Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bíróság váláskor minden...

Trafó1 kérdése:

Bíróság váláskor minden esetben jövedelem alapján állapítja meg a gyerektartást?

Figyelt kérdés

A volt párom munkanélküli gyakorlatilag bevallottan 22500 ft segélyből él, ez alapján akarja a gyerektartást megítéltetni, holott a vagyonrésze amit követel tőlem ugyan annyi mint az én részem ,ugye feleződik váláskor a vagyon, miért nem a vagyonrésze terhére állapítanak meg gyerektartást?

Megjegyzem egy éve semmit nem fizet, nem segít semmit, még ajándékot sem küldött a gyerekeknek.

Ja és kíméljenek azok akik nem a kérdésre akarnak válaszolni hanem saját sérelmeikből adódó feszültséget akarják itt levezetni.



2016. febr. 24. 07:08
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Ezt szeretném elérni , de ez elvileg ugyan az lenne mit az egyösszegű megváltás.

Arra hivatkozik, hogy ő rokonai is dolgoztak a házon, és adtak pénzt, ez mondjuk teljes mértékben igaz, de én is dolgoztam az ő rokonai házán és mit ad isten, született két gyermekünk azokat viszont még kutya kötelessége lenne támogatni, ha már felnevelni nem ő fogja őket.

Ez nem egy olyan dolog, hogy meguntam én már nem is akarok gyereket, küzdjél vele te , én megyek élem az életem.

Ha hitelt vesz fel az ember és kötelességet vállal, hogy visszafizeti, a bank a gatyáját elpereli ha nem fizet, a lakásból kiteszi még akkor is ha gyermekei vannak.

A bank fontosabb igazságügyi szempontból mint egy gyerek felnevelése?

A nemfizető hitelestől el lehet venni mindent de a gyermekeit elhagyót nem lehet a vagyona terhére kötelezni a gyermekei tartására?

Természetesen tudom , hogy ez így nem igaz de lesarkítva itt tartunk.

2016. febr. 24. 10:57
 12/33 anonim ***** válasza:
44%

" a volt nejem beleszerelmesedett egy paliba, megcsalt majd lelépett. "


Nem egy kellemes szitu, de még mindig jobban jártál, mintha téged kitesz valahogyan, és az új pasast hozza oda új "apukának".

A bíróságnál el kell érni ügyvéd segítségével, hogy a vagyonrészét számítsák bele a -nem létező- gyerektartásába.

Amúgy érdemes belehúzni, mert esélyes, hogy elmúlik a szerelem, és vissza akar költözni majd.

2016. febr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
4%

Amúgy ilyen esetekben nem hajthatja a kérdező malmára a vizet, hogy a volt neje házasságtörést követett el és lelépett? Csak kíváncsiságból kérdem.

Amúgy sajnálom a kérdezőt és a srácokat. Faxa egy nő lehet az olyan aki kapuzárás előtti diákszerelemből elhagyja a férjét, pláne ha 2 gyereket is maga mögött felejt.

2016. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
33%
A legjobb, ha ügyvédet fogadsz. Elméletileg megkaphatod a kizárólagos lakáshasználati jogot a gyerekek miatt. Ezért fogadj ügyvédet, mert annak is vannak feltételei.
2016. febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
45%

Kezdjuk ott hogy nem muszaj "kifizetned", maradhat kettotok neven a lakas. Aztan probalja csak eladni ugy ha akarja... Senki nem fogja megvenni..

Papiron nem veszit semmit mert ove a fel haz.


A kizarolagos lakashasznalati jogot pedig minel elobb kerelmezd.

2016. febr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
77%

"Amúgy ilyen esetekben nem hajthatja a kérdező malmára a vizet, hogy a volt neje házasságtörést követett el és lelépett? "


Nem. Semmi, de semmi jelentősége nincs ennek.

2016. febr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

A lakást még házasságkötés előtt én vettem így a nevemen van és igazából nem feleződik csak a házasság ideje alatt kifizetett rész kb 60-40% , elméletileg nem akar visszajönni

(nem is engedném) van hová mennie ha vége a szerelemnek.

Az hogy lelépett jogilag semmi előnyt nem biztosít, max erkölcsileg de abból nem lehet gyermeket iskoláztatni.

2016. febr. 24. 15:40
 18/33 anonim ***** válasza:
52%
Hitelt semmikepp se, kerj reszletfizetest az osszeg nagysagara valo tekintettel. Ugyanis ha a birosag enged reszletfizetest az vagy kamatmentes, vagy max jegybanki alapkamat, ha viszont bank ad hitelt, az annal joval magasabb szazalek lesz.
2016. febr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
9%

Ja es ha a te neveden van a haz, akkor gyorsan irasd at a gyerekre.

Akkor nem tudnak hozzanyulni.

2016. febr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
A részletfizetés jó ötlet a ház átírásával még megvárom a válóper végét, ha nem lesz megegyezés megy az átíratás.
2016. febr. 24. 16:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!