Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a magas tartásdíj arra...

Jogos a magas tartásdíj arra hivatkozva, hogy az anya csak részmunkaidőben tud dolgozni a gyerekek miatt?

Figyelt kérdés

3 gyerek van.

A férj önként fizeti az öszeget, de csak mert a felesége beetette hogy így jobb a gyerekeknek.


A bíróság figyelembe veszi hogy hány órában dolgozik az anya?


2015. júl. 24. 08:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
88%

Igen.

Valószínűleg azért tud csak részmunkaidőben, mert csak így tudja vinni őket reggel, és értükmenni délután az oviba/suliba/különórára.

Nyilván normál munkaidőben nem tudna dolgozni, mert akkor nincs aki a gyerekekért menjen.

Mennyi idősek, és napközben hány órától hányig vannak és hol?

2015. júl. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
91%

Sok infó hiányzik.


Ha az apa ÖNKÉNT fizet, akkor NEKED miért probléma?


Mellesleg a tartásdíj három gyerekre az apa NETTO jövedelmének 50%-a lenne.


A gyerekeknek az a jó, ha a válás miatt nem kell lényegesen rosszabb anyagi körülmények közé kerülnie. Ha az apa megengedheti magának, akkor az a normális, ha annyit ad a gyerekeinek, amennyit tud.

2015. júl. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
96%

Ha a férj önként fizeti, mert a volt feleségével ebben egyeztek meg, akkor ez így rendben van. Akkor is, ha itt 100-an egyet értenek vele, meg akkor is, ha 100-an azt mondjàk, hogy ez mekkora baromság.

De fogadjunk te az új nő vagy! :)

2015. júl. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
Fizu hány százaléka a magas?
2015. júl. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
26%

"A gyerekeknek az a jó, ha a válás miatt nem kell lényegesen rosszabb anyagi körülmények közé kerülnie. Ha az apa megengedheti magának, akkor az a normális, ha annyit ad a gyerekeinek, amennyit tud"


Ja, vagy ha azapának annyival jobban megy akkor pl miért nem neki ítéli a gyerekeket a bíróság? Ja, ilyenkor nincs egyenjogúság. Elfelejtettem.

2015. júl. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
31%

"De fogadjunk te az új nő vagy! :)"


Vagy az új pasi. Vagy a férj, de csak elvileg kérdezte.:)

2015. júl. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk azért nem neki ítélte a bíróság, mert nem is kérte az apa? Ha sokat keres, nyilván nem 6 órát dolgozik egy nap, és nem tudná nevelni őket. Esetleg nem is akarná nevelni őket semmilyen körülmények között. Ilyen is van. A megfogalmazásból meg egyértelmű, hogy ki a kérdező a történetben...
2015. júl. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 A kérdező kommentje:

2 ovis, 1 alsós iskolás.


A tartásdíj most 180.000, ez nem éri el a nettó fizetése 50%-át.


Bíróság még nem hagyta jóvá.

2015. júl. 24. 09:30
 9/82 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem meg ha az apa ÖNKÉNT fizeti ezt az összeget (és megteheti, mert mint írod ez még nem az 50%-a a fizetésének, tehát kvázi jól keres), akkor neked nincs beleszólásod a történetbe, ha az vagy, akit gondolok, az új nő. Ha ezt az életszínvonalat szokták meg a válás előtt a gyerekek, akkor nem sok ez a 3 gyerekre, hanem pont jó. Igen, biztosan számít, hogy az anyag csak részmunkaidőben tud dolgozni, mert 3 gyerek vitelét, hozatalát munka mellett megoldani, bizony nem egyszerű feladat, én 1 gyereknél is tapasztalom, én is 6 órában dolgozom és lényegesen jobb. Így is rendszeres volt, hogy az ovis társai háromnegyedét már elvitték arra, amire én odaértem, pedig hát nagyjából 3/4 4-re ott voltam az ovinál.... Képzeld el ezt 3 gyerek esetében...
2015. júl. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
40%
Hát ez kiemelkedően magas tartasdij, a bíróság nem fog ennyit megitelni, itt valóban csak akkor lesz ennyi, ha az apa ezt önként vállalja.
2015. júl. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!