Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy "Bérházass...

Létezik olyan, hogy "Bérházasság", alibi házasság?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék megházasodni, párkapcsolatot sem nagyon, de a céljaim elérésére szükségem lenne egy alibi házasságra.


A társadalmi vélekedés általában azokat az embereket fogadja be jobban, akik teljesen átlagosak, vagyis szükséges a házasságban élés. Emellett a család felé is fel kellene már mutatni valamit, ugyanis ők csak házasságban tudnak gondolkodni, és kevésbé értik meg, hogy ez engem nem érdekel. Sőt a vidéki közeg olyan, hogy előbbre valónak tartják a primitív, esetlen, béna, nem ért el semmit az életben, de házas típust, mint a fordított esetet.


Ezért kellene nekem olyan, hogy valaki pénzért megházasodik, nem élünk együtt, nem járunk együtt, néha-néha, pusztán formalitásból megjelenünk itt-ott (rendezvények, családi események), és úgy teszünk mintha házasok lennénk, emellett mindenki a maga útját járja.


A legideálisabb olyan nő lenne, aki szintén ezt akarná, bár ez biztosan ritka, ezért egy komolyabb összeggel lehetne biztosítani az erőfeszítését. Bár ez összességében elég nehéz, mert jó pár évtizedig kellene ezt csinálni, az én részemről nem lenne probléma.


Valaki tud ilyenről? Btw: nem itt keresek, csak érdekel, hogy valakinek van-e ilyen ismerőse, vagy van-e valakinek tapasztalata.


2016. jan. 31. 15:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem egy alibi házasság nem oldana meg semmit, mert utána meg az alibi babát "követelné" mindenki...
2016. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
76%

Inkább vállald fel a döntéseidet. Ha nem akarsz kapcsolatot akkor ne legyél kapcsolatban.


Az általad felvázolt dolog csak akkor működne, ha valóban találnál egy olyan nőt akinek hasonló elképzelései vannak a jövőre nézve. Ezen felül pedig minimum baráti viszony alakulna ki köztetek, tudnátok együtt élni.


Mert így akárhányszor beállít hozzád valaki hamar gyanússá válna, hogy a nejed nincs sehol és a lakásban sincs nyoma annak, hogy ott él. Anyukádék elvárnák, hogy az asszonyka ünnepekkor csillogtassa meg a főzőtudományát. A környezet a mennyegző után 1-2 évvel követelné a trónörököst.

Plusz egy kisvárosban, ahol lépten nyomon ismerősbe botlik az ember, hihetetlenül feltűnő lenne, hogy soha nem látni titeket együtt csak úgy, bevásárolni, sétálni, beülni egy cukrászdába...

2016. jan. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

A kérdést nem megérteni, és nem válaszolni rá kicsit nagyobb lúzerség.


Nem a hülyék véleménye érdekel, akik annyit tudnak, hogy 10 sorból extrapolálnak egy személyre, nem ez a kérdés.

2016. jan. 31. 15:49
 4/31 A kérdező kommentje:

A helyzet egyszerű: kevés nő alkalmas feleségnek manapság, emellett nem akarom a költségét és a terhét viselni egy házassággal, mert annak azért van bőven, ha mérleget von az ember, szimplán nem éri meg.


Ellenben vannak olyan munkák, akár valamilyen vezetői posztra gondolunk (politikus, bíró, civil szervezet vezetője, polgármester stb. stb.), amely egyfajta bizalmi pozíció, de az emberek nem értik meg, hogy nem attól lesz valaki alkalmas egy pozíció betöltésére, hogy házas/ vannak gyerekei, és teljesen konzervként mutatja magát, hanem a képességei, a világról alkotott véleménye. Ennek ellenére az ilyen személyi döntésekben nem az alkalmasság a döntő, hanem az, hogy:

házas ---> ő normális ----> ő alkalmas...


Azt már meg sem említem, hogy sok emberre rásütik a: "nem házas, nincs kapcsolata --- > meleg" ez már szinte röhej.


Az valóban igaz, hogy hosszú távon nagy a lebukás veszélye, de talán néhány évig ki lehet húzni.

2016. jan. 31. 15:55
 5/31 anonim ***** válasza:
60%
rosszlanyokponthu
2016. jan. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%
Nos...mivel női vonalon az az egyöntetű vélemény, hogy kevés pasi alkalmas férjnek, szerintem nem lesz nehéz dolgod, ha illő honoráriumot is felajánlasz, és nem vársz el semmit. sem ottlakást, sem házaséletet, sem együtt töltött időt - kivéve évente kétszer-háromszor a kötelező megjelenéseket -, sem alkalmazkodást vagy bármiféle beszámolót, beleszólást a nő életébe. Ilyen kautélákkal magam is megfontolás tárgyává tenném a felvetésedet, ha elég attraktív a megjelenésed és képes vagy intelligens társalgásra - szégyenkezni még alibiházasságban sem szeretnék, annyit nem tudsz fizetni.
2016. jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
89%
Szia. Én gondolkodtam már ilyenen nőként. Férfiként még egyszerubb lehet, maximum azt gondolják szabadabb gondolkodású vagy. Nőként bonyolultabb. Vagy ugyanezt gondolják rólad és az tudjuk mit jelent, vagy szimplán egy szerencsetlennek gondolnak. Az a baj, ha belegondolsz, ez csak úgy működne ha együtt is elnétek. Ellenkező esetben az egész eleteteket aggodva tölthetnetek, hogy rájön valaki ez nem valós. Vagy pl. senki nem mehetne nyaralni, szorakozni, kulonben a masikat egy felszarvazott hülyének néznék.
2016. jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%

Létezik, de együtt élés nélkül nem működik, hiszen akkor a család, barátok tudják, hogy igazából csak alibi.

De hát ugye az lenne a lényege, hogy ne tudják.

Ismerek egyébként ilyet. A férfi meleg, de normál családban akart élni, meg persze a munkája is olyan volt, hogy ez volt az elvárás. A nő meg csalódott a férfiakban, a nagy szerelme átvágta, terhesen otthagyta. Neki jól jött egy férfi, aki csak családot akar. Olyan szépen élnek, hogy sokan megirigyelhetnék. Csak azok tudják, akik összeszervezték őket.

2016. jan. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
50%
Lehülyézed a válaszolót? Szerintem meg neked van hülye és kivitelezhetetlen elgondolásod, New yorkban lehet működne, itt nem. Biztos valami kis fiatal gyerek vagy. Tök éretlen. Nem működne! Semmilyen álca nem működik hosszú távon.
2016. jan. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
73%

Együttélés nélkül nem fog menni. Azért a rokonok, ismerősök sem hülyék.


És mi lesz a gyerektémával? Alibi gyereket is vállaltok?

2016. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!