Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy nekem az...

Hogy lehet az, hogy nekem az árvasági összeg amit kapok,29 ezer forint kb, míg az osztálytársam kb 48 ezer körül kap? Min múlik ennek az összege?

Figyelt kérdés

Ő azt javasolta hogy intézkedjek, mert hogy nem érti.

Annyi a különbség a helyzetünkben, hogy nekem édesapám, neki az édesanyja hunyt el és így őt az apja tartja el, engem anyukám. Az lenne a kérdésem hogy mitől függhet ennek az összege, hogy ő ennyit kap? Én kérdeztem testvérekkel hogy áll, neki van 2 felnőtt testvére, nekem 1. Nem tudom ez számíthat-e valamit.


Szívből köszönöm a segítséget


2016. jan. 19. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az árvaellátás gyermekenként annak a nyugdíjnak (vagy öregségi nyugdíjként számított összegnek) a harminc százaléka, ami az elhunytat halála időpontjában megillette, vagy megillette volna.
2016. jan. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első jól mondja, én is kaptam árvaellátást 1 éve még.

Nem számít, hogy hány testvéred van, vagy hogy melyik szülő hunyt el, csak az, hogy mennyi öregségi nyugdíjra lett volna jogosult. Egyszerűen az ő rokonának jobb munkája volt (vagy csak nem feketén kapta a fizuja egy részét)

2016. jan. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók, hálás tiszta szívemből köszönöm a válaszaitokat, s most már mindent értek akkor. :)

További szép estét kívánok nektek és minden jót!

2016. jan. 19. 22:57
 4/4 anonim ***** válasza:
90%
Az is befolyásoló tényező, hogy hogy haltak meg. Akinek hirtelen halála volt (rövid betegség, 1-2 hétnél rövidebb vagy autóbaleset, stb.) annak a fizetése alapján számolják. Aki megbetegedett, mondjuk rákos volt és a táppénz időt túllépte, annak az ügyintézők "kedves" módon behúznak egy leszázalékolt rublikát de mivel a kivizsgálást általában nem éri a meg a páciens, ezért nevetséges összeg szerepel a mennyit kapna a beteg ha tovább élne részen. Mi tesóimmal ezért kaptunk 29-et, mert apu ahhoz túl sokáig élt, hogy így papíron százalékolttá váljon, de ahhoz túl rövid ideig, hogy a tényleges kivizsgálás meglegyen. Így hiába dolgozott nálunk apu több, mint 25 évet elég jó fizetéssel, mivel betegen halt meg, annyi fizetéssel és leeendő nyugdíjjal számoltak neki, mintha élete végéig rokkantnyugdíjas lett volna. Reklamációnak helye pedig ilyenkor nincs. Szóval csak beletörődni lehetett.
2016. jan. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!