Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyakönyvi kivonatot még...

Anyakönyvi kivonatot még mindig csak abban a kerületben lehet kikérni, ahol az ember született? Attól függetlenül, hogy már állítólag minden elektronikus rendszerben van?

Figyelt kérdés

2016. jan. 27. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Úgy tudom, hogy igen, mert ott anyakönyveztek, ahol születtél. De kérdezz rá a polg.mesteri hivatalban az anyakönyvi osztályon vagy csoporton erre, ők biztosan pontosan - napra készen - ismerik a jogszabályokat.
2016. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igy van. De nem kell feltetlenul szemelyesen, szerintem postan is megoldhato.
2016. jan. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nevetséges szerintem is, de igen. mi nevet változtattunk és emiatt el kellett mennie a férjemnek abba a kerületbe, ahol született...és csatolni kellett a fénymásolatot a házassági anyakönyvünkről:D én nem is értem...mikor elektronikusan van meg minden...
2016. jan. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Hát biztos, ami biztos alapon. Nehogy csorba essen a bürokrácián.
2016. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Hát akkor sajnos ez van... De azért ez hihetetlen. Azért örülök, hogy nem Pekingben születtem :D
2016. jan. 27. 14:13
 6/7 anonim ***** válasza:

"Hol intézhetem el?

Anyakönyvi okirat kiállítására az az anyakönyvvezető illetékes, akinél az anyakönyvi okirat kiállítását kérték.


A kérelem benyújtható személyesen, postai úton, elektronikus úton illetve az anyakönyv kiállítása iránti kérelem kormányablakban is benyújtható, amely esetben a kormányhivatal továbbítja az illetékes anyakönyvvezetőhöz a kérelmet"


[link]

2016. jan. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először az elektronikus nyilvántartási számát kell megtudni, amit az eredeti kiállító hivatalban kell megkérdezni, ímélben. Megkeresik, megküldik ímélben.

Lehet, hogy többször kell írni nekik, hogy választ kapjon az ember.

Amikor már tudod az elektronikus nyilvántartási számot, akkor már akárhol kiállítják, ha megmondod a számot.

2016. febr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!