Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális? Valahogy észhez...

Ez normális? Valahogy észhez lehetne téríteni?

Figyelt kérdés

2014 elején elbocsátották édesanyámat, munkahelyet már nem keresett újat, mert nyáron műtötték a lábát, mondta majd 2015ben elkezd dolgozni.

2015 januárjában nagymamámnál rákot diagnosztizáltak, itthon kellett maradnia továbbra is, hogy korházba vigye kezelésekre. Megműtötték a mamámat nyáron, de sajnos nem sikerült, 1-2 éve lehet maximum hátra.

Tavaly azt mondta már itthon marad még erre a pár hónapra ápolja, majd idén munkát fog keresni.


Kérdeztem tőle, na megírjuk most az önéletrajzodat? (Régi elveszett) Erre elkezdett hisztizni ki fog bevásárolni, főzni egyebek... Mondom majd bevásárolok egyetem előtt, meg valahogy megoldjuk...Mama meghal mi a faszból fogunk élni... ? Miből vásárolsz be, és főzöl meg? Erre kiviharzott a szobámból...


Én nyáron keresek csak pénzt diákmelóból, meg most vizsgaszünetkor ha minden igaz lesz majd melóm januar közepétől, de az a pénz nekem kell a sulira.

180 ezres hiteltartozása van már nagyimnak, mert hárman élünk a nyugdíjából, anyám meg olyan jól elücsörög itthon a 22 ezres segélyén...

Nem hogy eltemetni nem tudnánk, de még a tartozást visszafizetni se...


Nem tudom anyámmal mi lett, elhiszem hogy esetleg aggódik nagyimért, de nem kell rá 24 órában vigyázni, ezt megmondta ő is, a pénz meg nagyon kellene. Érzem is ez már csak ürügy rég nem erről szólt...


Nehéz munkát találni, de pl a barátnőm édesanyja lehet betudná vinni gyári munkára 12 órázni 2 műszakban 100 ezer ft-ért. Nem leányálom, nem a szomszédban lenne, de pénz... De különösebben nem izgatja, és nem is keres más lehetőségek után...


2016. jan. 3. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos nem tudsz mit tenni, ha nem akar elmenni dolgozni, nem is fog. Még a nagyid halála után sem. Majd az önkormányzattól kér segítséget a temetésre, és megvárja nyomorogva hogy diplomázz, aztán mivel ő annyi mindent tett meg érted,el kell majd tartanod. Ha önként nem akarsz, rokomtartást fog kérni, mert fáj a háta, lába, mindent ki fog találni. Én már voltam ebben a helyzetben.
2016. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1#-nek jó eséllyel igaza lesz, sógornőm anyja szó szerint ugyanezt teszi vele :(

5 éve pereli az "anyja" hol rokontartásért, hol a lakásból akarja kitúrni, hol a nagyit perli ugyanezekkel. Borzalmas még nézni is...

2016. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Döbbenet, nem is tudom, mit írjak. Azért jöttem fel ide, hogy választ találjak arra, miként lehet a munkamániás anyukámat rávenni arra, hogy picit lazítson, erre ezt találom :-(


Szerintem sem sok esély van arra, hogy rá tudod venni, menjen el dolgozni. Maximum akkor tenné ezt meg, ha elköltöznél otthonról és rákényszerülne. De talán még akkor sem, te ismered őt, hogy mennyire kényelmes és meddig hajlandó ezt húzni.


Amúgy hozzá kell tennem, hasonló cipőben jártam, amikor még az exemet próbáltam rávenni arra, hogy menjen el dolgozni vagy legalább keressen állást. A kapcsolatunk első két évében mindig jöttek a kifogások, hogy melyik állás miért nem jó. Hozzáteszem, csak a 8 általánosa volt meg, mert a szakközépiskolást sem végezte el. Mindig ösztönöztem, próbáltam segíteni neki, mert nagyon el volt veszve, legalábbis én így láttam még akkor. Később jöttem rá (vagy józanodtam ki) hogy állandóan kifogásokat keresett. A napjai mind ugyanúgy teltek, levitte a kutyát, aztán irány valamelyik haver. Mikor nagy nehezen rávettem, hogy menjen el dolgozni, akkor mindig egy-két hónap után valamiért felmondott a munkahelyén, egyik sem volt jó neki. Ott sokalltam be, mikor tavasszal azt mondta, ő már nem keres állást őszig, mert ki akarja élvezni a nyarat. Vagyis én fizettem volna sokadszorra is a nyaralását. Szakításunk után sem változott semmit a helyzet, de legalább már nem én kínlódom vele, hanem egy másik nő. Mindig fog találni egy balekot.

2016. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%

ne anyádat akart 12 órába elküldeni dolgozni

oda te menj és tanulj estin

2016. jan. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze majd 12 órába dolgozni fogok meg szakdolgozatot írni, és vizsgákra felkészülni, miközben ő facebook farm saga meg hasonlókat játszik vigyorogva, teljesen nyilvánvaló!

Kösd fel magad egy fára!

2016. jan. 3. 19:55
 6/6 anonim ***** válasza:

4.! Ezt magad sem gondolhatod komolyan. 12 órába dolgozzon? Nappalin még egyéni tanrenddel 8 órába is gázos, pláne ha egyetemről van szó. Az anyja 2 fűszálat sem tesz keresztbe azért, hogy jól boldoguljanak, csak a nagyit feji le, mert ez így kényelmes. A gyerek miért adjon, ha az anyja se ad? Neki fontos a fb, a lustítás, meg könnyű más pénzén tengeni. Ez normális?

Egyik ismerősöm anyja ugyan ezt művelte, ismerősöm jól keresett, anyuka meg szórta a rokontartást, (20 éves volt a fia, mikor eszébe jutott, hogy jééé, anya, van egy fia) ismerős pedig úgy oldotta meg, hogy elment minimálbéres munkára, hogy kevesebbet tiltsanak tőle. Gusztustalan az ilyen. És ne is nevezzük anyának.

2016. jan. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!