Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjetek /feleségetek a...

A férjetek /feleségetek a lelki társatok?

Figyelt kérdés
2016. jan. 16. 21:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Igen
2016. jan. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Igen.
2016. jan. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Ezt végképp nem értem. Jön x darab igen, meg y darab nem, az mennyire lesz releváns, avagy reprezentatív felmérés? Értem én, oké, de evvel mennyire leszel beljebb? Az, hogy nekünk igen vagy nem, a Te helyzeteden mit sem változtat és még csak általánosítani sem lehet belőle, elvégre csak az itt válaszolók véleménye lópikulát nem ér. De oké, nem offolom szét a témát: Igen és nem. Alapon mindig azt gondoltam igen, de néha annyira nem értjük egymást, hogy az hihetetlen. Ettől még működik, csak nem ilyen sarkalatos ez, mint ahogy szertenék egyesek.
2016. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem.
2016. jan. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Mondhatom,hogy sohasem volt a lelkitársam én viszont igen.Ritka az,amikor valóban lelkitársra találunk a férjekben,feleségekben, mert nincsenek házaspárok,akik mindenben tökéletesek lennének.


Talán az elsõ években?

2016. jan. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

3 jó válaszod tetszik...

Az is érdekes ki hány év után mond igent vagy német. .nem kell hogy reprezentatív Legyen nem szociológus vagyok,csak dolgokat kutatok hogy megértsem fontos e ez..illetve ez a házasság alapja e...

2016. jan. 16. 22:37
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

kedves Kérdező!

#2-es vagyok.

Jelenleg 29 évnyi házasság ( és 31 évnyi együttlét) után mondtam igent.

2016. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. Amikor megismerkedtünk, olyan brutálisan nagy volt közöttünk az összhang, hogy az szinte félelmetes volt, korábban sosem tapasztaltam ilyesmit, pedig azért volt néhány pasim korábban is, olyanok is, akikbe nagyon szerelmes voltam, de akkor is, ez már ijesztő volt szinte.

Három év után már nem ijesztő :) Fura, mert én nagyon olyan típusú ember vagyok, akinek igénye van rá, hogy egyedül is lehessen, zavar, ha erre napokig nincs lehetőségem. A férjem jelenléte mégis olyan természetes, mint a levegővétel.

2016. jan. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem az a férjem.


De hogy ne csak ilyen röviden válaszoljak:

Mikor megismerkedtünk, heteken át hajnalig tartó beszélgetések során alaposan kiismertük a másikat.

A beszélgetések során kiderült, hogy minden fontos dologban egyformán gondolkodunk (élet értelme, céljaink, világnézetünk stb), egyforma az életstílusunk, humorunk, mindketten nyugodt, békés emberek vagyunk.


Egymásnak legjobb barátjai lettünk, mindent megbeszélhetünk egymással, és 6 és él év után is nagyon jó az összhang.

Nem mondom, hogy sose veszekszünk, de az sosem kritikus dolgok miatt van, amik feloldhatatlan ellentétek miatt lennének, hanem pl. max ha a férjem pocsolyát hagyott zuhanyzás után a fürdőszobában.

De ezek a veszekedések sosem fajulnak el, és sokkal több szeretettel "béleljük" ki a kapcsolatunkat, mintsem tüskékkel.

Naponta többször is kifejezzük a szeretetünket, mert kikívánkozik belőlünk. És mai napig sokat-sokat beszélgetünk. De emellett nem fojtjuk meg egymást, jól el tudunk lenni magunkban is, mindig is ilyenek voltunk - szimplán annyi, hogy együtt még jobb.

32/N

2016. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Korábban volt két kapcsolatom, ami annyiravintenzív volt és érzelmekkel teli(kölcsönösen), hogy nagy féltékenységi meg ilyen olyan szenvedélyes kirohanások megölték a kapcsolatot, pedig tényleg nagy szerelmek voltak, fantáziáltunk a közös jövőről, pár hónap után esküvőről beszélgettünk. Mégis a nagy szenvedélyünkben megfolytottuk a kapcsolatot. A férjemmel sokkal jobban kijövünk. Nagyon szeretem, bár a kezdeti szenvedély nem volt olyan mint az említett két kapcsolatban, de sokkal higgadtabban és megfontoltabban tudom kezelni a konfluktusokat is és így jól megvagyunk. Bevallom, elgondolkodtat a kérdésed. A válasz egyelőre:nem tudom. Boldog vagyok e? Igen. 30/N 4 éves kapcsolat.
2016. jan. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!