Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Hogyan segíthetnék?

Mit tehetnék? Hogyan segíthetnék?

Figyelt kérdés
Az öcsém 14 éves múlt, és szinte csak a számítógéppel tud élni... Már évek óta egyre többet ül a gép előtt, és nem akar elszakadni tőle. Hétvégén reggel 8 előtt bekapcsolja és megy egész nap, de 1-2 órára én is oda ülök meg este anya is. A tesóm megragad minden alkalmat, hogy a gép elé kerüljön, és ha valaki feláll, ő rögtön oda ül a számítógéphez. Ha hazaér az iskolából, az első dolga, hogy bekapcsolja, s csak aztán öltözik át. Enni is a gép előtt szokott. Tanulni nem igazán akar, és neki a számítógép az első. Anya teljesen kivan miatta, de őt nem érdekel semmi. Én, ha az iskola miatt meg kellene néznem valamit, nem jutok a számítógép elé, és ha odaadja fel van háborodva. Mindig várnom kell, hogy odaadja. Anya sem tesz sokat érte, és mindig mi vagyunk a hibásak a másik tesómmal, ha próbáljuk jó dolgokra "tanítani". Sajnos már nem hallgat senkire, nem érti meg, hogy ez így nem lesz jó. Azt mondja mindig, hogy ne foglalkozzunk vele, és ő csak ezt szereti. Hogyan lehetne jó dolgok felé terelni az érdeklődését? Mit tehetnénk? Mert őt igazán nem érdekli semmi, csak a számítógép.... és mindig azokat utálja, amit mi szeretünk a nővéremmel, pedig nem is ismeri, és mindig kiabál, bármilyen szépen is szólunk hozzá. Valaki segítsen kérem, mert én ezt nem bírom, hogy mindig az van amit ő akar és tőle függök sok dologban! :(
2010. ápr. 17. 15:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Szia! Próbáltatok már valamilyen friss levegős hobbit? Csináljátok családdal együtt, akkor neki is mennie kell. Mondjuk menjetek el horgászni, eleinte duzzogni fog, de aztán ha rájön, hogy mindenki leszarja a duzzogását és jól érzi magát, akkor majd ő is elkezdi szórakoztatni magát. Vagy egyszerűen vezessetek be határt, hogy ettől eddig lehet gépezni, bár az első sokkalta humánusabb módszer, de körülményesebb is.

Vagy járjatok el együtt konditerembe, én is nő vagyok és én is szeretem a konditermet. 14 évesen már szeretnek sportolni és odafigyelni a kinézetükre a fiúk is, vagy úszni. Ezek bejöhetnek próbáljátok ki :)

2010. ápr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy miatta (is) úgy érzem, el kell innen mennem (aminek ő nagyon is örülne), legszívesebben menekülnék a legmesszebre ahová csak tudok. És sokszor sírnék a sorsomon. :(
2010. ápr. 17. 16:00
 3/30 anonim ***** válasza:
Szerintem elkell tiltani vagy napi 1-2 órát tölthet a gépnél. de előtte tanulás.. Ezt beszéld meg anyukáddal. Ha nem akar elülni akkor 1 hétig nem ülthet a gépnél.. Nálam ez bevált. Amúgy menjen valamit sporolni.. atlétikázni stb.. vagy ha van kuty vigye sétálni.
2010. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
sportolni:))*
2010. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

De ő tényleg nem olyan, mint bárki más az ő korában. Csak a számítógépezésben hasonlít a többiekhez.

Tavaly nyáron elmentünk Szilvásváradra, ott volt a legjobb barátja is, és ott is rákezdték, hogy már csak a számítógép hiányzik. Amikor másodjára mentünk, ő nem is jött már épp emiatt.

Én meg inkább mindig mennék valahová. Tök jó dolgokat szeretek, de őt nem érdekli, pedig jöhetne velünk, amikor például autóversenyre megyünk. Vagy például amikor tavaly felmentünk a hegyre, ő kifogásokat talált ki, hogy jöjjünk vissza. Szóval semmi nem segít...

2010. ápr. 17. 16:05
 6/30 A kérdező kommentje:

Hát a kutya előbb vinné el őt sétálni, mint fordítva :D

Máskor úgy volt, hogy napi 1-2 óra mindenkinek, és akkor be is tartottuk, de nem tudom hogy, így neki ez egyre jobban eltolódott. Anya már mondta, hogy nem ülhet oda meg ilyenek, de ő akkor is bekapcsolja (egyszer össze is verekedtem vele emiatt). Bár anya sem foglalkozik azzal túl sokat, hogy be van-e kapcsolva vagy nem. Pedig ő is szeretné, ha nem ülne annyit előtte. De hogy még reggel 7:45kor meg 22 óra után is ezt csinálja, és nem hagyja az embert pihenni... ez már több mint függőség szerintem.

2010. ápr. 17. 16:10
 7/30 anonim ***** válasza:
Akkor szépen ki kell húzni a konnektorból és kész. Ha megpróbálja bedugni a megadott időn kívül, akkor átviszitek másik szobába a gépet, szétszedve, hogy ott ne tudjon átlopózva sunyiban gépezni. A számítógép függőségnek köszönhetően él ennyi ember mozgásszegény életmódot, holott a mozgás az egyik legfontosabb dolog. Szóval akkor marad ez a módszer. Te és a testvéred hány évesek vagytok? (A nővéredre gondolok)
2010. ápr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Hát az eléggé.Anyudnak nem csak mondani kell akkor hanem tenni is valamit.Elég szemét módszer de látom másképpen nem megy,anyud elsőre vegye el a billentyűt meg az egeret ha ez nem müködik az áramkábelt.Ha nem lehet másképpen rá hatni.Az meg hogy verekedett anyuddal az elég undorító dolog(ránézve ) kár hogy anyud nem túl határozott ez ügyben én elsőnek vele beszélnék aztán a tesómmal.
2010. ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Na ezt is próbáltam már. Kihúztam és átvittem a szobámba a vezetéket és kulcsra is zártam az ajtót, de bemászott az ablakon érte.... :S

Én 18, a nővérem 22.

2010. ápr. 17. 16:18
 10/30 A kérdező kommentje:
Nem ő verekedett, hanem én :D
2010. ápr. 17. 16:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!