Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztétek már úgy, hogy a...

Éreztétek már úgy, hogy a szüleitek egyszerűen sötétek?

Figyelt kérdés

2016. márc. 20. 12:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%

Én értem mire gondolsz. Sokszor én is csak ráhagyom anyámra a dolgokat "szőőőke" felkiáltással (természetesen neki sose mondom). Nem gondolom, hogy sötét lenne, de érzem, hogy vannak témák amikben inkább nem rá hallgatok feltétlenül.

Már bőven kinőttem a kamaszkorból, nem lázadásból tartom néha kicsit butácskának.

Attól még, hogy az anyám, tarthatnám ugyanolyan hülyének, mint a velem egyidőseket, a közös vér nem változtat az intelligenciáján. Hálistennek nem ez a helyzet, de igen, érezhetném, hogy "sötét" ha annyira durva lenne.

2016. márc. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Gyerekkorom óta érzem. Számukra a világ az a hely, ahol élnek, minden, ami azon kívül van, nem létezik. A tévé az úr, az isten, amit a tévében mondanak, az 100 %-ig igaz, minden más hazugság. Gyerekvállalás a semmibe, azzal az indokkal, hogy másnak is van. A könyvek ellenség, az olvasás felesleges, kivéve ez alól a tanulás, mert minden dolgozatnak hibátlannak kell lennie. Miért? Mert a jegyző gyereke is kitűnő. Zene, sport, rajzolás? Haszontalanság, nincs rá szükség, ők is megvannak nélküle. Családi beszélgetés, programok? Minek? A gyerek arra való, hogy másoknak dicsekedjünk a kiváló eredményeivel, aztán meg magasról leszarjuk (kivéve, ha valamit nem úgy csinál, ahogy elvártuk, mert akkor természetesen meg kell verni. Aztán ha túlkaptuk és a gyereknek beszakad a feje vagy a szája, az ügyeleten azt hazudni, hogy a hülye, ügyetlen kölyök már megint leesett a lépcsőn.) Igen, úgy érzem, sötétek. Lehet pontozgatni, kövezni, nem igazán izgat, hogy mások mit fröcsögnek egy anonim oldalon. De a tapasztalat azt mutatja, hogy ezt csak az képes megérteni, aki hasonló körülmények között volt gyerek.
2016. márc. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem, az én szüleim szerencsére nagyon messze vannak a sötét jelzőtől.

Viszont volt szerencsém ismerősök buta szüleihez. Pont ugyanolyanok voltak, mint amit az utolsó válaszoló leírt.

Beszűkült, maximálisan elzárkózó, de a végletekig kiáll a saját "igaza" mellett, meggyőzhetetlen az ellenkezőjéről, ha kell, pofonnal ad nyomatékot a saját álláspontjának.

2016. márc. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
59%
Alapvetően nem buták, de emiatt sokszor elbízzák magukat, és olyan dolgokba beszélnek bele, amiről nem tudnak semmit, nem értenek hozzá. Akkor olyan butaságokat tudnak mondani, ami elképesztő. Mint pl. az ilyenek, hogy "biztos azért van sok netkimaradás, mert vmelyik gyereknek vírusos a gépe, mert nem vigyázunk eléggé" (aztán persze mindig kiderült, hogy a UPC szarakszik :D... és az adott embernek lett legelőször vírusos a gépe).
2016. márc. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!