Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha úgyis a nők akarnak eljegyz...

Ha úgyis a nők akarnak eljegyzést, házasságot (ugye a pasiknak nem jut eszükbe, pedig kötelességük lenne) akkor miért nem a nők kérik meg a ffi kezét?

Figyelt kérdés

Sokkal jobb lenne, ha a nő döntené el, hogy legyen-e házasság vagy sem. Max. a férfi visszautasítaná a nőt vagy igent mondana. Ez fair lenne, nem?


Mert úgy látom, hogy ez hülyén néz ki manapság, hogy csak a férfi kérheti meg a nőt, de úgy, hogy főleg a nőnek az érdeke.

-így sokszor a nő kihisztizi (ez sem jó)

- a nő durcás lesz, szorong

-szakít és keres mást, aki elveszi

-évekig csak "utalgat" a nő

- a pasi évekig húzza az időt és hitegeti a csajt

- a nő "megkéri" a pasit (de ugye ez sokak szerint vércikiiii) -hozzátenném, szerintem nem.


Ha már a pasik elfelejtik, akkor lehetne az is, hogy a nő kezdeményezné ezt az egészet, így tudná, mire számíthat, tisztább lenne.

Szerintetek?


2010. márc. 29. 20:05
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
86%
Hát én rosszul lennék, ha a barátnőm megkérné a kezemet. Ne szüljek véletlenül helyette?:D Én majd megkérem, ha eljön az ideje és el is fog.
2010. márc. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk a férjem akarta a házasságot, én nagyon éleztem a független boldog életet!
2010. márc. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

20:08

Persze! De egy csaj ezt honnan tudhatja?

a pasik azt is elfelejtik, hogy egy nőnek csak 35 éves koráig biztonságos szülni (pl.)


második válaszoló: így van szuper a függetlenség. Csak nem mindig és nem minden esetben, bár nekem nincs bajom vele addig, amíg nincs gyerek.

2010. márc. 29. 20:15
 4/35 anonim ***** válasza:
83%
A pasik nehezebben állnak rá készen, és csak kierőltetnék a nők ezzel.
2010. márc. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

2.-nak:

És megbántad, h vége lett a független életednek?

2010. márc. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
20:15 joga van a férfinak is nemet mondani. Nem erőszak.
2010. márc. 29. 20:16
 7/35 anonim ***** válasza:
92%
nem hisztiztem, nem szorongtam, közösen döntöttük el, ez csak úgy jött... aztán egyszer még is csak meglepett és 40 ember, a barátaink előtt megkérte a kezem. Nagyon édes volt, sosem felejtem el!
2010. márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
97%

Én nem tudnám feladni a hagyományos férfi-női szerepeket, vagyis nem tudnám azt mondani, hogy "leszel a férjem?"


Ha egy idő után a férfiban ez nem fogalmazódik meg, hogy velem akarja leélni az életét, akkor ne álltassuk egymást.

Ismerőseim között volt olyan, hogy nagy örömmel jött és újságolta, hogy képzeld, a párom megkérte a kezemet. (Mire én persze gratuláltam, de átfutott az agyamon, hogy 7 év után, már valahogy nem is baj, hogy eszébe jutott.)

Nekem az, hogy a nő kéri meg a férfi kezét, kicsit arra emlékeztet, hogy ráerőszakolja magát.


Lehet, hogy csak mi, nők erőltetjük a házasságot? De én hiszem, hogy valahol a férfiaknak is fontos (Legalábbis vannak olyan férfiak, akiknek nemcsak egy papír, hanem fontos a házasság). S ha már mi nők választunk (mert állítólag mindig a nő választ), akkor legalább a férfiaknak is hagyjunk valamit.

2010. márc. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Elárulom az ötletem onnan jött, hogy elolvastam jónéhány ilyen panaszos kérdést az Eljegyzés-alcím alatt
2010. márc. 29. 20:19
 10/35 anonim ***** válasza:
91%

20:18 vagyok:


S még talán csak annyit, hogy ha a pár szinkronban van egymással, akkor tudjuk egymás vágyait, beszélünk közös jövőről, s ebből már rá lehet jönni, hogy milyen tervei vannak a másiknak. Szeretne-e házasságot, közös életet, gyerekeket.

2010. márc. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!