Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben minlenne a...

Ebben az esetben minlenne a legésszerűbb döntés?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt nem olyan emberektől kell kérdeznem, akik nem ismernek, csak hátha akad olyan ember aki úgymond tapasztaltabb nálam és esetleg rá tudna vezetni a jó útra.


Tehát barátnőmmel 2 éve sikerült összeköltöznöm. Most fejezem be az egyetemet és mellette dolgozom. Barátnőm pedig már dolgozik. Nos, kiderült hogy április közepe felé fog megszületni a kisfiunk. Igazándiból be tudjuk vállalni, mert barátnőm szülei mondták, hogy a kezdetekben szívesen segítenek nekünk.

A problémám a következő. Az én szüleim szerint most azonnal ott kéne hagynom az egyetemet és inkább a munkámra koncentrálni. Röhejesebbnél röhejesebb dolgokkal kezdtek inzultálni. Hogy említsek egyet: az elején azon voltak kiakadva, hogy fiam lesz, nem pedig lányom. Pedig annyira el lettek volna vele stb.

Mondtam nekik, hogy szerintem teljesen mindegy, milyen nemű, attól még ő is ember. Erre ők elkezdtek veszekedni velem és kijelentették, hogy nem szeretnék látni a fiamat, valamint semmilyen támogatást nem kapok tőlük, csak akkor, ha befejezem az egyetemet.


Most komolyan, ilyen emberekkel mit lehet tenni?


2016. márc. 6. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Most derült ki, hogy 1,5 hónap múlva megszületik a gyerek?
2016. márc. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Azt csinalj amit szeretnel. Nem tudom olyat hogyan mondhatnak, hogy csak a lany babaval szeretnenek foglalkozni.

Ha most nem allsz a sarkadra akkor kesobb is jelentenek majd ki hasonlokat.

2016. márc. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
95%
Szerintem ne add fel az egyetemet. Ha dolgozol mellette és pénzt keresel akkor minden rendben.
2016. márc. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Ezt én se értem, hogyhogy most derült ki?
2016. márc. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy most derült ki? Az van ott, hogy nos.
2016. márc. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor mit kellene csinálnod, otthagyni az egyetemet, vagy befejezni az egyetemet?
2016. márc. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, hogy most fejezed be az egyetemet, gondolom ez az utolsó, vagy az utolsó előtti féléved. Nehogy most add fel. Ha tipikus diákoknak való munkahelyed van, akkor lehet, hogy nem is dolgozhatsz ott nappalis jogviszony nélkül, ha pedig csak simán rossz munka, akkor nem érdemes belerakni azt az energiát, amivel inkább elvégezhetnéd az egyetemet és jobb helyre mehetnél. Ha pedig gyakornokként vagy valahol, akkor szerintem nem lesznek boldogok, ha megtudják, hogy nem diplomázol le. Sok munkakörhöz szükséges a diploma.

Szerintem teljes öngól lenne nem befejezni ennyire a végén.


A szüleidnek pedig nem értem, hogy mi gondjuk van. Reklamálnak a gyerek nemén, nem is akarják látni, mert nem lány és problémáznak, hogy be akarod fejezni a sulit... Nekik esetleg nincs diplomájuk és irigyek, vagy mi történik? Jobb nektek az ő zsarnokoskodásuk nélkül és fejezd be a sulit mindenképp. Te is tudod pontosan, hogy a fiad is veszít, ha nem fejezed be. Gondolom jobb munkahelyre és fizetésre számíthatsz a diplomával, mint nélküle.

2016. márc. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha idén befejeznéd az egyetemet, akkor semmiképp se hagyd félbe. Gondolom, akkor már javában írod a diplomamunkádat.

Azt én se értem, hogy most derült ki a terhesség, vagy hónapok óta gondolkodsz ezen és most tetted fel a kérdést?

A szüleid viselkedése teljesen érthetetlen. Én mondjuk biztos fölkapnám a vizet, és megmondanám, hogyha a fiamat nem szeretnék látni, hát nem is fogják, de akkor engem se keressenek többé.

2016. márc. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ki ne dobd már az ablakon azt a sok évet, energiát, amit bele fecceltél az egyetembe. Fejezd be! Gondolom a barátnőd támogat. Egyébként is az ő véleménye kell hogy fontos legyen, hisz már ti vagytok egy család. Utána a lehetőségeid munka területén is megsokszorozódnak, így a kis családoddal is jót teszel. Az meg hogy a szüleid hogy viszonyulnak hozzád, és az unokához! Azt nem is jellemzem, mert csak csúnya dolgokat tudnék írni.
2016. márc. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!