Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valakinek élete...

Hogy lehet valakinek élete legszebb és legemlékezetesebb napja az esküvője, amikor azóta már elvált?

Figyelt kérdés
Magyarázat: mostanában facebookon van az az őrület, hogy 5 db 15 évnél régebbi képet tesznek fel magukról és meghívnak 5 embert a játékba, és sok olyat látok, hogy elvált emberek esküvői képet tesznek fel, amire jó szívvel emlékeznek vissza megbánás helyett. Miért, ha egyszer elváltak? Mi értelme elvált embereknek tartani egymással a kapcsolatot, ha már a gyerekei is felnőttek és elköltöztek pl külföldre...? Ezt nem értem, hogy lehet emlékezetesen szép nap nekik az esküvőjük napja, amikor utána meg megcsalták a házastársukat és el is váltak papíron is meg a valóságban is....

2016. jan. 26. 20:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
Mondjuk mert akkor még boldogok voltak?
2016. jan. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Vannak olyan tárgyi emlékek, amelyekhez főként jó érzések kapcsolódnak.
2016. jan. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%

Nem biztos, hogy az a legszebb napja, lehet, hogy úgy gondolja, ott néz ki a legjobban.


A házasság pedig mindig az élete része lesz. Eldöntheti, hogy mindig gyomorgörccsel gondol rá, vagy tovább lép, és örül annak, ami szép volt.

2016. jan. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%
Az egy boldog emlék. Még akkor is, ha rosszra fordult a sors.
2016. jan. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
98%

Miért kellene az egykori szép emlékeknek feledésbe merülniük csak azért, mert azóta más irányt vett az élet?

Kérdező, neked nincs exed, barátod/barátnőd stb, akivel már nem tartjátok (annyira) a kapcsolatot, mégis vannak szép emlékeid az együtt töltött időből?

2016. jan. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
98%
Lehet hogy viszonylag kevés kép készült róla, főleg fiatalon.
2016. jan. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

20:10-nek: odaírta a kép fölé, hogy egyik legemlékezetesebb és egyik legszebb napja, ezért írtam, biztosan így is gondolja.


20:16-osnak: de van 2 exem is, akivel már egyáltalán nem tartom a kapcsolatot, bár az egyikkel pár havonta egyszer összefutok a buszon, de csak köszönünk és ennyi, a másik meg az ország másik felébe költözött vissza, oda ahová származik, a Nyugat-Dunántúlra.


Köszi a többi válaszokat is, hasznosak voltak! Nem is gondoltam volna, hogy lehet szép emlék egy házasság, de így, hogy már ennyien írtátok, akkor már kezdem elhinni. De akkor mi értelme elválni, csak mert nem oldódtak meg a problémák, amikor mindenre van megoldás miért nem akarták megoldani? Egyszerűbb elintézni egy válással, akkor hiába a fogadalom? Na, épp emiatt nem akarok házasodni, mert azt látom ebben a világban, hogy a férjnél levő nőket megcsalják, sokkal jobb szeretőnek lenni, mint megcsalt feleségnek... Egyetértetek velem?

2016. jan. 26. 20:27
 8/26 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, te vagy nagyon buta vagy, vagy szándékosan provokálsz.

A 20:16-osban a kérdés nem az volt, hogy van-e exed, hanem hogy ha volt, akkor vannak-e olyan emlékek az együtt töltött időből, amelyekre szívesen gondolsz vissza. A kérdésedben leírt példák is ilyenek, és egy esküvő lényegesen nagyobb intenzitású.

Egy esküvő pedig nem garancia arra, hogy a boldogság egy életen át tart. Te miért nem akartad megoldani a problémáidat az exeiddel? Ja mert ott nem volt fogadalom? Az mindjárt más... :P A férfiakba is sikerült rúgni egyet, de gondolom, ha a nőkről írna valaki olyan általánosító mondatot, hogy úgyis megcsalják a férjüket, kikérnéd magadnak.

Légy nyugodtan szerető, de azért ne akard abból levonni azt az általánosító következtetést, hogy az csak jobb lehet.

2016. jan. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem értek egyet. Te túlságosan egysíkon gondolkodsz szerintem. Vannak olyan problémák, amik olyan szinten zavarnak egy párkapcsolatban, vagy házasságban, hogy a felek nem tudják tolerálni. Sajnos legtöbb esetben a felek úgy házasodnak össze, hogy előtte sosem éltek együtt. Én ezzel nem értek egyet. Honnan tudom, hogy nem hagyja a pasi a büdös zoknit a szoba közepén, ha sosem éltem vele, vagy honnan tudná a pasi, hogy igazából rendetlenséget szeretem inkább, csak mindig otthon rámszóltak ha jött hozzám? Ezek fiktiv példák. De elgondolkodtatóak.
2016. jan. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Költőnő? ***** válasza:
97%
válni, egyáltalán szakítani lehet szépen. És attól, hogy már nem vagytok úgy együtt, még egymás életeének családjának részesei voltatok.
2016. jan. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!