Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha a fiatok...

Mit szólnátok, ha a fiatok barátnőjének szülei még érettségivel sem rendelkeznének? Illetve, ha az apja alkoholista lenne?

Figyelt kérdés

én vagyok a lán, jelenleg még természetesen egyiket se tudják, nem ezzel indít az ember, de ők diplomások, okosak, boldog házasságban élnek, sok pénzük van, és félek, hogyha megtudják valamelyiket is, megpróbálják rólam lebeszélni a fiukat :(

én remélhetőleg diplomás leszek hamarosan, hasonló szakon mint a barátom


2016. jan. 31. 18:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

A párod veled fog elni, nem velük.

Ha valóban szeret, semmi miatt nem hagyja magát lebeszélni rólad.

2016. jan. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%

Attól függ. Nagyanyámnak sem volt érettségije, de esze, szorgalma s millió belső értéke igen (eleinte földje is, csak hát elvették). A mai világban persze ez más, de kellő fantáziával még elképzelhető, hogy így sincs gond, végülis értékes munkát végezni és keresni érettségi nélkül is lehet, maximum nehezebb, de vannak tehetséges emberek, akik nem iskolára fecsérlik az idejüket :D. Ha nekem eszem van, én is hagyom az egyetemet, de ezt hagyjuk.

Az alkoholizmus már súlyosabb.

2016. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Nem szólnék semmit. Nem ettől függ, hogy a lány normális-e. Ha nem egy balhés család, akkor nincs gond. De mondjuk egy diplomás család is lehet balhés :)

Persze van, ahol számít ez. Nekünk is van olyan az ismeretségi körben, ahol a gyereknek csak orvos párja lehet, mert ő is annak tanul, mindkét szülő is az.

De azért nem ez a jellemző.

2016. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
S persze, az, hogy a fiú szülei mit végeztek, még nem minősíti a srácot.
2016. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Legalább nem játszák a fejüket a diplomájukkal.

Egyébként nem a diploma teszi az embert,hanem az ember a diplomát.

Hiszen a diplomások között is vannak bunkók és az egyszerü emberek is tudnak bunkón viselkedni.

Nagyon szeretem az egyszerü embereket,akik a szivükkel beszélnek hozzám, ez többet ér számomra mindennél.

2016. jan. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem érdekelne, hiszen te épp diplomáért tanulsz, így marhára mindegy, hogy milyenek a szüleid.
2016. jan. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

mindkét szülőm dolgozik, dolgoztak egész életükben.

apám alkoholizmusáról még jelenleg a barátom sem tud, nemhogy a szülei. csak ha sokáig együtt leszünk, akkor úgyis megtudják. de a barátom emiatt nem hagyna el, de félek hogy a szülei talán furcsán reagálnának, főleg, mivel még örökölhető is az alkoholizmus elvileg.

2016. jan. 31. 18:34
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

Párom apja alkoholista, nincs érettségije, de van szakmája, jól keres. Párom anyukája önszorgalomból leérettségizett, de addigra már évek óta jól menő saját vállalkozás volt. Ő is jól keres.

Apukámnak nincs érettségije, de saját jól menő vállalkozása van. Anyukámnak van egy érettségije, amivel középvezető beosztásban dolgozik egy állami cégnél.

A végzettség semmit nem jelent. Mi pont letojtuk anno, mivel foglalkoznak a másik szülei. Egyébként 8 éve vagyunk együtt. Azóta sem téma, maximum apósom alkoholizmusa. Az sokkal zavaróbb mint, hogy kinek milyen iskolája van vagy nincs.

2016. jan. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

igen, szerintem is az a nagyobb baj :(

de mire már ezt megtudják remélem már szeretni fognak :D

2016. jan. 31. 18:37
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

nekem ugyan diplomások a szüleim, de apám nagyon kemény alkesz volt. a férjem szülei azt szólték, hogy amíg tartottuk velük a kapcsolatot állandóan felemlegették, megjegyzéseket tettek, rám is, hogy miért nem csinálok vele valamit, milyen gyerek vagyok stb.

Lebeszélni nem tudták rólam a férjemet :) ez nem így van. egy felnőtt embert nem lehet lebeszélni rábeszélni így valakire szerintem. Max megunja a piszkálást és arrébbmegy. De a döntése mellett kitart.

2016. jan. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!