Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halotti anyakönyvi kivonat?...

Halotti anyakönyvi kivonat? Nem találják az elhunyt édesapámat a rendszerben?

Figyelt kérdés

Édesapám 2 hete hunyt el, februárban temeti az élettársa, akit én nem ismerek, nem tudok elérni. Árvaságit szeretnék igényelni, mivel még tanulok, de: Édesanya felhívta az anyakönyvi hivatalt, közölték, hogy nincs a rendszerben. Van egy féltestvérem, ő azt mondta nem változtatott nevet.

Holnap megyünk be személyesen...


Szerintetek mi lehet a probléma? Valamit odabent néztek el? Vagy nem akarták kiadni az információt telefonon keresztül? (A nő ajánlotta fel,hogy megnézi)



2016. febr. 2. 21:10
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
26%
Mikor született apukád? Mert lehetséges, hogy átvitték a levéltárba. Egy idő után a papír alapú adatok, amiket nem vittek be a számítógép rendszerébe.
2016. febr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
36%

Először is őszinte részvétem.

Na most a halál és a halotti anyakönyvi kivonat kiadása között telik el idő.


Általában a legközelebbi hozzátartozó intéz mindent, az élettárs nem feltétlen az.


Nekem az egész úgy ahogy van fura.


"februárban temeti az élettársa, akit én nem ismerek, nem tudok elérni"


De hát a te apukádról van szó, mi az hogy nem lehet elérni?

2016. febr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
73%
Ja bocsánatot kérek, én a születési anyakönyvi kivonattal kevertem. És bocsánatot kérek a tapintatlanságomért is. Őszinte részvétem.
2016. febr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom majd az élettárs intézi az anyakönyvi kivonatot is, mert egy halom papír kell hozzá. A temetéshez nem, de a hagyatékihoz már kelleni fog.


"Ügyintézés

Minden további ügyintézés alfája és ómegája a halotti anyakönyvi kivonat. Erre az okiratra van szükség a temetés intézéséhez és a hagyatéki tárgyalás lebonyolításához is. Ezt a haláleset helye szerint illetékes Önkormányzat Anyakönyvi Hivatala állítja ki, ha tehát az elhunyt kórházban halt meg egy másik városban, pl. a megyeszékhelyen, mert ott kezelték, akkor a halotti anyakönyvi kivonatot nem a lakóhelyén, hanem a megyeszékhelyen kell kérni. A következő iratok szükségesek a kiállításhoz, ezeket kell elvinni:

– halottvizsgálati bizonyítvány (otthoni halál)

– jegyzőkönyvet az elhalálozásról (csak ha kórházban állt be a halál)

– születési anyakönyvi kivonat (az elhunyté)

– személyi igazolvány, vagy személyazonosító igazolvány (az elhunyté)

– lakcímet igazoló hatósági igazolvány (az elhunyté)

– érvényes útlevél az elhunyté)

– 2001 után kiállított kártya alakú jogosítvány (az elhunyté)

– A házasoknak házassági anyakönyvi kivonat, özvegyeknek elhunyt házastárs halotti anyakönyvi kivonata, elváltaknak pedig a válást igazoló okirat (az elhunyté)"

2016. febr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! 1954-ben született. Egy telefonszámot és egy keresztnevet kaptam a féltestvéremtől, de nem érem el. Nem ismerjük ezt a nőt, mivel nagyon sokáig nem találkoztunk apánkkal, több okból kifolyólag.
2016. febr. 2. 22:55
 6/49 A kérdező kommentje:
Elvileg a nő már elintézte a hagyatékot, meg minden papír ügyet, ezt az információt kaptam. Sajnos lehetséges, hogy nevet változtatott, amiről mi nem tudunk a mai napig, ennek is millió oka van, de nem részletezem mert hosszú:)
2016. febr. 2. 22:58
 7/49 anonim ***** válasza:
55%

Személyesen kell bemenni, akkor majd adnak másolatot róla illeték ellenében.


Mondjuk ha én nem tartottam volna a kapcsolatot apammal olyannyira, hogy évekig nem látom és az elettarsat se ismerem, eszembe nem jutna utána bármit is igényelni. ...

2016. febr. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
75%

Ha ö az édesapád volt, akkor a hagyatéki ügyeket nem intézheti senki anélkül, hogy téged - mint örököst - ne értesítsenek.


Meg ami nem világos: ki változtatott volna nevet és miért?

2016. febr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
79%
Azért ne keverjük már a hagyatéki dolgokat az árvasági járulékkal. Az nem ugyanaz, mintha 20 évig nem beszélnék az apámmal, aztán ha meghal kell a fél háza. Az árvasági járulékot az államtól kapja a gyerek amíg tanul, legfeljebb 25 éves koráig. Semmi köze hozzá az apjának, csak annyi, hogy meghalt.
2016. febr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz az önkormányzathoz mennék be, amelyik városban élt és meghalt apukád. Ugyanis ott tuti, nyoma kell hogy legyen. Sőt, ha névváltozás lehetséges, akkor az alapadatait megadva biztos meg tudják mondani, mi lett a neve.
2016. febr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!