Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan álljak hozzá ehhez az...

Hogyan álljak hozzá ehhez az egész kapcsolathoz?

Figyelt kérdés

Anyámnak volt egy pasija, akitől gyereket várt (engem), de még mielőtt megszülethettem volna, szakítottak. Azóta nem beszélnek egymással, anyámnak lett egy új férje, az apukámnak is lett családja, de nem tudok róla semmit. Soha nem találkoztam vele, és mára már le is mondtam erről. Anyám új férje lett momentán apám helyett apám, és nem tudom, hogy álljak hozzá a kapcsolatunkhoz. Mert végülis nem az igazi apám, és ebből az következik, hogy nem is szeret annyira, mint az édes gyerekeit. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ennek ellenére is szerethet engem, és hogy ÉN hogyan álljak hozzá ehhez az egészhez? Legyek befogadó? Vagy csak ne foglalkozzak vele?


14/L



2014. dec. 22. 23:50
 1/7 viktorvarga ***** válasza:
100%
meg kel becsülni azokat az embereket akik szeretnek,mert nemsokvan belőlük.telátod,de ha rendes veled és szeret is ugyanazt kel h visszakapja.
2014. dec. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerethet téged, persze. Légy befogadó.

Mióta vannak együtt Anyukáddal?

2014. dec. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Gyűlölj mindenkit, aki nem vérrokon, bármit is tettek érted. Az örökbe fogadás is arra való, hogy legyen egy gyereked, akit nem szeretsz. (szarkazmus)
2014. dec. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy szerethet. Tudod a biologiai apa sokszor csak spermadonor. Az az apa, aki nevel, aki szeret, aki melletted van joban rosszban
2014. dec. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kovpet ***** válasza:
84%

"Mert végülis nem az igazi apám, és ebből az következik, hogy nem is szeret annyira, mint az édes gyerekeit."


Ebből ez nem következik.

2014. dec. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem örökbe fogadtak. Akkor most utálnak? :) :) Ne légy butus. Megértem az érzéseidet, az, ha "nem kellesz" valakinek, főleg úgy, hogy te nem tettél semmit azért, hogy ne kelljél (lévén még meg sem születtél), az nagyon mély nyomot tud hagyni. Mégis azt javaslom, hogy legyél befogadó, és ha rendesen bánik veled, akkor te is legyél rendes vele. A szeretetet nem lehet erőltetni, és a tiszteletet sem, mind a kettő jön magától számodra általa, és számára általad (jobb esetben). Beszélgess vele sokat, ha olyan ember, akkor akár az érzelmeidről is. :)
2014. dec. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Csak néha úgy érzem, hogy nem foglalkozik velem, hogy az édes gyerekeivel elnézőbb, és hogy én igazából csak nyűg vagyok a nyakán...
2014. dec. 29. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!