Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kell tennem, hogy ne...

Mit kell tennem, hogy ne anyám, hanem apám legyen a hivatalos gyámom? Mik a lépései?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak,anyámmal élek.Közösen nevelnek minket,ez lett eldöntve a bíróságon.Anyukám egy áldott jó asszony,de már nem bírok vele maradni.Nekem már nem elég,hogy csak elmegyek apához lakni pár hétre,hónapra.Hivatalossá akarom tenni.Mit kell tennem?Mennyire hosszú ez a procedúra?Anyunak mennyi joga van ezt megállítani,berekeszteni?

Augusztusban leszek 18,egyáltalán van értelme elkezdeni?


17/L


2010. ápr. 2. 16:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a pár hónapot még bírd ki, ez már semmiség, egyébként szerintem bíróságra kell menned, hogy elintézd, de nem hinném, hogy adnak a szavadra, már döntöttek, nem bírálhatod felül.
2010. ápr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
sztem nem érdemes elkezdeni hiszen nemsoká 18 leszel de azért olvasd el a többiek véleményét is
2010. ápr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Augusztusig abszolút semmi értelme ennek! Utána meg azt csinálsz amit akarsz
2010. ápr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azért ennyire nem egyszerü, mert ha a biróságon az anyának itélték a kérdezöt, akkor az apa köteles a gyerektartást az anyának fizetni, akkor is, ha a gyerek - saját ötletéböl - az apánál lakik. Ahhoz, hogy ne kelljen fizetnie, egy újabb gyerekelhelyezési pert kell inditani. Az, hogy a gyerek 18 éves, csak annyit jelent, hogy ha nem tanul, akkor nem kell érte tovább fizetni, ha még tanuló, akkor igen, függetlenül a tényleges lakhelyétöl. Az pedig egy apától sem várható el, hogy úgy fizessen az anyának, hogy közben még ö tartja el a gyereket. (És ez nem azt akarja jelenteni, hogy az apa szemét, csak neki sincs akármennyi jövedelme, valamiböl meg kell élnie)
2010. ápr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az majd az apa dolga lesz, ha a 18 éves lánya odaköltözik, hogy beadja a gyerektartás felülvizsgálatát.
2010. ápr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Elsősorban apukádat kell megkérdezni befogad-e hosszú távra.

Augusztusig nem fog elrendeződni,ha anyukád nem egyezik bele,de gondolom már ennyi idős vagy,nem fog belekötni.

Szerintem hármasban üljetek le megbeszélni(vagy többen,ha van a szüleidnek új párja)a hivatalos részét meg elintézik majd a szüleid.

2010. ápr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tényleg ha anyukáddal nincs gondod, akkor miért akarsz már erre a pár hónapra is elköltözni? Vagy csak idézőjelesen jó asszony anyukád?
2010. ápr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Persze, csak mire abból valami döntés lesz, addig fizethet és utána meg hogy szerzi vissza a pénzt?

MEg azért az apát is meg kellene kérdezni, hogy egyáltalán neki megfelel-e, ha a gyerek odaköltözik? Ugyanis egyáltalán nem biztos, hogy normális módon megoldható - lakáskörülmények, esetleges ujabb partner, stb.

2010. ápr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Nem idézőjelesen jó asszony,tényleg az,csak nehezen viseljük el egymást.Én szeretem nagyon őt és egész életemben hálás leszek neki,de most úgy érzem,hogy nem bírom elviselni a kifakadásait,a sértéseit, a kiabálásait.A lehető legjobb gyerek próbáltam mindig lenni,de hát kivel nincsenek problémák?

Szükségem lenne anyámra,de azt mondja már felnőttem és érett vagyok. Igaza van,de azért van,mert már évek óta ezt gondolja rólam és muszáj volt úgy gondolkodnom mint egy felnőttnek.Azt beszélni be magának,hogy senkinek nincs rá szüksége,és hiába mutatom ki a szeretetem,hiába mondom el neki mindennap,hogy mennyire jó anya,és hogy mennyit köszönhetek neki,nem érti meg.Ez nekem nagyon fáj.

2010. ápr. 2. 17:08
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia.Sztem ebben az esetben már nincs értelme belefogni.A menete a következő lenne:gyámügy,és kéred a gyermekelhelyezés megváltoztatását.Mint írtad,édesanyád áldott jó asszony!Mi a baj?Nem kapsz elég szabadságot?Ezért ne hagyj el egy jó embert,inkább beszélj Vele!Én is elváltam,(a fiam májusban lesz 18 éves)velem él.
2010. ápr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!