Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segíthetnék? Mit tehetnék?

Hogy segíthetnék? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Párom nagymamája meghalt, és felborult a családi életük, a nagypapája hozzájuk került, és az édesanyja nem bírja elviselni szegény öreget. Tiszta gyerekes, ha együtt esznek mind a négyen, akkor feláll és elmegy az asztaltól. A párom nagyon ki van. Tudom, hogy nem az én dolgom ezt helyrehozni, de rossz nézni ahogy a párom szenved, szeretnék tanácsot adni neki, vagy valahogy segíteni neki.

21/N


2010. márc. 29. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez most nem konkrétan a te problémád, nem tudod a nagyapát megnevelni. Az idősek sjanos már csak ilyenek, leépülnek és úgy viselkednek, mint a hisztis gyerekek, ez persze minden felnőttet kiborít. Ezt a párodék dolga megoldani, te annyit könnyíthetsz a helyzeten, hogyha átmegy hozzád a fiú, segítesz neki ellazulni, legyél most te a legnyugodtabb, legbiztosabb pont az életében. Hallgasd meg a bajait, tegyél a kedvére, hogx veled fel tudjon töltődni, erőt tudjon meríteni. Kitartás.

Meg kell még kérdezzem, nem lenne nekik egyszerűbb, ha otthonba adnák az idős urat? Mert jójó, h családtag, de avval csak mindenki rosszul jár, hogy kiborítják egymást...

2010. márc. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazság szerint csak a párom édesanyjának van vele baja. Illetve egészen a múlt hétig nem volt.

Válaszolva a kérdésedre: nem nem egyszerű, mert ahhoz hogy otthonba kerüljön kéne egy kis kezdőtőke, és most a temetés miatt tele vannak adóssággal.

Még valami, a legnagyobb baja a párom édesanyjának a papával, hogy mióta meghalt a felesége folyton remeg a jobb keze, és így nem tud rendesen enni.

2010. márc. 29. 13:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Így mindjárt más. Akkor a párod anyja untoleráns, de baromira. Persze hogy az öregúrnak betett ez, mégiscsak a felesége halt meg. Inkább a párod elbeszélgethetne az anyjával, hogy mutasson némi együttérzést és inkább segítsetek a papának, amiben tudtok.
2010. márc. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mi Pécsett vagyunk egyetemisták, ők meg onnan olyan 20 kmre laknak, párom albérletben, így csak hétvégén látja a nagyapját. És az anyja nem hallgat senkire, úgy érzi, hogy ő az áldozat.
2010. márc. 29. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szegény öreg bácsi! Majd ha a kedves hölgy is ilyen korban lesz, biztos nem fog örülni, ha vele is úgy fognak bánni, ahogy most ő a kisöreggel bánik... nem bírom az ilyen embereket. Ráadásul egyből otthonba dugni.. elég gusztustalan.
2010. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nem könnyű helyzet. De szerintem sem biztos, hogy jól jössz ki belőle, ha beleszólsz. Önző dolog a párod anyukájától, hogy így áll hozzá, de nem lehet vele mit csinálni. Tudom, mert sajnos anyukám is ilyen, csak ő a nagymamámmal. És én emlékszem, mennyit voltunk mamámnál, mennyit segített, főzött, vigyázott ránk, finoman szoktam is mondani anyukámnak, amikor panaszkodik. De én nem lakom otthon, nm tudok érvelni amikor a kényelmetlenségeket sorolja. Azt hiszem, ilyen helyzetben a türelem és megértés lehet csak a megoldás, az idősek ezt igenis megérdemlik. Ha pedig már ápolásra szorulnak, egy házhoz járó ápoló biztos nagy segítséget jelent.
2010. márc. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én tényleg nem akarok beleszólni, de fáj, ahogy látom, ahogy a párom családja szenved, de a legjobb,mikor a szülei már kiveszekedték magukat ezen egy napra, akkor a párom kerül sorra, és ő a közellenség
2010. márc. 29. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!