Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljátok a napi...

Hogy csináljátok a napi időbeosztást főzés terén gyerek mellett az alábbi pontok közül?

Figyelt kérdés

1.Délelőtt gyorsan megfőztök, gyereknek el kell lennie addig a közeledben... persze ránézve, odaszaladva, ha borít valamit

2.Gyerek mellett irtó lassan...főleg játszva...délutánig tartó főzés

3. Nem főztök, rendeltek

4.Amíg alszik

5. Este miután elaludt

6.Hajnalban, míg fel nem kel

7. Egyéb megoldás...(ezt részletezzétek légyszi)


Nem szakdolgozat téma, vagy ilyesmi, csak kíváncsiság.

Én az elsőt szoktam alkalmazni, de néha olyan hülye érzés lepasszolni játszatni a gyereket, amíg készül a kaja.Persze az övé is készül. :)


2014. ápr. 11. 13:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Én akkor főzök, amikor alszik. Nem szeretek kapkodva főzni, plusz a fiam 8 előtt kell és mi háromnegyed tízkor már megyünk le motorozni, játszóterezni, kevés az idő. Este nekem szabadidő, pihenés, kelés előtt nem főzök, így is 6-kor kelek, nem fogok még korábban, hogy hajnalban főzőcskézzek. Régebben hordtuk a kaját, de megszűnt a hely, máshonnan macerásabb lenne, mint főzni. A 2-es megoldást biztos nem csinálnám, annak nincs értelme szerintem. A fiam délután 3,5 órát alszik, bőven belefér a főzés.
2014. ápr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
1.
2014. ápr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
1.
2014. ápr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
1. Én szeretek mindent elintézni délelőtt, főzést is, takarítást is. Utána már én is szabad vagyok, nincs különösebb dolgom, és tudok játszani a babával is. Meg neki is így a jobb, mert ő jobban elvan délelőtt "magában", sokkal jobban elmatat magának délelőtt, meg alszik is közben egyet.
2014. ápr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nekem az 1-es és 2-es pont összegyúrva :-) Délelőtt főzés gyerek mellett játszva vele,meg önállóán játszva.
2014. ápr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Most olvasom, nem "kell", hanem "kel". Bocs.
2014. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

nálam, amíg egy gyerekem volt, addig 5 és 6. volt. Nagyon jól bírtam.

most kettő gyerek van, a pici öt hónapos. Most épp 3 van és időnként az 5.

2014. ápr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát... :)


0-10 hónapos koráig: 4. (rengeteget aludt, napközben min. 4 órát 10 hónapos koráig, éjjel 12-13 órát, belefért. :D)

10-15 hónapos koráig: 2-3. (ez egy baromi nehéz időszak volt, fogzás, szepa szorongás, költözés, egyéb kínok, plusz csak 14 hónaposan indult el, és addig szó szerint egész nap a lábamat fogta)

15-20 hónapos kora között: 1. (bármeddig eljátszik már önállóna, van kiskonyhája a könyhában, imádja, többnyire ott van vagy a nappaliban, ami lényegében egyben van a konyhával).

20 hó+: bölcsis délelőttönként, de én még itthon vagyok szeptemberig, így akkor főzök, míg ő bölcsizik, a délután totál a családé.

2014. ápr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

1: délelőtt mindent megkreálok. De nem csak a főzést, akkor takaírtok, mosok, pakolok.

Kicsik vagy játszottak-játszanak, vagy mesét néznek, ha a konyhát pucolom kertészkednek(ott a bejárat, így rájuk látok, felmosás után ki tudok menni hozzájuk)

szóval a délelőttöt alakítottam úgy, hogy rohangálós-főzös stb

délután a szunya után pedig lehet menni bárhová. Persze ha kétnapos kaját csinálok, és nincs dolgunk, akkor már a délelőtt is lehet menni játszóra sétálni haverozni

2014. ápr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Egyéb :)

Apa játszik gyerekekkel addig én főzök

2014. ápr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!