Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Normális, ha kicsit féltékeny...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha kicsit féltékeny vagyok a párom egyik exbarátnőjére? Pedig semmi okom nem lenne rá, de valahogy mégis ezt érzem. Részletek lent

Figyelt kérdés

8 hónapja vagyok együtt a barátommal, jól megvagyunk, szeretjük egymást. Nekem ő az első komoly barátom, én viszont neki már a sokadik lány vagyok az életében. Az előző barátnője volt az első akibe igazán szerelmes volt, ám a csaj megcsalta ezért azóta hallani se akar róla, szóba sem áll vele. Mikor mesélt erről az egészről akkor mondott ilyeneket, hogy tényleg nagyon szerette, el tudta volna képzelni vele a jövőjét is, stb. Ezt egy kicsit rossz volt hallani, habár állítása szerint már nem érdekli az a csaj és nekem is mondja, hogy szerelmes belém. Én elhiszem, mert bizonyítja is, csak néha kicsit ott motoszkál a fejemben, hogy mi van, ha engem nem szeret annyira, mint az előzőt szerette és nem vagyok neki olyan fontos, mint az előző. Mert pl. az exét nagyon nehezen heverte ki, kb másfél év kellett hozzá, nekem meg azt mondta, hogy ha esetleg szakítanék vele, akkor menne tovább, nem állna meg az élet. Tény, hogy az volt az első ilyen nagy pofára esése és megértem, hogy már nem ragaszkodik úgy az emberekhez, mert bármi megtörténhet, csak ez furcsa valahogy.

Szerintetek jogos a félelmem? 20/L



2015. márc. 29. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szerette azt a lányt, és ilyenkor valamilyen szinten normális, hogy nehezen heverte ki. De, ha vele akarna lenni, vele lenne valószínűleg, nem veled.

Az meg, hogy azt mondja, hogy túllépne rajtad adott esetben, nem jelenti azt, hogy így is van, mondani lehet bármit. Én is azt mondtam annó az exemnek, hogy ha szétmennénk, nem állna meg a világ, túllépnék ezen. Utána 1 évig rá se akartam nézni más srácra, iszonyúan megviselt.

Ha meg bizonyítja is, hogy szeret, akkor nincs gond.

2015. márc. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
normális a reakciód, de jobb ha letudod magadban gyorsan, bármikor felmerül benned ez a féltékenység... most veled van, koncentráljatok arra, hogy ti együtt legyetek boldogok.
2015. márc. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
19 éves vagyok...barátnőm 15...ugyan ez a szituációnk.Előtte volt egy barátnőm,akivel 1 évig voltunk "együtt". Imádtam,féltettem,ő volt a mindenem,vele elképzeltem,de tönkretett és összetört. Mostani barátnőmmel nem tervezek már...csak élem a kapcsolatot,és igazából jobban ki jövünk mint bárki mással,már 8 hónapja vagyunk együtt,de az ex olyan nyomot hagyott bennem,mint valami durva vírus.Van pár pillanat mikor előjön,de csak hogy jobb kedved legyen ! a mostani barátnőm többet ér a világ minden kincsénél számomra ! Nem kell félned.Igaza van egyébként.Ugyan ezt érzem.Az érzéseit takarja,fél,vagy nem is tudja megélni,mert retteg a gyomorfájdalomtól,ami a szakítással jár.Hidd el annál jobban szeret téged,és félt téged...csak elvesztette a reményét,amihez még nem telt el elég idő,hogy vissza add neki.Legyél kitartó kérlek,és ő leza világ legjobb párja !
2015. márc. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Utolsó, igen, én megértem ezt, nekem is van olyan a múltamban, aki nagyon megbántott és utána nekem is sok időbe telt megbízni másban. Ő azt mondja már lezárta teljesen, de valamilyen szinten jó is volt benne, mert azt mondja azóta tud tényleg szeretni és értékelni valakit, jelen esetben engem. :) Csak kicsit tényleg nehezen nyílik meg, de meg fog oldódni ez is idővel. :)

2015. márc. 29. 22:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Kb én is kiírhattam volna a kérdést, még a kor is stimmel. Én most lassan kezdem elengedni magam mellett ezt a dolgot, de volt, hogy napokon keresztül sírtam magamban, miután szóbakerült az ex. Egy oldalról gyülölöm, amiért megbántotta a párom, és összetörte, másrészről féltékeny vagyok, mert úgy érzem, nem foglalhatok el olyan helyet a barátom szivében, mint ő.

De mint mondtam, kezdem elfogadni, már nem akadok ki annyira a neve hallatán (mert azért szóbakerül időnként, mégiscsak nagyon lényeges időszak volt az életében). Tudatosítottam magamban, hogy a barátom szeret, amit a lány után érzett, az a múlt, mára csak a sebek maradtak. Tudom, hogy nem menne vissza hozzá, nekem pedig nem meghátrálnom és bedepiznem, kétségbeesnem kell a helyzet miatt, hanem kitartanom mellette minél tovább, szeretnem, megmutatnom, hogy mennyivel másabb és jobb mellettem.

Próbáj meg minél kevesebbet rágódni az exen, mert felesleges, inkább a jelenlegi kapcsolatotokat tedd tőled telhetően minél boldogabbá, és élvezd, hogy olyan emberrel lehetsz, aki szeret!

2015. ápr. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!