Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Anyám régen nem dolgozott, itthon volt, vezette a háztartást. Azt mondta nagyon unja, de soha nem keresett munkahelyet. Most pár éve közmunkán dolgozik, kap 51000 Ft-ot, abból 30-at elcigarettázik. A számlákat, bevásárlásokat teljes mértékben apám fizeti, 20 év után mélységesen elege lett belőle, válás lesz, mert anyám nem hajlandó semmit tenni. Apám jól keres egyébként.


Anyám teljesen fel van háborodva, nem elég, hogy apám fizet mindent, vesz neki minden ruhát, cipőt akármit ami csak megtetszik neki, még el is várná, hogy tetejébe adjon neki pénzt is. Azt mondta, hogy ő nem fog elmenni a házból, ha majd úgy ítéli meg a bíróság, elmegy, de visz mindent, ami mozdítható. Az autókat is akarja, pedig nincs jogosítványa.


Válás után azt képzeli, hogy én összeköltözök vele, és majd én fogom őt eltartani. Soha nem volt hozzám egy jó szava sem, soha nem szeretett. Nemrég végeztem, jelenleg munkát keresek, anyám küld mindenhova, gyárakba 3 műszakba meg 12 órába, mindegy neki, csak tudjam majd fizetni helyette a számlákat. Mondtam neki, hogy ő miért nem megy el gyárba 3 műszakba, erre kiakadt, üvöltözött, hogy én mégis mit képzelek magamról.


Én apámnak adok igazat, anyám szerint ugyanolyan szar vagyok mint ő, szégyelljem magam meg minden, akkor majd keres egy pasit, akivel eltartatja magát, mert nehogy azt higyjük, hogy nem fog találni. Közben folyton azt hangoztatja, hogy az ő közmunkás béréből élünk, meg ha ő elmegy a házból, akkor megnézhetjük magunkat. Múltkor mikor volt az, hogy később kapták meg a fizetést, szabályosan rosszul lett, hogy úristen, most éhen fogunk halni.


Nektek mi erről a véleményetek?



2016. márc. 6. 12:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az egész család anyámnak ad igazat.
2016. márc. 6. 12:42
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy Te leírtad neked és apukádnak van igaza. Bár ez nem változtat semmin, attól, hogy ezt megkérdezted még a család anyudnak fog hinni...
2016. márc. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A nagymamám szerint ha eddig eltartotta, akkor tartsa el ezután is.
2016. márc. 6. 12:48
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Jó kis család... (nem sértésből) Mamád egyértelmű, hogy a lányának fog igazat adni... Mert védi őt. De szerintem te maradj ki ebből... Anyudat már nem változtathatod meg, apudat viszont ne használja ki... Majd anyukád keres akkor egy marhát aki eltartja őt, és jó lesz minden. Apukád új életet kezdhet, te meg kimaradsz ebből a cécóból, és mindenki boldog. Ne pártolj senkit, úgyis tudják már a véleményed...
2016. márc. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

"majd keres egy pasit, akivel eltartatja magát, mert nehogy azt higyjük, hogy nem fog találni"


Itt a megoldás. Tegye ezt, mindenkinek jobb lesz.

2016. márc. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

"A nagymamám szerint ha eddig eltartotta, akkor tartsa el ezután is."


Nos, ha annak idején abban állapodtak meg, hogy anya haztartasbeli lesz, akkor teljesen érthető, hogy így gondolkodik a nagyanyád is. Apad is egy érdekes ember lehet, ha minimum 18 év után jut eszébe, hogy inkább dolgozzon anyad. Lehet őt szidni, de nem egyedül jutott ide, hanem apad hathatós segítségével

2016. márc. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Jézusom! Nekünk egy az anyánk? Mert nálunk is ugyanez van!!
2016. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

6-os!

Nem kell az ilyen nőt védeni, egy férfi is megunhatja egyszer, hogy idáig ő dolgozott. Gondolom, nem elsőnek mondják neki, hogy változtasson..

És attól mert nő, nem kell önmagára ennyire igénytelennek lennie, hogy 30-at csak bagóra költ. Ezt én sem tűrném, sőt hülye, aki igen. Az ilyet egyedül kell hagyni,majd akkor megtanulná beosztani a pénzt.

2016. márc. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is jót tenne neki, ha magára hagynátok, vagy a saját családjára (akik neki adnak igazat). Valamelyikük talán tisztábban látná a dolgokat.
2016. márc. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8!


Ha a kérdező már dolgozik, akkor minimum 18 éves. Apukát hogyhogy csak most kezdte el zavarni? Igenis az ő hibája is hogy ide jutottak.

2016. márc. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!