Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig engedjük el a fülünk...

Mindig engedjük el a fülünk mellett, vagy tisztázzuk a helyzetet?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő! Édesapám vett egy lakást Bp-en, befektetési célra, ki szeretnénk adni. Férjem nővére és a barátja is Bp-en élnek, sőt abban a kerületben, csak jóval "kintebb". Már, amikor kerestük a lakást, anyósomnak is volt egy félig poénos,félig komoly beszólása,hogy "de jó,hogy ott veszünk, majd a lányáék beköltözhetnek". Erre apu nem reagált.

Aztán most,hogy meg lett lakás, sógornőm kérdezte,hogy hol vettük, milyen stb. Mondta is, szintén félig komolyan, na az még nekik is jó lenne.

A gond itt csak annyi,hogy nekik most 80 ezer az albérletük, mi ezt 150 ezer körül tudnánk kiadni. Baromi kellemetlen ez az egész, mert sokszor úgy érzem,hogy elvárják,hogy "kisegítsük" őket. A férjem szerint hagyni kell, ő is hallja a megjegyzéseket, de szerinte tisztában vannak vele,hogy ez befektetés. Viszont nekünk apuval egyre kellemetlenebb nem reagálni a megjegyzésre.

Arra gondoltam,hogy legalább anyósomnak,aki egy értelmes, tanult nő szépen,finom elmondanám,hogy miért nem tudjuk "odaadni" sógornőméknek ezt a lakást! Jó ötlet, vagy hagyjam és majd elfogadják?


2016. febr. 13. 06:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyílt kérdésre kell nyílt válasz. Amíg csak célozgatnak hagynám az egészet. Persze a félig tréfás kérdésekre én azértmindig egyértelmű választ adnék.
2016. febr. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Rokonnak sose jó kiadni, főleg nem olyannak,a ki már kacsingat is a potyázás lehetőségére. Egyszerűen engedjétek el a fületek mellett, az ilyen beszólásaikat, ha pedig jobban nyomulnak, akkor hozzátok egyértelműen tudomásukra hogy mennyi kaució, mennyi havi bérleti díj, milyen cizellált szerződés (a károk okozása, fedezése stb érdekében) mellett hirdetitek. Nem nekik címezve, hanem csak úgy általában. Többet nem fogják felhozni, de arra készüljetek, hogy ha ilyen opportunista népség, akkor terjeszteni fognak valami kellemtelent rólatok családon belül, pl. hogy le akarjátok őket nyúlni stb.De kitartok az első verzió mellett: a beszólásaikat elengedni a fületek mellett.
2016. febr. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: még annyit, hogy ha nekik nem kellemetlen, hogy egy nyilván sokkal drágább lakásra ácsingóznak, mint amit megfizetettnek, és nyilván azért, mert úgy gondolják, hogy majd rokonság okán meg is kapják ennyiért, akkor nektek se legyen kellemetlen elengedni a fületek mellett...
2016. febr. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell itt tisztázni semmit sem. Ha legközelebb megemlítik, akkor viccesen azt kell mondani, hogy: ha havi 150et kicsengettek érte akkor költözhettek. Ennyi. Ez üzlet nem más. Az én házamat is ki akarták már venni sokan, de egyszerűen nemet mondok mindig. Ismerősnek, rokonnak amúgyse adnám ki.
2016. febr. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem lapítanék, hanem megmondanám, hogy szívesen kiadom nekik, havi 150 eFt az albérleti díj.
2016. febr. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

igy van! nyiltan mondja meg édesapád neki!

o vette, o rendelkezik felette, o adja ki, annak akinek akarja!

(ezért nem is értettem a tobbeszámokat, hogy ti adjátok ki, ti kerestétek,- na mindegy)

2016. febr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is megmondanám nekik, hogy ok, havi 150. Ha sikerült kiadni másoknak majd leszállnak a témáról.
2016. febr. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem látom, apukád miért kellene támogassa egy a te sógornődet. 150 ezer forint havonta az sok pénz. A lakást befektetésnek veszi, nem azért, hogy kvázi idegenek lelakják.
2016. febr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Még piaci feltételekkel sem biztos, hogy jó ötlet kiadni közeli rokonnak. Lehet, most belemennek, hogy 150-et fizetnek érte, aztán meg jön az , hogy jaj, most épp nincs pénzünk, várjatok egy kicsit stb. Vagy ha egyéb miatt mondanátok fel a bérletet, abból is csak sértődés, harag lesz.
2016. febr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Rokonnak, barátnak, de még ismerősnek sem soha, megfizettem már a tanulópénzt(ismerőssel), megsajnáltam, rossz helyzetbe került vált a férjétől... mondom oké, akkor csak a rezsit fizesd ki, és tartsd rendbe...csupán ennyit kértem. Erre egy év után egy adóság halmazt kaptam ajándékba, végrehajtással együtt, mert nem fizetett semmit, és kikapcsolták az áramot, a vizet a fűtést... és egy kuka volt a lakásom, a hütő szó szerint rohadt, mert az áramot lekapcsolták, és ami benne maradt az szinte kimászott ... szóval SOHA többé! Üzletben nincs barátság!
2016. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!