Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vegetáriánus anyukák! Akik a...

CsillaIrisz kérdése:

Vegetáriánus anyukák! Akik a gyerekeiket is vegánul/vegetáriánusként etetik. Hogy csináljátok a közétkeztetésben, hogy ne kapjon húsételt?

Figyelt kérdés
Mi még nem tartunk az ovinál, de közeleg az időpont. Nagyon sok mindent olvastam a témában, de személyes megoldásokat nem láttam sehol. Kinek milyen tapasztalata van a témában? Ovi és suli is érdekel. A Waldorf rendszert ismerem messziről, ha valakinek ilyen tapasztalata van az is jöhet, de sajnos arra most nincs lehetőségem. A rendeletben olvastam, hogy van vallási kitétel, ez is érdekelne, ha valakinek ilyen tapasztalata van!

2015. márc. 13. 16:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%

a szervezetnek szüksége van vöröshúsra is, nem értem miért kell megvonni sokmindent a gyerektől

étkezzen vegán a szülő, a gyereke ne legyen ennek áldozata

2015. márc. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 sandrachnologic ***** válasza:
82%

Nem ilyen jellegű a tapasztalatom, nekunk allergiás a gyerek (tejre, tojásra, szojara), de sok helyen megengedik, hogy vigyel be sajat ételt, vagy pedig ebed elott elhozod. Tízórai csak gyumi van a legtobb helyen, az a ti etrendetekben is benne van ugyis.


Nalunk a közelben Sehol nem engedik a sajat étel behordasat, a diétás menüben, amit rendelnek meg nem bízok, mert szennyezodhetett es nalunk az is bajt vsinal.

Igy orvosi javaslatra nem is jar a gyerko oviba, de ugye nalunk ez betegség, nem a mi dontesunk.


Szerintem érdemes lenne a vezető ovonovel egyeztetned a választott oviban, vagy maganovit keresni. Nem biztos, hogy rugalmasan állnak majd a dologhoz es az első hozzaszolohoz hasonlo beszologatasra is lehet számítani. De ez a ti dontesetek 😊

2015. márc. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
48%
Szia. Kerlek szepen adj a gyereknek hust, csirke, pulyka,hal legalabb mert fontos feherje forras, es szukseges az egeszseges fejlodeshez ! Es a voros hus is. Foleg kiskorban!!! Ez olyan mintha uj szulotnek nem adnal sem anyatejet, sem tapszert, se semmilyet tejet egybol vizet pl. Nagyon fontos a hust enni!
2015. márc. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudok válaszolni a kérdésedre, de szeretném, ha válaszolnál az enyémre. Miért nem hagyod meg neki a döntés lehetőségét, hogy akar-e húst enni vagy nem? Felnőtt fejjel majd eldönti, hogy vegetáriánus akar lenni vagy nem. A hús fontos egy gyermek fejlődéséhez. Nem félsz, hogy valami baja lesz?
2015. márc. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

majd kitúrja... mást nem tudsz tenni, hacsak nem nívós magánoviba íratod.


egyébként azt gondolom, hogy pont ez az a helyzet ami kell egy gyereknek, hisz így majd a saját döntésévé válik, nem egy szülői kényszerré. megnézi, megkóstolja, ha nem ízlik, nem eszi meg. viszont ha ízlik neki, kívánja a szervezete4, megeszi majd, akkor át kell gondolni ezt a döntést, ami fejlődő szervezet lévén nyilván helytelen.

2015. márc. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
41%

Micsoda térítő szövegek hangzanak el. Nagyon valószerű hogy egy vega család majd életszerűtlenül beviszi a konyhájába a véres húst sütögetni a gyereknek ez hogy jött ki?


Ha választékosan vegetáriánus ételeket ad neki semmi baja nem lesz főleg hogy ő nem vegán így a tej tojás félék is benne vannak a gyerek étrendjében .


A tojás meg kapásból a nuber one fehérjeforrás 8+1eszenciális aminósavval és még b12 is van benne 2µg.


De ezek is elhagyhatók csak akkor vagy háztáji biokertészetre kell odafigyelni és csak abból főzni vagy vitaminokat étrendkiegészítőket venni kell főleg methyl cobalamint évente pótolni de ez vonatkozik a vegyes evőkre is ha egyoldalúan esznek.



Kérdező én a közétkeztetésben semmit nem engednék a gyereknek gyümölcsökön kívül . Magyorországon ez nincs megoldva kétlem hogy be vihetne kaját max annyit tehet hogy éhen hal de ha kötelező napközis akkor nem fognak kivételezni senkivel . KIVÉVE ha gazdagok vagytok és elit intézetekbe járatjátok majd ott mindent lehet hisz a kedves ügyfél pénzéért minden megoldható.


Ez magyarország sajnos.

2015. márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%
Miért lenne térítő szöveg? Utálom a halat, rosszul vagyok a szagától, mégis adom neki, hogy ő döntse majd el szereti vagy nem. A férjem utálja a spenótot, mégis adjuk neki, mert majd a gyerek eldönti, hogy megeszi vagy nem. Van egy halom dolog, amitől undorodok, de leküzdöm, mert azt akarom, hogy az ő döntése legyen, kell neki vagy nem. A zöldségessel múltkor pont ezzel kapcsolatban beszélgettünk. Ezerszer találkozik azzal a jelenséggel, hogy a gyerek valamit meg szeretne kóstolni, de anyuka egyből azt mondja, én sem szeretem biztos te se szeretnéd. A gyerek döntse el és ne a szülő.
2015. márc. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező! A kérdésedre a választ nem tudom, de szerintem nézz körül facebook-on, vannak vega csoportok, hátha ott tudnak segíteni..

Az okoskodóknak pedig azt üzenem, hogy gondolom a kérdező is tisztában van azzal, hogy mit és hogyan kell pótolni a gyerek étrendjében, ha nem eszik húst. És abban is biztos vagyok, hogy a gyereket rendszeresen látja orvos, akinek nyilván feltűnne, ha nem fejlődne rendesen a gyerek.

Egyébként pedig nem tudom, hogy mennyivel jobb, ha valaki olyan állatok húsával eteti a gyerekét, amelyek napfényt nem látva, 1 m2-es ketrecekben élték le az életüket szenvedésben. Más kérdés, amikor az ember méltó módon és ingergazdag környezetben maga neveli, gondozza, majd fogyasztja el az állatot (ezt még valamilyen módon el is tudom fogadni..), de gondolom a nagyhangúak többsége, akik a húsevés fontossága mellett kampányolnak, nem közülük kerülnek ki, hanem csak leemelik a hiper polcáról a csomagolt filézettet..

Én nem bántom azokat, akik esznek húst, nem illetem őket mindenféle nevekkel, de ugyanezt várom el tőlük is. Mindenkinek joga van a saját meggyőződése szerint élni, amíg abból másnak baja nem származik, nem feladatunk ítélkezni.

2015. márc. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%
Kicsit utána kéne nézni, a húst nem csak a fehérje miatt esszük. Nem térítés, nem kell neki sütögetnie, de az oviba legalább hadd ehesse, azonkívül le lehet pontozni, de én igenis elítélem, hogy egy fejlődésben lévő szervezet, a szülei nézetei miatt, nem kapja meg a számára fontos tápanyagot.A vallási kitétel, mondjuk, hogy az olyan vallásúaknak nem kell disznóhúst enniük.
2015. márc. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%
Én speciel nem bántottam a kérdezőt, csak nem értem miért jó rákényszeríteni dolgokat a gyerekre.. Jól írtad, hogy mindenkinek saját joga van eldönteni. Ugyanúgy egy gyereknek is vannak jogai, amiket a szülők ebben az esetben megsértenek, mert nincs meg a lehetősége, hogy eldöntse magának. Én nem ítélem el a vegákat, tiszteletben tartom a döntésüket, de ez más eset szerintem.
2015. márc. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!