Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért így áll a fiam a dolgokhoz?

Miért így áll a fiam a dolgokhoz?

Figyelt kérdés
A fiam fotósként végzett és a szakmájában is dolgozik, viszont arra soha nem tudom rávenni, hogy a családi eseményeket örökítse meg néhány képben. Mindig azt mondja, hogy ő ezeken a családi összeröffenéseken szórakozni szeretne és nem dolgozni. Hogy lehet valaki ennyire önző és hálátlan? Olyan nagy dolog lenne lőni pár képet a családról? Minden idegent lefotóz a családját meg nem hajlandó. Mit gondoltok? Vagy ez tényleg olyan óriási kérés?

2016. jan. 17. 17:11
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
89%

Az a munkája, hogy fényképez.

Ergo ha nekiáll, akkor dolgozni fog, nem ellő pár képet.


Ezzel az erővel nem értem, mit sírsz: fogsz egy gépet, és ellősz pár képet, nem olyan nagy dolog.


Nagyobb családi eseményeken, pl. esküvő, keresztelő: illik fizetni a fotósnak. Ha a fiad akarod, hogy fotózzon, akkor legalább annyit, hogy érezze, hogy nem várod ingyen. Ebben az esetben ő lemarad minden képről, és jogosan reklamál, hogy családtagként nem lehetett jelen.

Másrészt ha felkérsz egyszer egy profi fotóst, legalább mindenki rajta lesz a képeken, együtt. És megfigyelheted, hogy a jó fotós kb. annyit pihen, amíg elmegy pisilni, egyébként rengeteg képet készít, beállít, keresi a fényeket, követi az eseményeket, hogy ne maradjon le semmiről, egyáltalán nem szórakozik közben.

2016. jan. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
68%
Gyökér vagy te,nyomorék!Ma már mindenkinek okostelója van,minimum 5mp-es felbontással,sokkal könnyebb azzal egy képet készíteni.Egy profi fényképezőgép nemcsak úgy ott van,vannak hozzá alkatrészek is,te barom@rcú.Objektív,vaku,ha úgy van állvány,ha szar a fény,akkor derítés,stb.Ezek nélkül pont olyan egyszerű képek készülnek,mint telóval.Pont ezekről a "hozzáértő" nyomorékokról beszélek.
2016. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
89%
Mert a profi képet készítése nem abból áll, hogy elő a kamerát, és sutty. Ahhoz fel kell készülni, amortizálódik a méregdrága fotó, meg kell találni a fényt. Te vagy az önző, amiért nem hagyod, hogy pihenjen, és szórakozzon, csak azért, hogy legyen pár hejretyutyutyu fotód a családi eseményekről... azokról pont elég az is, amit más rokon fotóz a sima gépével. Még ha esküvőről lenne szó, oké... de ilyen karácsonyi ebédnél nehogymár...
2016. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Jó, tényleg kell a felszerelés, de évente 3-4 ilyen alkalom van, amikor a teljes család összejön. Olyan nagy kérés lenne, hogy hozzon egy kis áldozatot?
2016. jan. 17. 17:49
 15/34 anonim ***** válasza:
88%
Arra még nem gondoltál, hogy esetleg ő is rajta akar lenni a képeken??
2016. jan. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
80%
Igen,nagy kérés.Hagyja ki ő ezeket az alkalmakat,ne szórakozzon,mert a hülye családja ki akarja használni,hogy ez a szakmája?Ha fontos nektek az a pár alkalom,lehet hívni másik fotóst.
2016. jan. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
92%

Profi fotós vagyok, esküvőfotózásból élek, úgy írom az alábbiakat.


Ahogy előttem írták, az látszik, hogy nem tekinted munkának azt amit a fiad csinál. Nagyon nem szép dolog, baromi rosszul tud esni. Értem, hogy fogalmad sincs arról, hogy ez miből áll, hogy milyen jellegű anyagi befektetést és milyen szintű tudást, tanulást, milyen folyamatokat igényel, de pont ezért nem kellene ezt elvárásként megfogalmaznod felé.


Egy családi összejövetel nem munka egy családtag számára. Dönthet úgy, hogy fotózik. Én is fotóztam már ingyen esküvőt rokonnak, vagy közeli barátnak, ellenben akkor nem bulizom, nem résztvevőként, hanem szolgáltatóként vagyok ott és ugyanazt nyújtom mint annak aki kifizeti a több százezres vállalási díjam. A kettőt pedig nem lehet vegyíteni. Szóval igen, tényleg olyan óriási kérés.

2016. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
96%
Te meg a saját fiadtól sajnálod a családi esemény élvezését pár tetves kép miatt. Gratulálok, szülőségből egyes (ha lenne nullás, az lenne).
2016. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Igen, rosszul esik, hogy ennyit nem képes megcsinálni. Hálátlanságnak érzem, miután mi finanszíroztuk a tanulmányait.
2016. jan. 17. 18:12
 20/34 anonim ***** válasza:
92%
Még mindig nem érted. Fogalmad sincs, hogy mennyi az az ennyi.
2016. jan. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!