Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi tartásdíj szabható meg...

Nikolett30 kérdése:

Mennyi tartásdíj szabható meg ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Azt szeretném megtudni hogy az ex páromnak nincs munkahelye hanem főállású őstermelő és így havi fix jövedelme sincs..Ebben az esetben mit vesznek alapul? Illetve mennyi havi pénzt kaphatunk a gyermekemmel?

Azt tudni kell hogy az exemnek van már egy 12 éves nagy lánya és amikor szétmentek az akkori párjával jó munkahelye volt kamionozott és 30000 ft-ot ítéltek meg amit természetesen a mai napig fizet...Ne gondolja senki h irigy vagyok... nagyon jó a kapcsolatom a volt párjával illetve a kislányt is úgy szeretem mint ha a sajátom lenne... hogy ezeket a tényezőket alapul véve hogy az egyik gyermek 30 e ft-ot kap megszabhatják azt nekem is? Vagy ha ennyit nem tud az apa fizetni akkor mivel testvérek h egyformán járjon ilyen lehetséges vagy tökre nem érdekli őket h az egyik gyereknek jut 30e a másiknak meg csak 10e mondjuk? Komoly és normális válaszokat kérek szépen...akik tudnak a kérdésre válaszolni! Köszönöm!


2016. febr. 17. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel már nem kamionos, így nem abból a pénzből számolják ki a tartásdíj összegét. Azt, hogy az előző kapcsolatából származó gyermeknek mennyi tartásdíjat fizet, az nem tartozik rád.

A bíróság egyébként így szokott határozni.

1 gyermek esetében

a férj fizetésének 20%-a vagy a jelenkori minimálbér 20%-a

2 gyermek esetében a fizetésének 15%-a vagy a jelenkori minimálbér 15%-a


Mivel most te akarod beadni a kérelmet a tartásdíj megítéléséhez, így a másik gyermek helyzete csak azért kerül szóba mert a exed érvelhet azzal, hogy van másik gyermeke..

2016. febr. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

mielőtt félre értenéd.

2 gyermek esetében 15%-15 % az összeg.. Vagyis 30 %..

2016. febr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudtom szerint ilyenkor az adóbevallás alapján állapítják meg a jövedelmét és ebböl számolják a gyerektartást.

A két gyerekre maximum a nettó jövedelem 50%-át ítélhetik meg - hogy ez mennyi, azt nem lehet tudni.


Az elözö gyerekre fizetett 30ezer esetében a kérdés, hoyg ennyit ítélt a bíróság, vagy az ex ennyit ad önként, és a hivatalosan járó összeg ennél kevesebb. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy a közös gyerekre is megítélnek ennyit.

Ha az ex önként fizet ennyit, akkor nem lehet semmit tenni, a bíróság hivetalosan minden gyerekre egyforma összeget ítél meg. Adott esetben nem az lesz, hoyg neked is megítélik a 30ezret, hanem a másik gyerekre is csak 10ezer lesz a kötelezö - feltéve, hogy a jövedelem alapján ennyi jár.

2016. febr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
OOOH..nem egyszerű ez..... Most ha az adóbevallás alapján számolnának--akkor az exem mivel őstermelő és ha többet is sokkkal sokkal többet árul ki mint 600 e ft de csak arról adózik akkor nekem a 600 e ft veszik alapul? Akkor mit kapok havonta? Még egy cipő árát sem...
2016. febr. 17. 09:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha őstermelő akkor egy átlagösszeget vesznek, vagy a jelenkori minimálbér összegét.
2016. febr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Milyen harmincezrekről beszélsz, És mit csináltál múltkor is a "harmincezrekért"?


Ezt nem kéne letagadnod:


https://www.youtube.com/watch?v=_1i_i-cU20U

2016. febr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem jól gondolod. A 600 ezer az csak bevétel attól még nem annyi marad neki, lejönnek a költségek. Tehát te semmi esetre se a 600 ezerrel számolj. Az meg hogy neki mennyi marad elég kétséges. Le lehet úgy papírozni hogy szinte semmi se maradjon, a bíróságon meg nem tudod bizonyítani hogy mennyit árul feketén vagy ténylegesen mi is marad neki. Ha a 600 ezret elosztod 12 hónappal mert ugye ez éves akkor az csak havi 50 ezer. Ami ugye nem valószínű hogy tiszta pénz. Ha pl valamilyen gabonát termel akkor ott költségek is vannak. Tehát ha a gabona példánál maradunk akkor kb 2-300 ezer ha marad. Adóbevallásban pedig a 600 ezres őstermelőt nem kell feltüntetni. Szóval nem tudom mi alapján fognak számolni.

Van egy kollégám aki bejelentett munkahelyen dolgozik. Neki is van őstermelő igazolványa 4 millióig elmehet. Havonta küldi a gyerektartást a fizetése alapján, de a csaj elkezdte kérni hogy az őstermelői bevételének a 20 % át is kéri. Erre az ügyvédünk annyit mondott hogy akkor a költségek 20 % a is a csajt illeti. És hogy az bevétel nem jövedelem. Szóval nem tudom mennyit fogsz majd kapni, de elfogadható összegre nem nagyon számíthatsz.

2016. febr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyik gyereket a másikkal szemben nem érheti hátrány
2016. febr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem lehetne esetleg értelmesen beszélni a férfival? az előző gyerekére is kulturáltan fizet, szerintem veled is meg tudna egyezni.
2016. febr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!