Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rábízható a gyerek egy alkohol...

Rábízható a gyerek egy alkoholista anyára vagy tennem kéne valamit?

Figyelt kérdés

Ha bevallottan alkoholista, de a kislányunk (5) ebből semmit nem vett észre és nem érte semmi baj, baleset és már küzd a szenvedélye ellen, szerintetek rendben van, hogy ő felügyel rá vagy nem kéne egyedül hagyni vele?


Állítása szerint csak azután ivott, miután este lefektette aludni, de volt, hogy olyankor 1 teljes üveg bor is vagy 4-5 doboz sört is megivott este.

Azt hozzá kell tenni, hogy a kislány elég hiperaktív, sokat sikongat, nevetgél, futkározik. 1 percre sem ül meg egy helyben, szóval estére kikészíti az ember idegeit.



2015. szept. 15. 19:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%

egyrészt egy üveg bor mióta alkoholizmus? az nem pálinka, hogy kiüsse az embert, 3-4 pohár bor szerintem nem nagy durranás, nemrég egy csajos estén megittam ennyit, és be sem csíptem, nem hogy berúgtam volna.


a másik, hogy ha akarsz is tenni bármit, tapasztalatom szerint pont lesz..ják. Az utcában van egy iszákos nő, elvált, nála maradt a gyerek. A család el szeretné venni, jelezték mindenhol, óvoda, önkormányzat, családsegítő, de semmi nem történt, el se mentek a nőhöz. Most talán nem iszik, de bármikor újra kezdheti. Amíg a gyereknek nem lesz baja, senkit sem fog érdekelni, hogy a szülő iszik.

2015. szept. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
61%
Szerintem, valahogy próbàlj meg célozgatni rà, hogy valamit tenni szeretnél ez ellen. Sose mond úgy hogy "elviszem gyereket mert alkoholista vagy"!
2015. szept. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem is akartam elvinni, mert ragaszkodik az anyjához nagyon, vele van több napot a héten. Csak akkor is felelőtlenségnek tartom, hogy kiüti magát, miután a gyerek elaludt. Bármikor belázasodhat, vagy bármi történhet. De az is aggaszt, hogy miért teszi ezt magával. Régebben, mikor jártunk, mesélt a kamaszkoráról, akkor voltak ilyen kicsapongásai a depressziója miatt, egyedül küzdött meg vele.
2015. szept. 15. 19:16
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Pszichológus vagyok. A kérdésed jóval összetettebb annál, hogy egy gyakorikérdéseken választ kaphass rá. Néhány fontos pont:


1. olyan nincs, hogy a gyerek nem vette észre.


A gyerek nem tud ilyen szavakat, mint alkoholista, nem igazán jutott még el oda, hogy értse a részegség miben létét. De sokkal zsigeribb szinten reagál testbeszédre, szagokra, pillantásokra.


Hiába nem fogja fel, hogy mi van, azt pontosan tudja, hogy baj van. Ez nem most fog meglátszani, de hamarosan igen.


2. Az alkoholizmus egyrészt egy betegség, másrészt egy szociális rendszer. Az alkoholizmus játék is, amit az alkoholista játszik a környezetével. Megvannak benne a szereplők, mint az elfogadó, az üldöző, a mártír, stb. Minden ilyen szerep megerősíti a játékot, azaz segít az alkoholistának fenntartani, sőt, továbbfejleszteni a szerepét.


Az alkoholizmus jelen tudásunk szerint nagyon ritkán - SZINTE SOHA - nem győzhető le orvosi vagy szakértői segítség nélkül. Vannak csodás leszokások, amikor egy-egy ember hirtelen leteszi az alkoholt és soha többé nem nyúl hozzá. Minden ilyenre jut vagy ezer, aki egy sikeres elvonás után napok, ha nem órák - ! - alatt visszaesik.


Támogatni megeresítés a visszatérésbe, megszidni megerősítés a visszatérésbe, szinte semmi olyan viselkedés nincs, amivel valahogy ne adnál neki indokot az ivásra. (Eric Berne-nek van érdekes értekezése erről az Emberi játszmák című könyvében.)


3. Az alkoholmegvonási szindróma a legsúlyosabb elvonási szindróma. Súlyosabb a heroinénál. Potenciálisan halálos. Fájdalmas görcsökkel, hallucinációkkal jár. Brutális látvány.


Ha le akar szokni, akkor egyből kell letennie az alkoholt és soha többet. Fokozatosan nem lehet. Ha egyből leteszi, jön az elvonás, ami miatt rögtön visszaáll.


Ördögi kör. Ha le akar szokni, be kell feküdnie kórházba. Nincs mese.


4. Én személy szerint alkoholisták gyermeke vagyok (a pszichológián felül így tapasztalatból is beszélek). Szüleim nagyon jószándékú emberek, igazi szentek... csak időszakosan alkoholisták. Azokat a lelki sérüléseket, amiket az évek során felhalmoztam, senkinek sem kívánom.


Ha van választás, én nem szeretnék alkoholistákkal felnőni. Ha egyszer feleségem lesz, és a szülés után inni kezd (ha előtte, akkor esélye sincs nálam), akkor megfizetem azt az ügyvédet, aki után az anyának láthatási joga is csak feltételesen lesz.

2015. szept. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan már, utolso, ez nem alkoholizmus.
2015. szept. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
Én meg azt láttam, hogy anyámnak 2 doboz söröcskétől keresztbe áll a szeme.
2015. szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
ezt én sem mondanám alkoholizmusnak. volt, hogy megivott egy üveg bort? húha.
2015. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Tenned kéne valamit. Ezt úgy mondom, mint olyan egyedülálló anya gyermeke, akinek 36 évesen is görcsbe áll a gyomra, ha meghallja az anyja hangján a telefonban, hogy ivott.


Most még csak este iszik. Aztán ünnepekkor, meg hétvégén délután, aztán a kislány sosem tudhatja, mire ér haza.

2015. szept. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy üveg bor mindennap nem alkoholizmus?? Akkor mi? Bocs, de aki nem alkesz, vagy nem szokott inni, az két pohár bortól berúg. Mint én a minap.
2015. szept. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

de van, aki jobban bírja, és ha nem üti ki, jóformán meg sem érzi, akkor az mitől alkoholista?

hisz nem látszik rajta!

meg sok mindentől függ, egy 50 kilós vékony testalkatú embert nyilván hamarabb kiüt, mint egy 100 kilós tehén alkatú embert. ráadásul ha este issza, mondjuk 8-kor elkezdi, és éjfélig kortyolgatja a tévé előtt ülve, akkor nem fog berúgni.

mondom, nemrég elmentünk egy csajos estére, ennél szerintem még többet is ittam (koktélokat is, amikben tömény van, nem a gyenge bor), és mindezt elsoztva olyan 5-6 óra alatt, de még csak be sem csíptem.

ha valakin nem látszik, nem befolyásolja a viselkedését, nem csíp be, nem rúg be, akkopr azt ne nevezzük már alkoholistának.

2015. szept. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!