Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim válni akarnak, mit...

A szüleim válni akarnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, és apukám túl sokat iszik, ezért anyukám el akar válni tőle, mert nem tudja megváltoztatni. Én és a testvérem is tudjuk, hogy apánk nem képes felhagyni az ivással, emiatt anyuval nagyon sokszor veszekedik, viszont apu mindig csak anyut hibáztatja, és nem képes belátni a saját hibáit. Én nem akarom, hogy a szüleim elváljanak, mert anyagilag nem hiszem hogy megúsznánk, és amúgy sem akarok apa nélkül maradni. Szerintetek mit tegyek? Próbáljak meg a bátyámmal együtt apám lelkére hatni, hogy térjen észhez?

2016. jan. 31. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Az alkoholistákra nehéz hatni. Anyukád már biztos mindent megpróbált.
2016. jan. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Ne tegyél semmit. Sőt, örülj, hogy elválnak és nem kell egy alkeszt elviselned. Sokkal jobb lesz, hidd el.

Egyébként sem tudnátok a lelkére hatni.

2016. jan. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Semmit. Azt azért tudd, hogy apuka alkoholizálása mögött sokszor az van, hogy az anyuka nem szereti őt.


Anyukád ne akarja megváltoztatni apádat, mert azt nem lehet. Elfogadnia és szeretnie kellett volna (akárcsak a nagyanyádnak a fiát), de ez úgy látszik, veszett fejsze nyele.


Sajnállak, de ez a szüleid dolga, ebbe ne avatkozz bele.

2016. jan. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Arra nem gondolsz, hogy anyukádnak meg egy szenvedés egy ilyen emberrel együtt élni?

Ha anyukád boldogtalan a házasságban, az rátok is kihatással van, ha emiatt gyakran szomorú vagy ingerült. És nem utolsó sorban, egy alkoholista, kiszámíthatatlan apa sem egy leányálom egy gyereknek.


Mit tegyél?


Lehetőleg semmit. Ne ártsd bele magad a felnőttek dolgába.

2016. jan. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha egy férj nem vállalja fel a hibáit, az együttélés napról-napra
2016. jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

folyt.

nehezebb.

2016. jan. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Kérd meg édesapád, hogy menjen elvonóra.
2016. jan. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Szeretnél olyan családban felnőni, ahol mindennaposak a veszekedések és a részeg jelenetek?
2016. jan. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

Mit meg nem adtam volna azért, hogy anyukámnak előbb jöjjön meg az esze és hagyja ott az alkoholista apámat...Ehhez képest már magam is felnőttkorú voltam, mikor ezt megtette.

Lehet, hogy anyagilag kedvezőtlenebb volt, de azt a nyugalmat, ami ezután jött, az felbecsülhetetlen volt!

Ne ártsd bele magad a szüleid dolgába.

Hidd el, hogy hiába a jó anyagi helyzet, hiába élsz együtt apukáddal, ha anyukádat, illetve a családi kasszát teljesen tönkreteszi az alkoholizmus.

Nem mellesleg attól, hogy a szüleid elválnak, attól még a szüleid maradnak!

2016. jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
90%

Nem tudsz mit tenni... Esetel apukád egy józan pillanatában megpróbálhatof elmondani, szükség(etek)ed van rá, és nem akarod, hogy széthulljon a család. Nagyon szereted, stb próbálja meg orvosi segítséggel abbahagyni.

De tudom, nem egyszerű beszélni ilyen emberrel... :(

2016. jan. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!