Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fizetett már valaki egy...

Fizetett már valaki egy összegben gyerektartást?

Figyelt kérdés

Ha kifizetem egy összegben a gyerektartást, akkor az exem utána nem követelhet semmit? Elég, ha mi ketten megegyezünk vagy bíróságnak is jóvá kell hagynia?

Úgy gondolom, hogy mindketten jobban járnánk, ha 18 éves koráig kifizetném a gyereltartást előre, x összeget. Így ő is el tudná kezdeni újra az életét, és nekem sem kellene a későbbiekben ezzel törődnöm. Attól ugyanúgy foglalkoznék persze a gyerekemmel, mint eddig, és ugyanúgy vennék neki ajándékot, vagy amire szüksége van.

Ha valakinek volt már ezzel tapasztalata, szívesen várom a véleményét!

Köszönöm!



2016. márc. 5. 21:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sokan csináltak ilyet, de ha megegyeztek, akkor miért ne??? És ez rendes tőled szerintem!
2016. márc. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%
Sztem nem működőképes. Ahogy nő a gyerek, úgy nőnek a kiadások, ezzel együtt a gyt is. Kamaszkorban csak a fogszabályzó kerül 200+ összegbe, a ruhákat máshogy növi, különóra pénzek és infláció.
2016. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Vannak erre különféle megoldások, pl. tipikus, hogy a gyerek megkapja a ház felét gyerektartás címén.

Van előnye, de nem biztos, hogy jól jársz vele, pont azért mert utólag ugyanúgy kiadásokkal járna. Plusz a gyerektartás nem az exed új életének a megvalósítására jár, hanem a gyerek eltartására.

2016. márc. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Elvileg meg lehet így egyezni, de feltétlen bírósági határozatba kell foglaltatni, mert különben jogilag nem érvényes, és az ex késöbb meg tudja támadni, illetve érvénytelenné nyilvánítani.
2016. márc. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Hiába egyeztek meg most, mert az 18 év alatt rengeteget változik. Viszont nem attól függ a gyerektartás összege, hogy mennyibe kerül a fogszabályzó, hanem ezt a bíróság állapítja meg annak a hivatalos béréből, akinek fizetnie kell. Ha ez az apa, akkor az apa hivatalos bére kell hozzá.

Ha kettőtök között hivatalos szerv nélkül csináljátok, akkor azt a volt feleség még el is költheti saját célra és nem tudod felelősségre vonni. Szerintem az a legjobb megoldás, hogy bírósági végzésed legyen, azt fizesd a volt feleségnek, a többit a gyereknek add közvetlenül amire szüksége van.

2016. márc. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Nincs gyerekem, de mindig olvasom, hogy milliókba kerül felnevelni egy gyereket. Ha ennek a felét ki tudod fizetni, tedd.


Mondjuk az sem mindegy, hogy hány éves a gyerek, ha 16, már nincs sok hátra, de ha 4, akkor igen.

2016. márc. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
A Ptk. lehetőséget ad erre, ha meg tudtok így egyezni és bírói határozatba foglaltatjátok, teljesen oké. Ez csak a gyerektartásra vonatkozik, ha a gyereked nappali tagozaton továbbtanul, ettől még nagykorúként kérhet rokontartást tőled (bírósági úton is), az ugyanis más kategória. Kicsi (2-3 éves) gyereknél necces, nehéz ennyi időre előre számolni, ki tudja, hogy alakul az infláció stb.
2016. márc. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy ha most kap x összeget, az biztosabb számára is. Nem az ex újrakezdésére jár persze a pénz, de úgy gobdolom, hogy a gyereknek is előnye származik belőle, pl. ha nem albérletben laknak majd. Valamint a havi pár tízezer forint szerintem gyorsabban elkopik, mint így.

Egyébként meg pénzügyből azt tanultam, hogy a mai pénz többet ér, mint a holnapi, éppen az infláció miatt.

18 éves kora után a lányomnak adnám a pénzt, ha tovább szeretne tanulni.

A lányom 4 éves, szóval nem kis összegről van szó, de számításaim szerint, és ha minden jól alakul, akkor ki tudom fizetni pár éven belül.

Igazából arra lennék kíváncsi, hogyha nem történik semmi rendkívüli a nevelésében, akkor megtámadható-e ez, és utána is kötelezhetnek további fizetésre? Sajnos az exem elég pénzéhes...

2016. márc. 5. 22:49
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
20 évvel ezelőtt 10 ezer forint viszonylag nagy pénz volt, most egy hétvégi családi bevásárlásra se elég. Ha exed netán úgy döntene, hogy beteszi a bankba egy összegben, és havonta vesz ki belőle (tudom, hülyeség, de tételezzük fel), jóval kevesebbet fog érni a gyerek 16 éves korában, mint most, még ha alacsony is az infláció (pillanatnyilag.) A te jövedelmed is nőhet (várhatóan fog is), a gyerek igényeivel egyetemben. kérdés, hogy amit te most a 4 éves gyerek havi szükségleteire a fizetésed arányában kiszámolsz, hajlandó és képes vagy-e ennek legalább a dupláját odaadni, 14-gyel megszorozva, MOST, egy összegben? Nem néhány év alatt, hanem prompt, a bírói végzés másnapján átutalva? Ha nem, akkor nyugodj bele, hogy havonta vonják, és időről időre meg fogja emeltetni az exed.
2016. márc. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem 14-gyel, hanem 12*14-gyel.:-)
2016. márc. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!