Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valakinek élete...

Hogy lehet valakinek élete legszebb és legemlékezetesebb napja az esküvője, amikor azóta már elvált?

Figyelt kérdés
Magyarázat: mostanában facebookon van az az őrület, hogy 5 db 15 évnél régebbi képet tesznek fel magukról és meghívnak 5 embert a játékba, és sok olyat látok, hogy elvált emberek esküvői képet tesznek fel, amire jó szívvel emlékeznek vissza megbánás helyett. Miért, ha egyszer elváltak? Mi értelme elvált embereknek tartani egymással a kapcsolatot, ha már a gyerekei is felnőttek és elköltöztek pl külföldre...? Ezt nem értem, hogy lehet emlékezetesen szép nap nekik az esküvőjük napja, amikor utána meg megcsalták a házastársukat és el is váltak papíron is meg a valóságban is....

2016. jan. 26. 20:06
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Értem, igazatok van. Azért még felmerült bennem további kérdés. Mi értelme visszaemlékezni az esküvőjére, ha már nem is kötődik ahhoz a személyhez, mert elvált tőle? Én csak azokra az emlékeimre emlékezek vissza szívesen, amikhez kötődöm is...
2016. jan. 27. 22:22
 22/26 Költőnő? ***** válasza:
82%
Ezzel ezek szerint nem mki van így. Többek között én sem.
2016. jan. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
77%

9-esnek:


Hibái vannak mindenkinek, ezek idővel változhatnak.

Egymást is csiszolják az emberek.

Már ha erre van szándék! És ott ahol őszintén szeretik egymást, ott van.

2016. febr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
77%
Hát attól még az esküvőre emlékezhet valaki jó szívvel, maradhat a számára egy kellemes emlék, főleg, ha nem haragban váltak el. Hiszen ez önmagában is egy szép esemény, és a legtöbben jól érzik magukat az esküvőjükön. Szóval szerintem semmi gond azzal, ha valaki erre szívesen emlékszik vissza.
2016. febr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
57%

1. " szerintem az ember egyre csak előrébb jut " itt az egyik logikai hiba nálad sztem. nem, rengetegen nem ugy élnek ,hogy egyre csak jobb és érdekesebb párjuk lesz, ahogy idősödnek. lehet, hogy rosszabbkat fog ki, vagy vegyesen, jobbat, aztán rosszabbat.


2. igen, létezhet, hogy attol mert elváltak, nem utálják egymást, csak már nem volt több kraft a kapcsolatban. tudod, Müller Péter, a Sziget alapitoja mindig együtt karácsonyozik az összes volt párjával és volt gyerekével. Vagy Gesztesi Károly hiába volt együtt Liptai Claudiával, odaköltöztette a szomszédjukba az első feleségét. Más kérdés, hogy utána megcsalta vele, de vagy az első házasságábol született gyerekétől vagy az első családjátol nem tudodd csak ugy megválni , mintha sose lettek volna.

Aztán van olyan is, hogy rosszban válnak el emberek, de mégis szép és megismételhetetlen emlékek kötik az illetőhöz


3. és van a sztem leggyakoribb és legföldhözragadtabb ok : egész egyszerűen a facebook nem a valoságot tükrözi, mindenki szépiteni igyekszik az életén, aki kirak vmit vagy viszonylag gyakran posztolgat, nem a háttérben zajlo gondokat szeretné mutogatni. ráadásul ez csak egy buta fb-os játék, azt rak ki mindnki, ami a keze ügyébe kerül, vagy olyan eseményt, amiből nem sok volt az életében..stb. simán lehet, hogy ő is szebb élményekkel kapcsolodik ahhoz a párjához, akivel csak a Margitszigeten sétáltak vagy a Balatonhoz utaztak, de mondjuk nem vele házasodott, mert még fiatalok voltak, és még ha a háta közepére se kivánja már a házastársát, eddig csak vele volt házas és csak egyszer volt életében esküvője. nem feltétlen tartja ezt szebb emléknek, de mégiscsak látványosabb dolog kirakni egy esküvői fotot, mint azt, hogy jajj, ezen a képen Hufnágel Pistivel sétáltam , és igaz, nme látszik rajta semmi érdekes, de életem egyik legszebb pillanata volt... érted, ugye ?

a facebook egy látványorientált oldal, mint az instagram, meg az egész mai média- és net uralta világ. tudod, sokan kirakják a reggeli zabpelyhüket meg a sajttortát , amit sütöttek, mert mástol is ezt látja, attol még lehet, hogy nem a mosogatás és a hozzávalok bevásárlása volt a napja fénypontja, vagy hogy komásan bezabálta a zabpelyhét reggel 7-kor, hanem hogy este elolvasott egy könyvet vagy beszélgetett egy jot valakivel.

Nem fogja kiirni senki, hogy Pistával végigveszekedtük az eltöltött 10 évet, és hu de bánom, hogy megismertem.

Ha kirakja, az csak annyit jeelnt, hogy vagy nem jutott eszébe semmi ötletes foto, csak a tipikus esküvői, vagy tényleg jo szivvel emlékszik rá vissza, mégha az együttélésre nem is, vagy hazudik, vagy már nem kötik érzelmek a válásához, semleges számára vagy unalmas az élete, mert a Tescoban dolgozik 20 éve és sose voltak nyaralni,mert jöttek a gyerekek, ugyhogy marad annyi, hogy volt egyszer egy esküvője, ami vagy szép volt, vagy nem, de azota se történt semmi, amit kirakhatna.


A facebook a saját rajongoi oldalad, azt mutatsz meg és ugy, ahogy akarod, nagyon könnyen manipulálhatod vele az ismerőseidet vagy csaphatod be magadat is.

2016. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
57%

előző vagyok, mgé egy érv, de lehetne még oldalakon át ragozni : tudod, sztem soknak hiányzik a régi énje, régi élete, amikor még naiv , fiatal volt, és nme viselte meg az élet, nem csalodott az mebereknek, a fiatalkori és gyerekkori tisztaság. amikor még azt hitte, minden szipiszupi jo lesz. nagyon nagyon sok ember van igy.

szovsal inkább a régi önmaga hiányzik neki, a naiv tudatlanság, a Paradicsomből valo kiűtetés előtti idők.

ha tényleg szép volt persze. de ha nem is volt annyira szép, az idő is megszépiti és lehet, ohgy akkor még csak a jo dolgokra koncentrált az életben, az emberekben. nem hiába házasodott, nyilván azt hitte, jo lesz és működni fog.. vagy mittudomén , lehet , hogy azota meghalt az anyja-apja és az hiányzik neki, hogy akkor még éltek és ott voltak a lagziján..ilyesmi. szoval ezt ne kösd össze automatikusan azzal, hogy biztos a házastársa hiányzik neki.

ha sokat jársz a gyakorira, sokan kérdeznek arrol, hogy jajj, hiányzik az első szerelmük, vagy 5 nyugdijaskoru emberbe otlottam már, akinek a 15 éves kori kis tini párja kezd hiányozni. vagy huszon-harmincévesekbe, akik arrol panaszkodnak, hogy jajj, mennyivel felhőtlenebb volt a tinikori kapcsolatuk a viták ellenére is, most meg este ha hazjön a párjuk, azon is összekapnak, hogy miért nme rakta be a hűtőbe a tejet.


és még egy :az öregedés. a nagy többség nincs vele kibékülve, mindenki fiatal szeretne maradni, először 20-30-asként érzi ezt meg, hogy gyorsan telik az idő, aztán középkoruként még komolyabb a dolog, akkor már agyban se változol annyit, de telnek az évek és csak a tükörben sokasodnak a ráncok, te meg azt érzed . belül még 20éves vagy. innen is jön a sok kapuzárási pánikos negyvenes elvált ember,vagy az, hogy sokan -nekem egyre több ismerősöm- hirtelen , fél-1 év járás után csak ugy eljegyzést meg lagzit tart, pedig még csak 30 körül van. merthogy ugy érzi, nem akar elkésni.

2016. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!