Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vagyonmegosztás : 70% - 30%...

Vagyonmegosztás : 70% - 30% tulajdonjog szerinti ingatlan megosztása válásnál?

Figyelt kérdés

Hogyan történik a vagyonmegosztás válásnál abban az esetben, ha a házba beletettünk 10 millió forintot, amit még kapcsolatunk előtt saját lakásomból származott, és utána erre felvettünk hitelt.

Ugye az én beletett 10 millió forint az enyém marad, a szerződésben nem szerepel, hogy saját lakásom eladásából származik, csak az a rész a nevemen szerepel, de előző adásvételiből utólag is tudom igazolni, hogy az az enyém volt.

És a közös hitel kifizetett része pedig feleződik.

Meddig tud szivatni, ha nem akar elköltözni a házból, aminek a 70%-a papíron is az enyém, és hajlandó vagyok kifizetni az ő részét ???

Ő nem tudna kifizetni, nincs annyi pénze, csak nem akar elköltözni, ha elválok. Viszont annyi keresete van, hogy albérletet béreljen. A bíró hamar dönt, ha egyértelmű a helyzet ?



#válás #vagyonmegosztás #ingatlan vagyonmegosztása
2016. febr. 26. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

NMézd meg a PTK (Polgári Törvénykönyv) ide vonatkozó passzusát. Ismeretim szerint mindenetek közös,persze ez függ a házasság időtartamától is.

Kérdés: miért ne tudnd igazolni adásvételi szerződéssel az ingatlan birtoklási jogát? Az be van jegyezve a hivatalos szerveknél.

2016. febr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első, ne beszélj marhaságokat!
2016. febr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Bizonyítás függvénye. HA igazolható, hogy a lakás árát nem elvertétek, hanem beleöltétek a házba.
2016. márc. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!