Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nem szerencsés megoldá...

Tényleg nem szerencsés megoldás ez így?

Figyelt kérdés

Házvásárlás előtt állunk a férjemmel. Örököltem egy nagyobb összeget, így azt felhasználva, plusz a meglévő lakásunk eladásából lenne lehetőségünk családi házat venni hitel nélkül.


Van két közös gyerekünk, és a férjemnek egy kilencéves fia az előző házasságából.

A gond az, hogy a keretből egy három hálószobás plusz nappalis házra futja csak, ha jó állapotút akarunk és nem szeretnénk a felújítással bajlódni.


Fél éve keresgélünk, és végre megtaláltuk a megfelelőt, remek elosztással, tökéletes állapotban, ahová már csak költözni kellene.


A probléma, hogy egyelőre a férjem fiának nem lenne külön szobája. Ez csak átmeneti állapot, van fűthető, lakáskapcsolatos garázs, amiből plusz egy szobát ki lehetne alakítani. Viszont ez időbe telik, főleg hogy minden pénzünket beleölnénk a vásárlásba.


Szóval kb fél évig a férjem fia a nappaliban kellene hogy aludjon, amikor nálunk van - ez kéthetente egy hétvége összesen. A férjem hallani sem akar erről, szerinte hitelt kellene felvennünk, vagy egy lepusztult, de nagyobb házat vásárolni, amit majd menet közben felújítunk, ha már beköltöztünk.


Nekem viszont ez a megoldás nem tetszik, szerintem baromság lenne adósságba verni magunkat ha nem muszáj, illetve a teljes felújítás sem olyan jó buli, ha ott lakik az ember.


Ti mit gondoltok, tényleg akkora tragédia lenne, ha a kilencéves kissrác pár hónapig a nappaliban kellene hogy aludjon?



2016. jan. 14. 11:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%

"egy lepusztult, de nagyobb házat vásárolni, amit majd menet közben felújítunk, ha már beköltöztünk"

Sajnos tapasztalatból mondom, hogy sose lesz kész!

Az "adóssága verni magunkat" relatív, ezt csak te tudhatod.

2016. jan. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
Nem lenne tragédia. Szerintem simán belefér, beszéld meg a férjeddel ezt. Minek egyáltalán külön szoba egy gyereknek aki kéthetente egy hétvégét van csak ott?
2016. jan. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
4-5 millió hitelt kellene felvennünk, ha plusz egy hálószobás, hasonlóan jó állapotú házat szeretnénk. Szerintem az a kb 12 alkalom, amíg a kissrácnak nem lenne külön szobája, nem ér meg ennyit.
2016. jan. 14. 11:11
 4/26 A kérdező kommentje:
A férjem szerint a fiának jár a külön szoba. Szerintem felesleges, és ez állandó vitatéma köztünk. Az elmúlt években nem tudtam jobb belátásra bírni, olyannyira, hogy a jelenlegi lakásunkban is a két közös gyerekünk egy szobában alszik, a férjem fia pedig külön helyiségben.
2016. jan. 14. 11:13
 5/26 anonim ***** válasza:
13%

+1 szoba 4-5millával drágább? kérlek!

+1 félszobásat nézz, az nem kerül +5millába

2016. jan. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nem a plusz egy szoba vagy plusz egy félszoba kerül 4-5 millióba, egyszerűen ennyivel drágábbak a 4 háló + nappalis házak. Hogy miért? Passz, de ez a tendencia.
2016. jan. 14. 11:17
 7/26 anonim ***** válasza:
86%

Hat akkor itt egyeb problemak vannak.


En szemely szerint azt gondolom hogy mukodhetne siman igy is a dolog ahogy leirtad, sot en is inkabb erre hajlanek.


Nade ezt kettotoknek kell lemeccselni.


Azt en szemely szerint hulyesegnek tartom hogy pont az a gyerek alszik kulon szobaban, aki nem is lakik ott :)


de nyilvan a ti gyerekeitek meg kicsik, ez meg nem problema.

2016. jan. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%

és a 3háló+nappali+félszoba?

az 4+1 szobás?


amúgy a gyerek mit szól hozzá? kell neki külön szoba két hetente 24 órára vagy el tud aludni a nappaliban is?

2016. jan. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem igazad van, felesleges a külön szoba, viszont szerintem nem ér meg egy komoly családon belüli konfliktust, hogy ragaszkodsz ehhez. Ha a férjednek fontos, jobb engedni ennek az igénynek. Ha lenne olyan fontos dolog, ami csak neked az, de a másiknak indokolatlannak tűnik, te is nagyon fel lennél háborodva azon, hogy ezt semmibe veszi a párod. Szóval, okos enged...Az ott lakunk és közben felújítunk dolog nagyon nehéz, nem éri meg bevállalni szerintem. Azt nem lehet, hogy arra vesztek fel hitelt, hogy a garázst átalakítsátok gyerekszobának (csok támogatás?), nem pedig sokkal drágább másik házban gondolkoztok? Az talán kijönne 1-1,5 millióból, és még fizethető lenne a részlet. Sok sikert!
2016. jan. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
87%
ne kapjon a kölök külön szobát hanem amikor átjön akkor a két gyerek egy szobában alszik és így neki lesz szobája és nem kell nappaliban aludnia, amúgy szerintem a ti két gyereketek nem olyan fontos a férjednek mint neked, ő inkább a 9 évesnek nyalizik, mert próbál jó elvált apuci lenni.
2016. jan. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!