Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Igazan valogatos kisgyerekek...

Igazan valogatos kisgyerekek anyukai! Hogyan csinaljatok, hogy a gyerek egyen valami zoldeget, gyumolcsot?

Figyelt kérdés

Mar teljesen tanacstalan vagyok. A ket eves kisfiam alig eszik meg valamit. Minden nap fozok, de mar nem tudok mit kitalalni, hogy egyaltalan hajlando legyen megkostolni, amit ele teszek.

Nehany fogason kivul, hozza sem nyul az etelhez.

Zoldseget egyaltalan nem hajlando enni (kiveve az uborkat) sem naturon, sem purenek, sem rantva, sem hussal egyutt sutve...gyumolcsot sem, nagyon ritkan egy kis bolti almapuret. Kertes ovezetben elunk, kaptuk egesz nyaron a szomszedoktol a finomabbnal finomabb gyumolcsoket, zoldsegeket frissen a kertbol, meg sem kostolja. Egyedul a banant ette, de az sem megy mar, gondolom megunta.

Olyan alap eteleket nem eszik meg, amiket en gyerekkent imadtam. Semmi felvagottat, majkremet (hazi vagy boli), krumplipure, rakott zoldseget, fozeleket, sutemenyeket (csak a browniet eszi meg) semmit olyat, amiben gyumolcs vagy krem van. Tejtermeket sem hajlando enni, inni, egyedul a tapszert fogadja el. Meg a turo rudit, kremturot sem eszi.

Levesekbol egyedul a huslevest eszi, de abbol is inkabb a tesztat es a hust, esetleg repat.

Konkretan ha nem teszta, hus, rizs, sultkrumpli van, nem nyul az etelhez. Teljesen kivagyok mar az etkezesek miatt.

Jo husban van egyebkent, mert ahogy irtam, hust es tapszert szepen eszik, de ha nem a fogara valo nehany etelbol teszek az asztalra, egesz nap ehen van, kepes ugy elaludni, kepes ellenni a reggeli es esti tapszeren...persze ejjel felkel, mert ehes gondolom, akkor ismet tapszert kap. De hat mit adjak olyankor? Nem alszik vissza.

A vedonotol kaptunk telefonszamot etkezesi tanacsadoba, de az a baj, hogy tudom, hogy mit hogy kellene adni, es igyekszem is megfogadni, de nem ilyen egyszeru. Hiaba vagyok kovetkezetes, hiaba tartom en be a tanacsokat, ha meg csak hajlandosag sincs benne, hogy megkostolja.

Ketszer van fott kaja egy nap, mert ha ebedre nem eszik, fozok vacsorara mast, hatha megeszi, es akor fott kajat is eszik.

Delelotti setak alkalmaval elmajszol egy fel kiflit, de otthon hozza sem nyulna. Probaltam mar hogy seta alatt nem adtam neki semmit, azzal sem voltunk elorebb, ugyanugy nem evett ebedet, ha nem akart...

Kerdesem leginkabb az lenne, hogy a zoldsegeket a fentiek fuggvenyeben hogyan tudnam megis megszerettetni vele? Az edessegek miatt nem bankodom, hogy nem szereti, csak furcsa, de a zoldsegek, gyumolcsok es tejtermekek (joghurt, sajt, tej) jo lenne ha enne. Igy a tapszert sem tudjuk elhagyni meg...mert legalabb abban van vitamin.

Pici koratol fozok neki, persze uvegeset is kapott, pici koratol nagyon valogatos, de ennyire nem volt az.


2014. nov. 4. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ismerős én mára már felhagytam az unszolással nem könyörgök egyszerüen rábizom!és amiota nem jártatom a szám mindent megeszik a lányomat kifejezetten zavarta a jelenlétem mindig produkálta magát hogy vele foglalkozzak és persze elérte ezt én hibáztam el!de most leteszem elé az ételt jo étvágyat kivánok és ott hagyom apával akivel gyönyorűen eszik! este még kakaót kap elalvás előtt!nem tapasztaltam hogy éhség miatt kelne h esetleg kevesebbet enne!eszik már egyedül vagy eteted?
2014. nov. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hat mar nem hagyja egy ideje hogy etessem, egyedul eszik. Nalunk sajnos apaval sem eszik jobban. :(

Igen, mar nem jartatom en sem a szamat, leteszem ele az etelt, es ha felall az asztaltol, akkor elteszem. Parszor rakerdezek hogy kell e meg neki, van hogy visszakeri, es eszik egy kicsit, ma peldaul negyedo oraval azutan hogy elvettem elole a mar kihult kajat, visszakerte, de csak kiette a fozelekbol a hust. :)

2014. nov. 4. 21:20
 3/11 anonim ***** válasza:
És ha direkt nem adsz neki valamit, amit te eszel, nem kezdi érdekelni? Vagy nem mondja dacból, hogy ő is akar?
2014. nov. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sajnos az sem jott be, probaltam mar ugy enni, hogy leultem a tv ele egy tanyeron mindenfele finomsaggal, de odajott, megnezte mi az es elment. Aztan jatszottam mar olyat is, hogy az csak az enyem, de ugy sem kert. :) Legutobbit a joghurttal szoktam, azt eszem meg a kanapen, hatha egyszer kedvet kap a kanalazashoz o is. :)

Koszonom az eddigi tanacsokat, kitarto vagyok, mindent megfogadok! :)

2014. nov. 4. 22:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem az furcsa, hogy édességet se eszik. Nem gondoltam, hogy van ilyen gyerek :) csokit se?
2014. nov. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De, csokit az eszik, enne! :)

Sokmindent szeret azert, de az sajnos nem potolja a vitaminokat. :(

Hust, tojast, sultkrumplit, rizst, tesztafeleket tapszert, ubit, repat, kindercsokit, browniet, nehany fele kekszet, keves kenyerfelet (csakis uresen) eszik. Ritkan almat, mandarint, banant.

Eleinte meg a turorudit is megette, de mar azt sem.

Parszor evett kremturot mikor kisebb volt, most ra se nez mar arra sem. A zoldsegeket is ette baba korban. :)

Olyan masfel eves kora utan kezdett el megvaltozni.

A gyumolcsot le formaban sem issza meg, csak vizet iszik, vagy ritkan egzotikus gyumolcsuditot, de abban mint tudjuk, keves a gyumi. :(

2014. nov. 4. 22:52
 7/11 anonim ***** válasza:
reszelt alma-reszelt keksz-citrom? nekem kedvencem volt oviban. azért ha eszik répát, néha almát, mandarint, abban van elég vitamin
2014. nov. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, csak hat ezeket nem eszi minden nap meg, igazan csak neha. A mandarint ugy kethetente par cikket. Uzsonnara szoktam neki szetszedni egyet, meg egeszben is hagyok, ugyanigy az almaval, es banannal, azt is felet felkarikazom, felet meg egyben hagyom, de van olyan nap, hogy en eszem meg az osszeset. :)

Azt a reszelt alma-keksz kombot kiprobalom.

2014. nov. 4. 23:05
 9/11 anonim ***** válasza:
vashiány ? nem lehet a hátérben ,nem mindenki eszi meg a zöldséget ,nekem az a furcsa hogy se gyümölcsöt se tejterméket nem akar enni.
2014. nov. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig minden sort, bocsi.

Nálunk is nagyon válogatós. Én nem pörgök már rajta, 5 éves a kisfiam. Abszolút változó, hogy mikor mit eszik meg, szerintem időnként érdemes próbálkozni. Pl. nem szereti sem a gyümölcsöt, sem a zöldségeket, viszont volt, hogy nem vette észre, hogy milyen falatot kap és paradicsomot adtam neki, aztán szinte egy egészet megevett magában. De ezután vagy 2 hétig sem, aztán újra és sokmindennel így van. Eltelik időnként ezzel-azzal, akár Túrórudival, akár csokival és nem kéri hetekig, csak nekem meló állandóan kitalálni, hogy mit evett régen, mit enne most.

Nekünk a gyerekorvos mondta, hogy azt kell adni, amit megeszik, Ő is az unokájával így csinálta. Nem tudsz mit csinálni, én nem vagyok a kiéheztetés híve.

Nálunk kedvencei: virsli, most a kechup is és a párizsis kenyérre is, most csak így eszi meg. Bolognai spagetti (én csak darálthússal készítem), Carbonara (én készítem, nem por), paprikás krumpli virslivel. Számomra is hihetetlen volt, de a tocsni tejföllel, semmivel nem eszi meg a tejfölt, ezzel meg imádja. A palacsintát is most kb. fél éve eszi csak és csak kakaósan! Alapjáraton kiszámíthatatlan ez a kérdés nálunk. Még mindig iszik tejitalt nálunk is reggelente, én úgy vagyok vele, abban is van vitamin és ásványi anyag, néha szoktam neki adni multivitamint, bár nem nagyon szereti az íze végett, ananászos szörpben talán annyira nem érződik. C vitamin cseppet is időnként adagolok neki.

Egyébként nálunk ez kb. 18 hósan kezdődött (az oltás után), én üveges ételeket adtam neki, előtte mindet megette, de ezután már totózni kellett, hogy miből eszik.

2014. nov. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!