Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha tudom hogy...

Mit csináljak ha tudom hogy apám megcsalja anyámat?

Figyelt kérdés

Párszor láttam màr furcsa üzeneteket de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Ma azonban az üzenetet amit a nőnek szánt, véletlenül nekem küldte el. Magyarázkodik nekem, én pedig próbálok úgy tenni mintha nem is érdekelne a dolog. Mert olyan sms-ről van szó, amiben azt írja hogy hazaért meg hasonló semleges dolgok. Szóval nekem is írhatta volna. De tudom hogy nem nekem szólt. Anyámnak meg biztosan nem.

Ráadásul apám autóját láttam olyan környéken amerre semmi keresnivalója nincs és nem is volt. És amikor rákérdeztem akkor is azt mondta, hogy a munktársa kérte kölcsön az kocsit mert valami dolga volt.

Nem tudom hogy kezeljem az ügyet. Magamban se tudom tartani. És anyámat féltem és sajnálom a legjobban. Mit csináljak? 16/L


2016. jan. 24. 19:36
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 Carragher_x ***** válasza:

"Abba bele kell írni pontosan, hogy mik ennek a következményei." - Ki kell ábrándítsalak, bár beleírhatod, hogy mi van megcsalás esetén, de az a rész azzal a lendülettel érvénytelen is:)


" férfi folyton megcsalta a nőt, hazudott neki hónapokon keresztül, ez mennyiben szolgálja a jövőben a gyermek érdekeit" - Ez az érem egyik oldalának egy kis szelete és alapjaiban az égvilágon semmi köze a gyerekkel való kapcsolathoz, ez a két felnőtt ember kizárólag magánügye.

2016. jan. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:

Miért lenne értelmetlen? Necsessz már fel, akkor mi a szarnak van a szerződés? Beleírjuk, ha megcsal a másik fél bizonyítékokkal, akkor bukja a vagyon egy részét, és nem lehetnek követelései stb stb...


Vagy ez csak az USA jog szerint működik a filmekben? akkor mi értelme az egésznek?


gondolom jogász vagy... ezért utálom, tele van szutykos kiskapukkal és bürokratikus baromságokkal az egész.

2016. jan. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:

Na utánanéztem, tényleg nincs ilyen a magyar jog szerint, mert a megcsalás nem ütközik törvénybe. Egyáltalán semmi mód nincs rá, hogy megcsalás esetén büntetést kelljen fizetni, ha mindketten aláírják a szerződést?

Miért nincs olyan mint USA jogban?


"Angelina Jolie+Brad Pitt házassági szerződés: A portál szerint, ha Brad megcsalná és el is hagyná nejét, a 6 gyerek felügyeleti joga feleségére száll. A házaspár vagyona 425 millió dollárt tesz ki, ebből 240 milliót Brad, míg a maradék 185-öt Angi hozta. A pénzen egy esetleges szakítás esetén egyszerűen úgy osztoznának, hogy mindenki megkapja a saját részét. Azt az összeget, amit a házasság alatt szereznek meg közösen, elkülönítik a gyerekeknek, akik majd 6 egyenlő részre osztják azt."



Akkor úgy látszik itthon az alvilággal kell szerződést kötni, hogy a kutyákkal etetem meg a máját, hogyha megcsal a másik :D

2016. jan. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 Carragher_x ***** válasza:
"akkor mi értelme az egésznek?" - Leginkább az, hogy jobban tisztázzátok már előre a vagyoni viszonyokat, mint a ptk vagy saját szájízetek szerint alakítjátok azt. Így nem ragad benn senki egy pokollá vált kapcsolatban pusztán azért, mert retteg egy kiszámíthatatlan vagy épp anyagi csőddel kecsegtető válástól. Lényegében annyi a történet, hogy józanul születik a megegyezés, amivel mindenki tisztában van már az elejétől, nem pedig utólag, érzelmektől, sértettségtől és dühtől vezérelve megy a háborúzás. Ebbe objektív dolgok férnek bele,pedig mondjuk "megcsalásnál minden a másiké" vagy "heti 4 szex kötelező, mert ha nem, akkor kisemmizés"...stb Más törvényekkel, szabadságjogokkal ütköző dolgokat nem foglalhatsz bele itthon és ez sztem rendjén is van, mert nem egy modern rabszolgatartás legálissá tétele a dolog célja.
2016. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 Carragher_x ***** válasza:
*"...férnek bele, NEM pedig mondjuk..."
2016. jan. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
Azt már megtanultam, hogy számlát mindenről el kell rakni. Cimborámnak semmi számlája nem volt, ezért szopta be. Mivel ő maga épített mindent, így "munkadíjakkal" együtt szerintem simán bukott 10-15 milliót is... dehát ki a franc gondol ilyenre, mikor összeköltözöl álmaid asszonyával? Egyáltalán hogyan lehet szerződésbe foglalni, hogyha minden kőműves, ács és asztalos, hidegburkoló munkát te csinálsz? Magadnak adsz számlát?
2016. jan. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 Carragher_x ***** válasza:
Saját munka is elszámolható utólag, csak kicsit macerásabb bizonyítani. Ergo pl kell rá vki aki tanúsítja.
2016. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
Carragher még jó belelendültél a válaszokba. A kérdezõ meg csendben maradt.
2016. jan. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
0%

Biztos bevallotta az apjának, hogy turkált a telefonjába, az meg a taknyot is kiverte belőle és összetörte a laptopját :D


Én tuti ezt csinálnám a gyerekemmel, hogyha birizgálná a mobilomat és gyanusítgatna.

2016. jan. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:

59-es a gyerek kapta az eltevedt sms-t. Nem a telefont birizgalta. Az apja balfek.

Kerdezo. Meseld el anyukadnak. Csak annyit, hogy mi tortentm semlegesen. Aztan megoldjak maguk. Elotte mond el azert apudnak, hogy igy teszel. Es ennyi.


Amikortol cdaladja van az embernek attol kezdve a parkapcsolati maganelete sajnos jelentosen megvaltozik. Amig kicsina gyerek nem tud beleszilni a maganeletukbe (ertsd veszekedesbe es nyilvan a szexualis eletukbe se maszik bele), de igen nagy adagkt kap belole. Meg a kisbaba is erzi, ha a szulok egymassal feszultek vagy azt ha megvan az osszhang.

Amikor pedig nagyobbak lesznek a gyerrkek, akkor igenis latnak, hallanak dolgokat es vagy feldolgozzak vagy nem. Kapnak egy mintat. Es ez a minta egesz eletukre hatassal lesz.

Amikor tinedzsrek lesznek akkor lepnek abba a korba, hogy megkerdojelezzek a szulok ertekrendjet es kialakuljon a sajatjuk. Lazadnak, dacolnak es ez igy van rendjen.

Ha valaki ebben az idoszakban rajon, hogy a szulei parkapcsolata hogyismondjam nem olyan, amilyen a mesekonyvekben szerepelt, akkor pont ideje megalkotni a sajat velemenyuket rola. Azaz jelen esetben a kerdezo rajott, hogy az apja tilosban maszkal (a latott, hallott jelek alapjan) es benne a szolni vagyas az igazsagerzet kerekedett felul. Mert feltetelezem szerinte az anyja nem azt erdemli, hogy megcsaljak. Igen nincs elettapasztalata, de 16 evesen ne is legyenek meg ilyen fajdalmas tapasztalatai.

Pont eleg amin most atmegy...(nekem is ismeros helyzet).

Kerdezo donts a szived szerint. Aztan majd latni fogod mi tortenik. Egyet ne felejts attol meg teged egyforman szeretnek...csak egymast nem. De errol nem tehetsz.


Kitartast. Es neked legyen tartasdo egesz eletedben.

2016. jan. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!