Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bíróság váláskor minden...

Trafó1 kérdése:

Bíróság váláskor minden esetben jövedelem alapján állapítja meg a gyerektartást?

Figyelt kérdés

A volt párom munkanélküli gyakorlatilag bevallottan 22500 ft segélyből él, ez alapján akarja a gyerektartást megítéltetni, holott a vagyonrésze amit követel tőlem ugyan annyi mint az én részem ,ugye feleződik váláskor a vagyon, miért nem a vagyonrésze terhére állapítanak meg gyerektartást?

Megjegyzem egy éve semmit nem fizet, nem segít semmit, még ajándékot sem küldött a gyerekeknek.

Ja és kíméljenek azok akik nem a kérdésre akarnak válaszolni hanem saját sérelmeikből adódó feszültséget akarják itt levezetni.



2016. febr. 24. 07:08
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
20%

Elöször is a vagyon általában nem pénzvagyon. Egy fél házat értékesíteni - föként ha a másik fele lakott -gyakorlatilag lehetetlen. Ha ingatlan, akkor meg nagy valószínüséggel ott lakik az illetö - és azt még te is beláthatod, hogy valahol kell neki laknia.

Ha meg netán pénzzé tenné, akkor is az nem elvárható, hogy évekig ne költsön belöle (a minimálbér mellett), csak hogy a ygerektartásra jusson esetleg.


De ha szerinted az apának a fele vagyont a gyerektartásra kellene költenie, akkor ezt töled is ugyanúgy elvárhatnák - mármint hogy a te részedet egy az egyben költsd a gyerekre.


De visszatérve az eredeti kérdésre:

írd le, hogy milyen vagyonrészröl van szó, akkor esetleg konkrétabban is lehetne válaszoli.


Az meg, hogy ajándékot nem vesz - egyrészt az aándék önkéntes, és semmi köze a gyerektartáshoz, másrészt havi 22 ezer Ft-ból milyen ajándékot tudna adni, amikor ez az éhenhalásra is kevés!?!?!


A gyerektartás nem fizetése miatt meg a bíróságon kell intézkedni, fél évre visszamenöleg az állam megelölegezi a gyerektartást, és ha az apának késöbb lesz jövedelne, akkor vissza kell térítenie.

2016. febr. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%

Igen, a jövedelmet nézik minden esetben, nem pedig az egyéb esetleges vagyont.

Ráadásul a vagyon egy idő után elfogy, tehát eleve furcsa dolog lenne.


Segíteni, ajándékot venni nem kötelessége (az emberi oldalát most hagyjuk).

Bíróságra tudsz menni, de hát amit 22500 Ft-ból kapnál.... Hát sajnálom...

2016. febr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
81%

A gyerektartás a jövedelem alapján kerül megítélésre. Azonban a bíróság (állam) meg is előlegezheti a gyerektartást, és majd behajtják rajta. Minél előbb nyújtsd be a keresetet a gyerektartás iránt, mert csak a benyújtás dátumát megelőző fél évre kérheted.


Egyébként 22500-ból nyilván nem tud megélni. Van valamilyen nem tiszta jövedelme esetleg?

2016. febr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Én sem tartom életszerűnek hogy ennyiből él, fizeti az ügyvédet stb

Még húzódik a válóper kb egy éve, ezek szerint féléves gyerektartást már buktam.

Fe lett neki ajánlva hogy ne fizessen de ne is vigyen semmit, kb 4 millió a vagyonrésze.

Ha kifizetném hitelt kellene felvennem, borúlna a költségvetésünk a gyerekek innák meg a levét a pénz meg elúszna amit oda adtam , gyerektartást megint nem látnák.

Félre értések elkerülése végett, én az apa vagyok, én nevelem a két gyermeket , a volt nejem beleszerelmesedett egy paliba, megcsalt majd lelépett.

A két gyermek nevelése évente több millió, mire kitaníttatom őket, nem kérek semmi csak hogy hagyjon békén nyugiba felnevelnem a két fiamat.

2016. febr. 24. 09:08
 5/33 anonim ***** válasza:
75%

Röviden. Igen, mindig a bejelentett jövedelem alapján számolják ki a gyerektartás összegét.

1 gyerek esetében a fizetése vagy a jelenkori minimálbér 20%-át szokták megadni.

Én anno annak idején szintén munkanélküli segélyből levont gyerektartást kaptam ami akkor havi 8000 forint volt. Azt, hogy "feketén" megkereste a havi 400 ezret is a bíróságot nem érdekelte.

2016. febr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
81%

Közös megegyezéssel megoldható az is, hogy a gyerektartás összege a vagyonból legyen fedezve.

Mondjuk a volt nejeddel közösen megegyeztek, hogy lemond az ingatlan feléről amit gyerektartásként veszik figyelembe. Ilyenkor kiszámolják, hogy az ingatlan értéke hány havi gyerektartást fedez, és nem kell fizetnie.

A sógornőméknél így volt. A volt férje lemondott az ingatlan és ingó vagyonáról, ezért nem kellett gyerektartást fizetnie, mert így fizette ki.

De ehhez KÖZÖS megegyezés kell.

2016. febr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
47%

A vagyon nem mervado, azt nem elheti fel. Mas persze az olyan vagyon amibol jovedelem keletkezik (pl kiadott lakas), de ami szamit az a rendszeres havi jovedelem.


A vagyonreszre nem allapithatnak meg tartast ami hosszu evekig szol, mivel a tartas se egyszeri kifizetes, hanem folyamatos havi kiadas.

Egyebkent mi az a hatalmas vagyon? Mert ha egy fel lakas, azt meg penzze tenni se nagyon tudja..

2016. febr. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
60%

No, hat a 4 millio az ugy 6-8 evig eleg lenne tartasdijra, utana mi lenne?


Amit tehetsz az az, hogy ha gyanitod hogy mashonnan is van (fekete) jovedelme, akkor ezt jelzed a birosagnak. Illetve amint valtozik az anyagi helyzete, mondjuk talal valami melot, ujra kered a megallapitast.


Orulok hogy hozzad kerultek a gyerekek, kitartas!

2016. febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, most ismerkedem a lehetőségeimmel.

Sajnos édesanyámat is havonta támogatnom kell nem hiányzik egy újabb kiadás.

2016. febr. 24. 09:51
 10/33 anonim ***** válasza:
50%

En sem ajanlom a hitelfelvetelt, valahogy fel kell vetni a birosagon hogy egyben ezt nem tudod kifizetni.


Mondanam hogy adjatok el a lakast es felezzetek a penzt, de 4 milliobol sehova se tudsz koltozni.


A legjobb lenne valami olyan megegyezes, hogy reszletekben adod oda neki a vagyonreszt, megpedig pont akkora reszletekben mint o a tartast. Igy szepen letudva az egesz.

2016. febr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!