Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tortenik akkor, ha vkinek...

Mi tortenik akkor, ha vkinek tartosan megbetegszik a ferje/felesege, otthoni allando apolast igenyel, pl. Agyverzeses benulas vagy rakosmegbetegedes stb miatt, de a masik felnek (ferj/feleseg) dolgozni kell, hogy megtudjanak elni?

Figyelt kérdés
A penz arra nem eleg, hogy maganintezmenyt vagy apolot fizessenek, epp hogy a megelhetesre eleg. Egy gyerek van, ot is el kell tartani.
2016. febr. 16. 06:49
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
44%
Menj be az önkormányhoz és igényeld a házi segítségnyújtást, ami majdnem ingyenes. Az állam és az önkormányzat finanszírozza. Sokan nem is tudják, hogy van ilyen ellátás. Ki kell tölteni egy kérelmet és kell orvosi igazolás és járni fog a beteghez a gondozónő. Ha kevésnek tartjátok az óraszámot, akkor emellett lehetne hívni még egy gondozót, ami már több pénzbe kerül. Ha ti mindketten dolgoztok, ez a megoldás, sokan ezt teszik, a barátnőm éppen ilyen házi beteg gondozó, ez a foglalkozása, onnan tudom.
2016. febr. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
77%

Erre szoktam azt mondani, hogy nem az az igazi szívás, amikor valakinek valami nagyon látványos problémája van, hanem amikor ugyan nem látszik akkorának a gond, de magára marad vele. Így megoldani ugyan nem tudja, saját erőből, de segítségre sem számíthat. Első gondolatom az volt, hogy fordulj az önkormányzathoz, de aztán eszembe jutott, hogy (egy nemrég kiírt korábbi kérdés példájából kiindulva) valószínűleg elhajtanának, hogy oldd meg, hiszen csak egy gyereket nevelsz, van lakásod, mi a probléma, másoknak ezerszer rosszabb!


Ez jellemzően olyan eset, amikor nagyon jól jönne a nagycsalád. Régen természetes volt, hogy ilyenkor az egész rokonság összefog, mindenki segít, így nem is roppan bele senki.


A szobakiadás nem tudom, mennyire játszik, még ha volna is kiadó szobád, nem hinném, hogy bárki is szívesen költözne egy olyan lakásba, ahol tartós beteg van.


Nem tudom, mit dolgozol, milyen végzettséged van, de nem tudnál esetleg otthon végezhető munkát csinálni pluszban?

2016. febr. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
69%
Ápolót csak abban az esetben lehet igényelni, ha az ápolt gondozási igénye nem haladja meg a napi 4 órát.Ilyen súlyos esetben, aki lebénul, annak meghaladja a napi 4 órát a gondozási igénye, és ilyenkor intézménybe kerülhet.Ezt a körzeti orvos állapítja meg.De az intézményi várólista nagyon hosszú.Fél év az ideglenes, két év a végleges intézményi várakozás vagy hosszabb általában.
2016. febr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
15%

Biztos nagyon nehéz, de valahogy megoldják.

Nem nagyon van olyan család, akik csak ketten vannak. Azért szoktak lenni szülők, testvérek, vagy akár jó barátok. Ők mind be tudnak segíteni.

Akár a szülőkhöz való költözés is lehet megoldás. Már, ha van hely.

Az biztos, hogy nem egyszerű, se lelkileg, se anyagilag, se fizikailag.

2016. febr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
44%
És a szülők, testvérek, jó barátok nem dolgoznak vajon?
2016. febr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
23%

Olyankor mar semmi, keso banat. Erre feltalaltak mar regen egy olyan dolgot, amit biztositasnak hivnak. Csak azt elore kell.

Vagy van annyi tartalekom vagy olyan jo fizetesem hogy ilyen esetben ne legyek bajban, vagy ha nincs akkor bebiztositom magam ellene.

2016. febr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
46%

15: én is dolgozom, de van annyi szabadidőm, hogy segítsek rokonnak, barátnak, ha gond van.

Nem arról van szó, hogy 0-24-ben.

Nem tudom, mi ilyen fura ebben. Elvileg ettől is család egy család, hogy segítik egymást a bajban.

2016. febr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
45%
Ha van sajat lakas, akkor megoldas lehet eladni, kisebbe koltozni, esetleg elcserelni ket kisebbre es az egyiket kiadni.
2016. febr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
92%

Azt írta "állandó ápolás igenyel". Az 24/7-et jelent, nem néha ranezeket. ... Nagyapám Alzheimeres volt, egy percre nem lehetett magára hagyni. Amíg mozgás képes volt, addig azért nem, mert veszélybe sodorta magát és másokat is, amikor még mar mozgaskeptelen volt azért, mert etetni, itatni, pelenkázni kellett.

A házi betegalpolas, amit az állam finansziroz, heti max négy óra, de inkább kéthetente 2 a szokásos. ... Ez nem azt jelenti ám, hogy az ápoló kimegy és felügyeli a beteget, amíg nincs valaki otthon. Nem ám, ez azt jelenti, hogy segít neked megfurdetni, megetetni, ha infúzió kell, azt bekotni. Ha ennél többet akarsz, az havi 200e körül lesz...

2016. febr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
87%
Nagyjából csak annyit tudsz tenni, hogy beadod egy inézetbe sajnos. Mikor anyósom lebénult, éppen gyeden voltam otthon, bevállaltam, hogy vigyázok rá, bár nem volt egyszerű. Mire mentem dolgozni, addigra meg is halt. Nem az ápolás miatt. De a férjemért bármennyire is jobban szeretem mint az anyósomat,ugyanezt nem tudnám megtenni, mert már dolgozom, és a gyerekeket nem hagyhatom nyomorogni.
2016. febr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!