Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kétféle bort összeöntenek...

Ha kétféle bort összeöntenek azt meglehet érezni? Alkoholista szülők! Többi lent.

Figyelt kérdés

A szüleim mindketten alkoholisták.

Anyám pár hete elhatározta,hogy nem iszik többet,és kiöntötte apám gyűjtött borát,ami vagy 5 liter volt,amíg ő dolgozni volt(hétvégente jár haza).

Én most félek,hogy apám ezért dühös lesz ha hazajön(nem is magáért a piáért,hanem a pénzt miatt,mert elég skót,és spórolós,na meg,hogy ő azt gyűjtögette,onnan hozta minden héten egy keveset,ahol dolgozik).


Arra gondoltam,hogy veszek egy hasonló színű bort,és beleöntöm,hogy ne vegye észre és ne legyen belőle balhé.


Szerintetek meg lehet érezni a különbséget,ha összeöntenek két bort?Vagy majd mikor apám részeg lesz,azt mondom neki,hogy biztos azért más az íze,mert valami érdekeset evett előtte.


Mit tanácsolnátok?


2016. márc. 11. 15:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"Azt írod alkoholista szülők. Nem lehet az hogy anyád megitta csak most hazudik valamit. Mert a nők is nagyon aljasok tudnak lenni, ha alkoholisták.."


Nem.Egyből észreveszem,ha iszik.

Most 3 hete nem ivott semmit.

Amúgy is nagy mennyiség,olyan 5 liter lehetett,azt ha megitta volna,megláttam volna rajta.

2016. márc. 11. 23:39
 12/14 A kérdező kommentje:

Végül is,anyám vett egy másik fajta bort,és beleöntötte.

Eddig nem vette észre apám,bár nem tudom,hogy ivott-e belőle azóta.


Persze,hogy nem engem hibáztatna,nem is ezzel lenne a gond.

De a feszültség akkor is meglenne.És az nem hiányzik a családnak.

Amúgy is anyám megígérte neki 3 hete,hogy nem iszik többet.Így gázabb lett volna azt mondani,hogy megitta.


Csak tudom milyen skót,és gyűjtögető.


Pár hete az egyik bevásárlóközpontban rosszul áraztak be neki valami húst,és bukott rajta vagy 500 Ft-ot és hazajött és felhívta az ügyfélszolgálatot és nagyot balhézott a telefonban.

Képes kilométereket gyalogolni ha egy másik helyen 10Ft-tal olcsóbb valami.

Meg eleve,hogy "az ő gyűjtötte".

Ha megitta volna anyám az sem fájna neki annyira,mintha kiöntötte volna,mert az ő felfogása szerint akkor kárba megy.


Apám kifogása az alkoholizmusra,hogy "másképpen nem lehet elviselni anyátokat".


Én annak is örülök,hogy anya most elindult ezen az úton,és megfogom mondani apának,hogy tegye valahováa,hol nem látható.

Ő szerintem sosem fog leszokni,mert neki a pia stresszoldó.

Ő nem is agresszív tőle,nem azért iszik,hanem neki az a nyugtató...

2016. márc. 11. 23:46
 13/14 anonim ***** válasza:

(Nevet)

Tök aranyos, meg jószívű gyerek vagy. Tényleg! :)


De én azt javaslom, hogy ne szólj bele. Ez a kettejük meccse lesz, és piszkosul nem szerencsés dolog két tűz közé kerülni.


Ha nem pótolod a bort, akkor apád mérges lesz - anyádra.

Ha pótolod (és sikerül olyat szerezned), akkor csak anyád lesz mérges - RÁD.

És ha pótolod, de apád kiszúrja, akkor mindketten rád lesznek mérgesek.

2016. márc. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Én tanácsoltam ezt anyának,hogy töltse vissza.


Ő ilyen hirtelen természet,hirtelen ötlet volt ez neki,aztán később ő is megbánta,mert "fél apámtól"(nem fizikálisan,mert sosem verte meg),hanem,hogy "rossz pont lesz ez nála".


Apám örülne,ha anya nem inna többet,csak a pazarlást nem tudja elviselni.

Volt már,hogy dugott el piát anya elöl,de akkor meg azon ment a veszekedés,hogy "mi az,hogy eldugod előlem?"-Anya sokáig nem ismerte be,hogy iszik.


De így most már nem fog megsértődni anya sem szerintem,ha elrakják előle.

2016. márc. 12. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!