Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két évs házasok vagyunk, még...

Két évs házasok vagyunk, még nincs gyerekünk, mert nem tudok teherbe esni. A kedves rokonok meg állandóan a gyerek felől érdeklődnek. Hogyan lehet őket leépiteni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy meddőségi centrumba járunk már jó ideje. De ezt nem tudja senki a családban és nem is akarjuk elmondani. Akkor az egész falu rövid időn belül megtudná és nem akarom, hogy rajtunk csámcsogjanak. Épp elég baj ez nekünk igy is.

Anyukám is állandóan a gyerek kérdéssel zaklatott, de őt sikerült leépiteni. Viszont a többi rokonnal, ismerőssel nem tudok mit kezdeni. Legszivesebben a szemükbe mondanám a "Na mikor jön már a gyerek?" kérdésre, hogy semmi közük hozzá.

Keresztapám, aki eléggé szabadszájú és nagyon csúnyán beszél, tegnap olyanokat mondott a férjemre és a szexuális képességeire, hogy legszivesebben elsirtam volna magam. Nem tudják, hogy mennyire fáj az, hogy mindenféle kezelésekre kell járnunk és semmit sem szeretnénk jobban, mint egy babát. És ilyeneket kérdeznek mindig.

Kis faluban lakunk, állandóan találkozunk. Hogyan épitsem le őket, hogy hagyjanak már nekünk békét és ne kérdezzék meg, mikor lesz gyerekünk?


2008. szept. 17. 21:23
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a biztató szavakat.

Az igazat biztosn nem fogom megmondani, nem azért mert szégyelném. Anyukámmal próbáltam már a meddőségről beszélni csak úgy általánosságban és nem értette.

Majd kitalálunk valami hazugságot.

Köszönöm mégegyszer a jó tanácsokat!

2008. szept. 18. 15:12
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Az jó, hogy nem mondod el mindenkinek. Az viszont NEM JÓ, hogy szégyelled, mert NINCS MIT SZÉGYELLNED!!! Nagyon-nagyon sok pár jár (sajnos) meddőségi központokba, ugyan, ki tehet erről??? Nem kuplerájba jársz, meg nem kukázni, amit szégyellni kell, egyszerűen babát szeretnél.... Ezt azért is írom, mert ezt az érzést le kellene vetkőznöd ahhoz, hogy sikerrel járj a kezeléseken. Ha szégyenkezel, kialakulhat egy fajta szorongás, ami gátolhatja a teherbe esést.

Volt, aki azt válaszolta, hogy mondd el az igazat, jó-jó, de mindenkinek mégsem lehet elmondani, és egy idő után tényleg borzalmas, hogy kérdezgetik! De ugye, összeveszni se lehet mindenkivel, mert valószínűleg nem rosszindulatból érdeklődnek....

Falun meg, gondolom, jellemzőbb a pletyka is, valakinek elmondod, másnap már nem úgy hallod vissza...

Szerintem egy valamit tehetsz: túléled ezt az egészet, aztán hamarosan úgyis "babás" leszel! :))

Fel a fejjel!

2008. szept. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Nem szégyenlem magam miatt. Miért is kellene?

Csak itt olyan maradi gondolkodásúak az emberek, hogy nem is érdemes nekik erről beszélni.

Már magától a szótól, hogy meddőség, is irtóznak. Mintha valami fertőző betegség lenne.

Bp-ről költöztünk ide, ebbe a kis faluba, a szép csendes környezet miatt.

Nagymamám régi parasztházát ujjitottuk fel, de már igazából megbántuk. Az embernek itt nincs egy perc magánélete sem, mindenki mindent jobban tud és mindenbe beleszólnak.

Ha nem zárom be a kertkaput, akkor csak úgy csengetés nélkül bejönnek. Ha meg bezárom, akkor biztos titkolózok.

Hát hogy értenék meg ezek az emberek azt, hogy meddőségi központ és hormonkezelés?

2008. szept. 18. 16:52
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a "harcias" válaszadóval - meg kéne kérdezni a kötözködő keresztapát, hány éves volt, amikor az utolsó gyereke született, aztán röhögni azon, hogy csak biztos csak addig tudott szexuális életet élni. Hátha akkro ő is rájön, mekkora hülyeséget mondott!!! :D:D:D

Az biztos, hogy egy városban senki nem akadna fent ezen.

És tényleg ne szégyenkezz, mert aki szégyenkezik, annál könnyebb, ingerlőbb "céltábla" a gúnyolódásnak.

2008. szept. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
25%
Igen Ezt Kélném
2008. szept. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, rosszul láttam, úgy olvastam, hogy "szégyelled". Azért írtam azt a választ.
2008. szept. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hát a falusi "idillről" én is tudok mesélni... mindenki 100%-ra tudta, hogy mi van velem, mit csinálok stb. Amikor 18 évesen egyetmre mnetem egy távoli városba, akkor tuti elmentem megszülni a gyerekemet és örökbe adtam ...volt, hogy a postás megállított az utcán, hogy: "nem is mondtad, hogy új barátod van" stb

A babatémához: mi kb 1 évig próbákoztunk sikertelenül és nemcsak a falubeliek, hanem a rokonok is mindíg kérdezték, hogy mikor lesz már gyerek. Általában 2 választ szoktunk adni: 1. azon dolgozunk folyamatosan :)) 2. még várni akarunk egy kicsit, egyenlőre egymással foglalkozni, aztán jöhet majd a gyerek 1-2 év múlva. És egyszer csak az volt a válasz: januárban érkezik!!!

Nagyon szorítok nektek!

2008. szept. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi is faluban lakunk a férjemmel, ide születtünk, így mindenki ismer minket. Nekünk sem jön össze a baba, páran kérdezték is hogy mikor lesz már, én mindig csak annyit mondtam hogy nem jön össze. Nem is nagyon "zaklatnak" minket, de a nővérem mondja, hogy tőle állandóan kérdezik!!! Én pedig megmondtam neki, hogy aki kérdezősködik, küldje hozzám, hogy a szemembe nézve tőlem kérdezze, a családomat pedig hagyja békén. Tudod én már 32 éves vagyok, emlékszem 10-15 évvel ezelőtt olyan voltam mint te, szégyelltem szinte mindent, csak a falu meg ne tudja stb., de azóta sok víz lefolyt a Dunán, az évek alatt megváltoztam, és nem érdekel ki mire mit mond, a saját életem az enyém, ha arra figyelnék állandóan hogy ki kit mond, ki se mehetnék az utcára sem. Én megmondom mindenkinek a szemébe az igazat, és tükröt tartok eléjük, ha bepróbálkoznak nálam. Természetesen a nénikkel, bácsikkal, akik születésem óta ismernek, tisztelettel bánok, és az ő nyelvükön válaszolok vissza. A pletykafészkek, varjúk, akik még a temetésekre is azért járnak, hogy utána ki lehessen beszélni azt aki nem sírt, vagy éppen nagyon sírt, vagy nem fekete ruha volt rajta stb., rövid úton helyre teszem, persze udvariasan, de élesen és gúnyosan. Hidd el, pár év eltelik és te/ti is másképpen fogtok állni ezekhez a dolgokhoz.
2008. szept. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás!Hasonló helyzetben vagyok, bár mi nem vagyunk házasok a párommal.Két éve tart a kapcsolatunk, együtt élünk,szeretnénk gyereket.Igaz csak most kezdtünk el próbálkozni.A vicces az,hogy nekem a hátam mögött megy ez az egész susmus, és sajnos a pletyka:hogy terhes vagyok.Remek,nem?:)Neked van annyi előnyöd,hogy eléd állnak, és nem mondjuk a párodat zaklatják,hogy mi van.Én már azon röhögtem,hogy ha engem kérdeznének, mindenféle fals infót adnék mindenkinek,hogy mondjuk előbb kutyát akarok,vagy nem is akarok gyereket mert olyan macerás,vagy egy föld körüli útra gyűjtök, vagy igazából hermafrodita vagyok és nem lehet gyerekem, vagy hogy ebbe a családba/faluba sosem szülnék gyereket,isten ments,csak hogy minél jobban megdöbbenjenek.Aztán mehet a pletyó meg a szájtépés!De hát engem nem kérdez senki.:(

De lehet hogy tényleg az lenne a legjobb,ha nyugodtan és higgadtam megmondanád,hogy rajta vagytok az ügyön,ha van eredmény,úgyis szóltok. Addig meg kár folyton kérdezgetni,attól nem jön közelebb a gyermekáldás!

Ezzel nem adod ki magad teljesen (tehát hogy kezelésekre jártok, mert ahhoz tényleg senkinek semmi köze)de válaszolsz.Sok szerencsét!

2008. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is falun éltem (már elköltöztem). Tényleg durva ami itt tud menni. 11 éves voltam, hetekig az volt a falubeli téma, hogy már kezd nőni a mellem. Egyszer az osztálytársamnak erre volt dolga, hazakísért, és "én szeretkeztem vele". Ekkor voltam 12. 14 éves korom óta valami nincs rendben velem, ha nincs kedvesem, ha van, akkor meg nem hozzám való. Most 19 éves vagyok, nincs kedvesem, de iparkodjak, és szedjem össze magam, mert lassan ideje lenne "lebabázni", és az udvarló nlkül nem fog menni.

Én megtanultam kezelni ezt a helyzetet, élesen kell mindenkinek szólni. Figyelmeztetni kell őket arra, nekik annak idején milyen volt, amikor az ilyen dolgokkal őket szekálták, és rendkívül hálás lennél, ha végre lenne egy kis békétek, mert ez a folyamatos szekálás csak borzolja az idegeiteket, és ha a falu így folytatja, akkor annak csak az lesz a következménye, hogy a stresztől boldogtalan és nem egészséges kismama leszel, ha ilyen körülmények között egyáltalán sikerül áldott állapotba kerülni. Én őszintén szólva egy falugyűlésen felszóllalnék tisztelettudóan és illedelmesen. "Tisztelt Faluközösség! Immáron hónapok óta megy a susmus meg a kérdezősködés a babahelyzetről a családotokban. Mivel ez csak rám, és a Kedvesemre tartozik, így a továbbiakban ebben a témában senkinek semmilyen kérdésére, megjegyzésére, hozzászólására nem áll módotokban választ adni. Továbbá szeretném felajánlani, hogy a közelgő téli hónapokkal jelentős időjárás-változás következik be, ezért kérem a Tisztelt Faluközösséget, hogy a kizárólagosan a férjemet és engem érintő témák helyett méltóztassanak erről beszélni a továbbiakban. Köszönöm."

Fel kell venni a mentalitást a viccből: "Ha esküvőkön idős nénik és bácsik elkezdik csipkedni az arcom "Te leszel a következő!" felkiálltással, én elkezdem velük ugyanezt tenni a temetéseken."

Egyébként ha tehetitek, egy-két hét utónászútra menjetek el valami olcsó helyre, a falun kívül, a nyugalom kicsit meg fogja sürgetni a babát, és hamarabb kedve lesz beköltözni a családotokba. Sok sikert a falubéliek leszereléséhez, de főleg a Gyermekáldáshoz!

2008. szept. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!