Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem bejelentett élettársi...

Ha nem bejelentett élettársi kapcsolatban élek már 30 éve, aktív báros vagyok, lehet haszonélvezői jogot bejegyeztetni én rám /mert nincs senkik/, hogy ha rossz dolog történik, nekem maradjon meg az ingóság, vagy írjon a Párom végrendeletet?!

Figyelt kérdés
2016. márc. 17. 11:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet. De a haszonélvezet nem jelent tulajdonjogot.
2016. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ptk. alapelve, hogy élettársnak sok minden adható szerződéssel, de nem jár neki szinte semmi. Egyedül akkor kell eltartani szétválás után rászoruló élettársat (önhibáján kívül képtelen eltartani magát), ha ez saját vagy gyermekeinek tartását nem veszélyezteti.


Például közösen lakott lakásról való rendelkezése:


6:517. § [A lakáshasználat szerződéses rendezése]

(1) Az élettársak az élettársi jogviszony létrejöttekor vagy annak fennállása alatt a közösen használt lakás további használatát az életközösség megszűnése esetére előzetesen szerződéssel rendezhetik. A szerződés akkor érvényes, ha közokiratba vagy ügyvéd által ellenjegyzett magánokiratba foglalták.

(2) A lakáshasználat előzetes szerződéses rendezése esetén a gyermek lakáshasználati jogának figyelembevételére a házastársi közös lakás használatára vonatkozó rendelkezéseket megfelelően alkalmazni kell.

(3) Az élettársak az életközösség megszűnése után is megállapodhatnak az élettársi közös lakás további használatáról. A megállapodás nincs alakszerűséghez kötve.

2016. márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!