Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszerűen elegem van az...

Egyszerűen elegem van az egész életből. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok. Fogjuk rá, hogy jó tanuló vagyok (4,1 az átlagom félévkor). Persze ez apámnak nem elég. 8 osztályos gimibe járok, ahol még a 3-mas átlag is tökéletes. Mindig szid engem mindenért. Nem érti neg, hogy matekból csak 4-gyes lehetek.. (ennek sok osztálytársam örülne). Mert ő akkoriban így kitűnő úgy kitűnő volt. De nem fogja fel, hogy ennyi nekem a maximum. Mindenért ordít, amit teszek, ha jó, ha nem jó. Anyámmal minden reggel veszekednek, amit már nem bírok. Így mindig stresszesen kezdem a napot, fáj a fejem, a hasam, mindenem, utána meg így írjam meg a témazárókat, utána meg csodálkozik, ha rosszúl sikerül. Ennyi még oké, ezt kibírnám, de elpattan nála valami, akkor olyanokat mond, hogy szégyenli, hogy a fia vagyok, biztos elcserélt valakire.. Aztán pár óra múlva lenyugszik, és beadja, hogy jaj mennyire szeret, stb..

Még ezt is kibírom..

Nagyon jól sportolok, de inkább a focit űzöm. "Profi" csapatban játszok, ahol meghatározó ember vagyok. Persze vannak hétvégenként meccsek, melyekre mindig kimegy "szurkolni". Mindenért szid, hogy miért oda passzolok, miért oda futok, stb.. De ez haggyán, a csapat társaim is szidja, de nem oktatás jelleggel.. Ezt mâr nem bírom annyira..

Nem vagyok egy nagyon csínytevő rossz gyerek, de sajnos most olyan rossz dolog jött össze, hogy már felkelni sincs kedvem. Az egyik legjobb baràtomnak a facebookjának elsőre kitaláltam a kódját, (sajàt neve és születési dátum:D, amit egyszer ő mondott) és osztálytársaimnak írkáltam hülyeségeket. Az anyukája feljelentést tett, mert nem tudta ki volt. Így most a rendőrségre is behívták apámat tanúskodni.. Már csak ez hiányzott nekem, nem tudtam, hogy ekkora bűnnek számít, akkor eszembe sem jutott volna.. Nem tudom mi lesz a vége, de azt tudom, hogy ha apám ilyen kis dolgokért szidott, vert, akkor sokkal rosszabbra szàmítok..



#rossz viszony #apa-fia kapcsolat #semmi kedv az élethez
2016. febr. 19. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Nyafogás helyett nőj fel, és vállald a felelősséget a tetteidért.


Abban igaza van apádnak, hogy középszerű eredményekkel beérni nem jó, mert nem fogod vinni semmire. Olvass bele a Közoktatás kategória kérdéseibe, mennyi a kétségbeesett, utolsó pillanatban kapokodó fiatal...


A facebookos ügyért meg egyszerűen megérdemled a fejmosást, nagy hülyeséget csináltál, 16 évesen ennél több eszed is lehetne. Most akkor viseld a következményeket, kérj bocsánatot, ez a legtöbb, amit tehetsz.

2016. febr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
még fiatal vagy, pár év és csökken a nyomás. ha elkezdesz melózni vagy egyetemre járni majd kevesebbet találkozol a szülőkkel és normálisabbak lesznek mert ritkán látnak. türelem rózsát terem.
2016. febr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Ne add fel, még miniszterelnök is lehetsz (már, ha van ilyen ambiciód).
2016. febr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Tényleg hülyeség volt a faces dolog. A többire viszont azt tudom javasolni, hogy beszélj anyukáddal. Mond el neki ezeket a dolgokat, amiket ide leírtál. Hátha átgondolja, és megoldást keres, hogy a veszekedések megszűnjenek, valamint lehet, hogy beszél apukáddal, hogy ne így viselkedjen veled szemben. Mondanám, hogy beszélj apukáddal a dolgokról, de ahogy látom félsz tőle annyira, hogy nem fogsz.
2016. febr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos ez így alakult, elég sok szülő nem bír uralkodni magán, és a gyerekén tölti ki a mérgét. Ilyen kórban sok konfliktus van, én is átéltem. Ha hülyeséget csinálsz azért magadat okold, ha meg nem tetszik a szüleidnek az eredményeid, mond, hogy akkor nem jársz semelyikre, és csellengő leszel, az jobb lesz akkor?
2016. febr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Persze, a Facebookos ügy az én hibám, vállalom is a következményeket. De az a gondom, hogy anyukám, én és a testvérem annak örülünk, ha nincs itthon. A testvérem már most olyan 9 évesen, hogy semmi kedve az apám közelében lennie, mert valamiért úgy is veszekedni fog vele.

Sajnos tudom, hogy az apám más nőkhöz jár. A telefonjàn írkálja a sok szerelmes levelet... Sajnos ezt anyukám a napokban tudta meg, ezért olyan nagy a feszültség otthon, hogy most is inkább sétálok, és telefonomról írok.

És ami érdekel, 5-ös vagyok belőle.. Valami testneveléssel és biológiával kapcsolatosan akarok továbbtanulni, de ha nem megy, ott az irodalom-nyelvtan-töri.

Amúgy köszönöm a válaszokat.

2016. febr. 19. 15:05
 7/9 anonim válasza:

Szia!

Én is hasonló helyzetben vagyok mint te, csak egy kicsit 'nyugalmasabb' itt nálunk...

Van kedved beszélni róla?

2016. jún. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Cila-Bila ***** válasza:
Mond meg apukádnak , hogy iratkozzon be helyetted az iskolába, és most mutassa meg, hogy ő jobb volt, mint te? A szülők emlékezete általában csal ők jobbak, dolgosabbak, szófogadóbbak, sikeresebbek, ügyesebbek, szorgalmasabbak voltak, mint a gyermekeik, lehet néha van igazuk, de nem mindig.
2018. márc. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Aranypanda válasza:

Nem elég apának lenni, úgy is kell viselkedni, mint egy igazi apa. Anyádnak rég el kellett volna válni tőle a ti érdeketekben.

Hivatalosan is kérhetsz védelmet verés, éheztetés vagy lelki terror esetén. Az iskolában elvileg van ifjúságvédelmi tanár, de mehetsz a Gyámhivatalhoz vagy a polgármesteri hivatalba. Az ilyen szülő be szokott tojni, ha hivatalnok keresi meg, és rájön, hogy nem vagy kiszolgáltatott.

2018. dec. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!