Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, ha egy szülő...

Mi az oka annak, ha egy szülő az idősebb gyerekére hárítaná a kisebb gyereke nevelését?

Figyelt kérdés
Vannak nők akik két vagy több kisgyermeket nevelnek a férjükkel. De sokszor lehet itt olvasni,hogy aki tízenéves gyerek mellé szül, automatikusan elvárja hogy vigyázzon a gyerekre. Ami addig nem gond amíg az idősebb gyerek ezt tehernek nem érzi. Igazából akik állandóan lepasszolnák a gyereket,a tesójának nem akartak gyereket? Vagy mi lehet ez az ellentmondás az első és második peldaban leìrt anya között?
2016. márc. 8. 14:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

És az a durva 20-as, hogy rábízzák a két és félévest a 8-9 évesre is.


Meg mikor jönnek a vendégek a 2-4 éves gyerekeikkel és a házigazda család 10-12 évesének vannak odalökve, hogy "játsszon" velük, míg a felnőttek szórakoznak.


Nem azt mondom, biztos van gyerek, amelyik élvezi. De van olyan is, amelyik nagyon nem. És függetlenül attól, hogy élvezi vagy sem, nem lenne szabad úgy nézni rá, hogy mertp pár évvel idősebb már "lehetne elég esze".

2016. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
97%

"Magam is legidősebb tesó vagyok, 8 és 10 év korkülönbséggel, nekem ez nem okozott semmilyen problémát, sőt - ha nekem volt programom, elmehettem, ha hozzám jöttek barátnők, senki nem nyaggatott."


Hát neked. De pl. nekem ilyen dolgok maradtak meg marhára, hogy 12-13 éves voltam délután átjött egy osztálytársam és úgy 20 perc után megjelent anyám, karján a másfél éves húgommal, mosolygott ránk anyám mint a vadalma, hogy háááát ki van itt, kit hoztam nektek lányok??? Aztán pár perc múlva "lelépett". Nem ment el otthonról, csak mást csinált, vagy nem tudom, de onnantól kezdve az én barátnőzésemnek lőttek, ha sírt, akkor jött, hogy hát miért nem hagytam neki, miért nem adtam oda, miért nem vagyok rendes testvér, vagy ha levittem neki, hogy hadd foglalkozzak már azzal, aki átjött hozzám és igenis ZAVAR a húgom, akkor is ha szeretem, akkor még ő volt felháborodva, hogy milyen vagyok. És ezt állandóan.


Szerintem az a ritka család ahol ez működik rendesen. Én a saját környezetemben csak azt látom, hogy ha a korkülönbség 5 év nél nagyobb, akkor a szülő sokszor nem úgy viselkedik a kicsivel, ahogy egy kicsivel kéne, hanem úgy van vele, hogy úgy is ott van a nagy, majd az figyel, majd az leköti, majd annak oda lehet adni. Akármikor. Akármeddig. Akkor is, ha mást csinálna. Mert legyen jó testvér.

2016. márc. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó válaszolót csak igazolni tudom. Nemhogy köszönet nincs mindezért, de már a kezdetektől azt sulykolják beléd, hogy ez a természetes, ez a kötelessége a nagyobb testvérnek, hogy a kisebbre a nap 24 órájában minden idegszálával figyeljen. Pedig nagyon nem. És mondani se kell, hogyan beszélnek a nagyobbal, ha csak egy kis hibát mer véteni. Kb. mint egy utolsó ronggyal.


Nálunk is ugyanez volt. Eredmény: egy életre megutáltatták velem a gyerekvállalásnak a gondolatát is. Pesztráltam 2 kishúgomat eleget a "legszebb" gyermek/kamaszéveim alatt, a házimunka és tanulás mellett. Tőlem aztán unokát nem kapnak soha.

2016. márc. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Köztem es az öcsém kozott 3 ev van, bátyám es öcsém kozott 6. Viszonylag sokat voltunk, egyutt leginkabb a bátyám volt a "felelős" ertunk, de mindhárman tudtuk, hogy ha valamelyikunknek programja van ott van valaki nalunk akkor beken hagyjuk. Tesomek meg egy szobában is voltak, mégsem voltak ebbol konfliktusok...


Szerintem ez a szülőn mulik, az hogy vigyázunk a kisebbre nem gond, de ha a kisebbet nem neveljük sehogy akkor persze lesznek problémák, hivatalosan nekunk akkor lett pl kutyánk mikor az öcsi kapott, az az o kutyája, felelőssége volt...


En ugy gondolom, ha s kicsi is megtanulja a nagy maganszferajat tisztelni akkor jo tesok lehetnek...

2016. márc. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Itt kb. az van, hogy megörülnek, hogy jajj, ingyen bébiszitter. Mert ha heti 1x hagyják ott 1-2 órára a gyereket a nagyobb tesónál (még a 14-16 évesnél is), az oké, csak a környezetemben azt látom, hogy a butább / lustább? / érzéketlenebb szülők nagy része folyamatosan és napi rendszerességgel használja ki erre a saját gyerekét.


Nem feltétlenól azzal tanul fegyelmet és rendszerességet a gyerek, hgy a kistesójára ügyel. Ennyi idősen, tanulás mellett bőven elég a házimunka, mert ott nem egy ember életéért felel (ráadásul egy olyan ember életéért, aki a szülők felelőssége kellene, hogy legyen, mert nem a nagytesó akarta és szülte meg). Ráadásul... tudom, hogy sokan úgy vannak vele, hogy "ha már van szabadideje a gyereknek, csináljon "értelmes" dolgot, nehogy eltunyuljon", de az nem vezet sehova, ha a gyereknek még akkor sincs szabadideje, pihenése, amikor lenne rá ideje és lehetősége. Az ilyen emberek égnek ki a legkorábban. A tinédzser évek azok, amikor igenis szükség van a pihenésre, ismerkedésre... mert felnőttkorban ez úgysem adatik meg ilyen szinten.

És akkor meg lőcsöljük rá a kistesót, amikor lenne egy kis pihenés vagy bandázás... a tinik, még ha megértőek is, akkor is kerülik majd azt, akinek mindig magával kell hurcibálnia a kistesót, mert egy átlag kisgyerek azért folyton izeg-mozog, nem lehet vele bemenni az őket érdeklő filmekre a moziban, hangos, nyafog... mellette privátabb témákat sem lehet megbeszélni.

2016. márc. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

25. Ja amúgy én nem tesóként, de kb. amit mások mondtak, hogy vendégségben kisgyerek lepasszolása, azt átéltem tiniként. Jöttek hozzánk nyaralóba unokatesómék 4éves hiperaktív kissráccal, akkor olyan 17 éves lehettem... és basszus, nemhogy megkérdezték volna, hogy te XY, zavarna téged, ha neked kellene vigyáznod a kisgyerekre, amíg mi meg a szüleid beszélgetünk?... á... XY, úgyis ritkán találkozol a szemünkfényével, te majd szépen vigyázol rá. Az, hogy nekem esetleg más programom lenne, vagy lenne-e hozzá időm-kedvem-energiám...


És akkor rohangálhattam az ollóval a kezében szaladgáló gyerek után a kertben meg szedhettem össze utána a szétdobált társasjáték-kártyákat... és persze én nem nevelhetem meg, mert mit képzelek...

2016. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Én amúgy azt bírom, mikor az emberek az anyós kategóriába beírják, hogy magadnak szülted, oldd meg, ne várd el a mamától stb. Szóval, az valahogy legyen természetes, ha a felnőtt ember ellentmond és nem akarja a bébiszitterkedést. De szerintem ugyanez a nagytesóval kapcsolatban fel sem szokott merülni. Valószínűleg azért, mert a legtöbb szülő úgy áll a gyerekéhez, hogy az övé, és azt csinálja, amit a szülő akar, úgy se mondhat ellent, meg különben is a jó testvéreknél ez a minimum és pont.
2016. márc. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
6 év van köztem és a bátyám között (lány vagyok), anyám rendszeresen lepasszolt neki, amit mindketten gyűlöltünk. Nálunk a bátyám volt a bezzeggyerek, a tökély, vele bántak úgy, mint ahogy itt sok válaszoló esetében a kisebb testvérről olvastam. Féltem tőle, mert mindig kínzott, megalázott, gyakran a haverjait is bevonva, lefogtak, leköpködtek, minden amit el lehet képzelni. Ő már a gondolatát is gyűlölte annak, hogy testvére van, és igyekezett engem büntetni anyámék döntése miatt. Most 30 éves vagyok, egész életemben szorongásos depresszióval küzdöttem, és mérhetetlenül utálom a bátyámat. De anyám legalább nyugodtan szöszmötölhetett amivel akart, amíg az én gyerekkorom pokollá lett téve.
2016. márc. 17. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Oszinten minden gyerek tehernek erzi az ocsit vagy hugit, .indegy hany ev van koztuk es "higyan kell vigyazni ra", mert egyszeruen van amikor .indenki inkabb egyedul lenne vagy massal es nem a tesojaval.

Szerintem egy csaladba termeszetesnek kellene lennie az egymas segitesenek es ennek megfelelo aranyara. Lehet ktt arra gondolni, higy egy egeszseges csaladban nem csak anyu aki cseled modjara mindent takarit, most, rendbentart, foz es apol. Hanem a hazimunka korhoz igazitottan mindenki szamara termeszetes es senkit nem.kell kulon nogatni vagy ugyanigy normalis, ha a nagyobb gyerek koranak megfeleloen vigyaz, jatszik, tanitja, egyutt van a kisebb tesojaval es igen neha akkor is, amikor o tehernek erzi.


Kerdezo te meg nem erezted tehernek a sajat szuleidet? mert en oket is, de ettol se nem voltam veluk ta

lo se nem vadnoroltam ki, se nem tettem itt fel kerdest hogy...:-)

2023. máj. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!