Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tortenik akkor, ha vkinek...

Mi tortenik akkor, ha vkinek tartosan megbetegszik a ferje/felesege, otthoni allando apolast igenyel, pl. Agyverzeses benulas vagy rakosmegbetegedes stb miatt, de a masik felnek (ferj/feleseg) dolgozni kell, hogy megtudjanak elni?

Figyelt kérdés
A penz arra nem eleg, hogy maganintezmenyt vagy apolot fizessenek, epp hogy a megelhetesre eleg. Egy gyerek van, ot is el kell tartani.
2016. febr. 16. 06:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
34%
Masodallast vállal. A beteg amúgy kap tappenzt/nyugdíjat. Ha nem tudja megoldani, akkor intézményi ellátást igényel neki, ott szociális alapon a jövedelem 80%a a gondozási díj.
2016. febr. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Masodallasnal ki hozza - viszi a gyereket, ki vigyaz ra stb. Ez nem megoldhato.
2016. febr. 16. 07:06
 3/28 anonim ***** válasza:
97%

Most durván fog hallatszani, amit írok, de ez senkit sem érdekel, ez a család magánügye.


Szerintem elég szomorú, de ettöl még ez van.


Vagy sikerül olyan munkát keresnie az illetönek, amivel elég sokat keres, hogy felfogadjon valakit, vagy otthon marad vele ápolni, és mindenki nyomorog.

2016. febr. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Ha otthon marad apolni, akkor nem nyomorognak, hanem ehen halnak
2016. febr. 16. 07:27
 5/28 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos előben is bizonyítja, hogy "jóban rosszban, egészségben betegségben"

Amúgy tényleg durva, de ez csak a család gondja, kap minimális segélyt, rokkant nyugdíjat a beteg, de sajnos az semmire nem elég, csak a gyógyszerre.

Sok kitártást kívánok, ha nem véglegesen rossz az állapota, akkor ez csak ideglenes, próbáld meg fejleszteni és segíteni felépülni, minél gyorsabban.

2016. febr. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen esetben a gyermek ellátása elsőbbséget követel.Amíg be nem tölti a 18 évet.A lebénult személy után,ha tartósan fennáll, akkor, igényelni kell a fogyatékossági támogatást.Otthon kell ápolni, ha nincs rá pénz és az ápolási díjat is igényelni kell.
2016. febr. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
37%

És mégis, szerinted mi a megoldás? Mert három lehetőség van;

1, Otthon maradsz ápolni

2, Intézetbe adod

3, Elvalsz

2016. febr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
36%
Ki lehet adni albérletbe egy szobát, mondjuk, ha van.Az is hoz pénzt a házhoz.
2016. febr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
86%
Megtörtént már a baj? Ha nem, akkor lehet kötni valamilyen biztosítást ilyen helyzetekre, rettegett betegségekre, balesetre, de komolyabb térítési összegnél nem olcsó az sem.
2016. febr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk ez úgy volt, hogy nagymamám agyvérzést kapott, anyámnak dolgozni kellett, hogy legyen pénz. Szóval suli után én mentem haza, és ápoltam, mosdattam, etettem (11 éves koromtól), mert muszáj volt. Aztán mikor anyám hazaért, akkor ő átvette, és munka után ápolta. Akkor tudtam tanulni.

Őszintén szólva megkönnyebbülés volt, mikor meghalt.


Házastárs esetén (tudom, kegyetlen vagyok meg állat meg minden...) még nehezebb, mert sokkal tovább szorulhat ápolásra, évtizedekig is akár.

Vagy otthon maradsz vele, és nyomorogtok, vagy ellátod, ha hazaértél, addig meg reméled a jószerencsét.

A legtöbb településen lehet igényelni ápolót, ellátást (ingyen, szociális alapon, vagy jóval olcsóbban), és ránéznek napi egyszer, amíg dolgozol.

2016. febr. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!