Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim el akarnak válni!...

A szüleim el akarnak válni! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Apám anyámat folyton szidja és ma, amikor hazajöttem ezt mondta nekem: Ő meg akar halni. Folyton csak szid és semmibe vesz, csak hogy nem akar meghalni, mivel ott vagyunk neki mi. Viszont apának is vannak kisebb, nagyobb gondjai, pl.: Nem alhatnak egy ágyban, mivel anyát zavarja apa szuszogása miközben alszik, sokszor hibázik, (apa szerint) nem érdekli semmi a munkáján kívül. Normális válszokat, ha lehet.

2015. dec. 7. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
semmit. ez sajna nem a te dolgod, meg ha rajtad is csattan.
2015. dec. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Probalj meg nekik szervezni valami kozos programot.

Sokszor csak belefaradnak az orokos mokuskerekbe, faradtak, egymason vezetik le a feszultseget, elfelejtettek mar milyen volt mikor megismerkedtek...


Valami esti programot, vagy megjobb valami hetvegi utat, ahol csak ok ketten vannak, lepd meg oket valahogy, hogy tenyleg ne kelljen foglalkoziuk csak egymassal, hogy kikapcsolodhassanak kicsit.

2015. dec. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Semmit ne csinálj, ez az ő dolguk, hidd el, ők jobban tudják nálad, ha külön boldogabbak lennének.

Sok olyan esetet láttam, ahol a szülők a gyerek miatt együtt maradtak, és sosem volt jó vége.

2015. dec. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha már odáig jutottak, hogy már az is idegesíti anyádat, hogy apád szuszog, akkor tényleg talán jobb is, ha elválnak.


Te nem tehetsz semmit. az, hogy így megromlott a kapcsolatuk, az nem a te hibád.


A helyzet az, hogy anyád megvonja a szexet apádtól, nem csoda, hogy frusztrált, ami agresszív viselkedéshez vezet. Ezért szidja anyádat. Aki egyébként azért biztos nem egy szent, ha nektek azzal jön, hogy csak miattatok nem lesz öngyilkos. Ez az érzelmi zsarolások egyik legszánalmasabb formája, ráadásul bevonja a gyerekeket is a konfliktusba, mert hát ki szeretné ha öngyilkos lesz az anyja? Az is érdekes kérdés, hogy miért tagadta meg a szexet?


mindenesetre itt már olyan játszmák mennek, amiből szerintem nem lehet egy jó házasságot visszaépíteni. Szerintem senkinek sem jó ez a helyzet. a sok veszekedés, feszültség. Ilyen családban szeretnél élni?

2015. dec. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Semmit..

Fogad el a döntésüket az írásod alapján szerintem,boldogabbak lesznek egymás nélkűl.

2015. dec. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amig tenylegesen meg nem valtak el, addig mindig van esely helyrehozni, ha mindket fel akarja. NEM a gyerek miatti kenyszeru egyuttmaradasrol beszelek, hanem arrol, ha raebrednek, hogy erdemes megprobalni meg folytatni, es nem sutbadobni par evtizedet mert ellustultak ahhoz, hogy aldozatokat hozzanak egymasert.


Kozos program, ahol van idejuk egymasra es nem koti le oket az elet mindennapos nehezseghalmaza.


NE ereztesd veluk azt, hogy neked milyen rossz lenne ha elvalnanak, ne jatszmazz (mint anyad), ne probalj buntudatot kelteni bennuk. Egyszeruen adj egy eselyt hogy megbeszeljek a dolgokat, legyenek egyutt egy (romantikus) hetveget, aztan ha a vegen arra jutnak hogy ennyi es vege, akkor tiszteletben kell tartani, mast nem tehetsz.

2015. dec. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! ^^
2015. dec. 7. 17:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmit se tehetsz, hidd el jobb ha elválnak mintha álandóan veszekednének.

Ettől függetlenül ugyanúgy szeretheted mindkettejüket, és így is normális életed lehet.

Eleinte lehet hogy fura lesz hogy aa szüleid nem együtt laknak de megfogod szokni.

Azt viszont ne felejtd el hogy ez nem a te hibád és téged ugyanúgy szeretnek.

2015. dec. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
apád egy agresziv irányitás mániás elmebeteg nem csodálom hogy anyukád menekül elöle
2015. dec. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ez pont hogy a gyerekek miatti együttmaradás esete, intimitás, szexualitás már nincs a szülők között, ezért mindegyik fél kész van idegileg. És ennek a gyerekek isszák meg a levét.


Én a helyetekben odaállnék eléjük, és megmondanám, hogy engem ez a sok veszekedés, anyám panaszkodása kikészít, és ha az kell ahhoz, hogy boldogabbak legyenek, inkább váljanak el. A szülők gyakran alulbecsülik, mit ért meg, mit vesz észre a gyerek a szituból.

2015. dec. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!