár, továbbra is lehet velem értelmes témákról beszélgetni, ezzel nincs baj.


A szeretet és tisztelet fontos egy kapcsolatban mindkét fél részéről, és a kommunikáció.


30hkm, 28 éves

2015. dec. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Azért szánalmas, a sok koravén, elhagyott asszonyka hogy lepontozta az 5. választ, amivel egyébként semmi gond...
2015. dec. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyakori, amikor céltalanul egymás mellett vannak!
2015. dec. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Így járnak azok, akik a jó szexre alapozzák a házasságot.
2015. dec. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

10 ből 7 kapcsolat pont ilyenkor bomlik fel

de nem a szex miatt hanem a gyerekkel járó rengeteg plusz munka, stressz, pénz...

2015. dec. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%

Én egyáltalán nem tapasztalom ezt a környezetemben. Hirtelen nem is jut eszembe egy olyan ismerős se, akik a gyerek születése után nem sokkal váltak volna el. Ha minden kapcsolat tönkremenne, mint ahogy az egyik válaszoló írta, akkor sehol nem lenne kistesó.

A mi házasságunk sem ment tönkre, pedig nálunk is kimaradt közel 1,5 év hasonló okok miatt. Ráadásul nálunk nem szokás az egyoldalú szex, tehát más sem volt. Egyébként eleve az sem gyakori, hogy az egész terhesség alatt nem lehet szeretkezni és hogy utána sokáig probléma legyen. Általában 6 hét, vagy nem sokkal több marad ki, azt meg azért egy normális ember kibírja.

2015. dec. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!