Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg, hogy én...

Miért nem értik meg, hogy én ilyen magamba fordult vagyok?

Figyelt kérdés
Szüleimmel nem tudom megértetni, hogy én ilyen vagyok.. Ott volt a fennakadás, hogy miért nem gyakorolom a hangszerem itthon. Mondtam, hogy akkor szoktam gyakorolni ha senki nincs itthon. Nem szeretem ha hallják.. Pl a zeneiskolában sem gyakoroltam amig a tanár kiment pár percre, mert tudtam valaki hallani fog és ettől kiver a viz. Amikor olyat játszok, amiben biztos vagyok és tudom akkor nincs gond. De itthon nem szeretek gyakorolni olyan szinten, hogy ha választani kell akkor a hangszert hagyom inkább ott. Ilyen vagyok tudom durva, ezt elmondtam igy nekik de kb legyintettek hogy csak kifogás.
2016. márc. 6. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Miért játszol egyáltalán hangszeren akkor? Nem az a lényegen, hogy hallják?
2016. márc. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert szeretem.
2016. márc. 6. 13:14
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Miért lenne feltétlenül az a lényeg, hogy hallják? A saját örömére nem játszhat?

Kérdező: legyints te is és továbbra is gyakorolj akkor, amikor akarsz. Egyébként tipp, hogy alacsony az önbizalmad vagy megfelelési kényszered van, ezért is zavar, ha hallja valaki. Próbálj szert tenni egy kis magabiztosságra, higgy magadban és a képességeidben.

2016. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Simán játszhat a saját örömére, de zeneiskolába akkor felesleges járni. Ha valaki erre oktatja, annak hallania kell.


Ez olyan, mintha azt mondanám, nem írok matekdogát, értem az anyagot, csak nem akarom, hogy lássák, ahogy számolok.

2016. márc. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát igen táblánál is gondom volt a suliban. Szinte elájultam ha kihivtak. Pedig nem üres fejjel mentem suliba.
2016. márc. 6. 13:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértem a kérdezőt, és szerintem ezt az tudja igazán megérteni, aki szintén tanul zenélni.

Lehet attól még valaki tehetséges, hogy hiányzik belőle a szereplési vágy. Én 4. éve tanulok gitározni, de a mai napig csak a párom előtt tudok önfeledtem, meg esetleg a tanárom előtt, de már ott is gyakran megesik, hogy amit itthon még tudtam, azt már nem tudom mire oda érek.

Ez amúgy nem magadba fordulás, nagyon sok ember képtelen produkálni mások előtt.

Én elég nyílt vagyok más dolgokban, de ez nekem sem megy. Mindig felveszem az itthoni játékaimat, és ha valakinek büszkélkedni akarok, inkább a felvételeket szoktam megmutatni, mintsem előadjam helyben. Nem jó az a tanács, hogy azt írják, hagyd abba, meg mi értelme, mert ha nem is fogsz soha hangversenyre menni, de tehetséges vagy, még simán csinálhatsz stúdióalbumit. De lehet, hogy az önbizalmad is megerősödik később.

2016. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én is csak itthon énekelgettem, és rögtön elhallgattam, ha valaki hazajött. De mikor elmentem tanárhoz megtanulni énekelni, ott az volt a dolgom, hogy előtte énekeljek.


Hiába voltam lámpalázas, hiába szégyelltem, akkor is megtettem, mert vállaltam.

2016. márc. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez mert lenne durva? Lampalaznak hivjak. Meg nagyon megakarsz magadnak felelni, hogy soha ne rotsd el es hogy mindenki buszke legyen rad. Szard mar le elrontod elrontod ez van ujtakezded es kesz. :)
2016. márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!