Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az anyám? Egyszerű...

Miért ilyen az anyám? Egyszerűen úgy fel tudom húzni magam rajta.

Figyelt kérdés

Anyám állandóan azzal jön, hogy a kedvességgel és jósággal soha nem fogok elérni semmit, és egy kis hazugság soha nem árt meg ilyesmik... Múltkor akartam venni egy könyvet a saját pénzemből, de nem engedte meg, mert, hogy annyi könyvünk van, olvassam azt, vagy járjak könyvtárba, de egy hülye könyvért ne merjek pénzt kiadni. (Megjegyzem, Neil Gaiman egyik könyvéről volt szó, de egyébként ha bármely más könyvet akartam volna megvenni, akkor is ezt mondta volna.) Aztán megkérdeztem, hogy akkor mégis mi az amit megenged, hogy vegyes a saját pénzemből. Sminkeket, ruhákat, cipőket mint más lányok? (Azt reméltem, hogy azt mondja, hogy nem dehogy, inkább vedd meg a könyvet, de tévedtem...) Meglepő módon azt felelte, hogy igen, mert az sokkal értelmesebb, ugyanis a külső megjelenés nagyon fontos, és ha csúnya vagy, soha nem fogsz érvényesülni. Meg ott hablatyolt az én marketingről és hasonlókról. Persze, van abban igazság amit mond, de könyörgöm 13 éves vagyok, nem hinném, hogy nekem ennyi idősen ilyenekkel kéne foglalkoznom. Legalábbis nem akarok... Persze, azért ápolt vagyok, nem hanyagolom el magam, rendszeresen sportolok, és szerintem ennyi éppen elég.

Ami még nagyon kiakasztott, az az volt, amikor kijelentette halál komolyan, hogy Ő márpedig nem tesz jót másoknak, ha abból nem húz hasznot. Ő csak akkor ad aprót a hajléktalannak, ha mások azt látják stb.

Az is elég idegesítő, hogy mindig üzletel. Tehát ha megkérem, hogy vágjon nekem egy szelet kenyeret, akkor azt mondja, hogy csak akkor ha felmosom a konyhát.

Állandóan olyanokat mond, hogy a pénz az mindennél fontosabb, és ha lenne pár milliárd forintja, akkor lenne csak boldog. Pedig teljesen átlagosan élünk. Minden nap 3-szor 4-szer étkezünk, 2 havonta mindig veszünk új ruhákat, nyaralni is megyünk, szóval nem értem. (Nem szoktunk hitelt se felvenni.)

Annyira idegesít már, az amiket mond, meg ahogy viselkedik... Szerintetek miért ilyen? Mit lehet ezzel kezdeni?



2015. aug. 16. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Basszus... mintha az én anyámról lenne szó. :D Ugyanez megy nálunk is.
2015. aug. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ne haragudj, de véletlen nem prosti a muterod?
2015. aug. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mNoémi válasza:
0%
Milyen gyakran mondod az anyukádnak, hogy szereted őt?
2015. aug. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Neem igazán, rendes munkája van, 2 diplomája, 3 nyelvvizsgája, és szereti apámat, úgyhogy ez szerintem kizárt.:)
2015. aug. 16. 17:25
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem nagyon szoktam mondani, mert igazából nem szeretem. (Ez is közrejátszik benne, amit leírtam, de vannak még dolgok.)
2015. aug. 16. 17:26
 6/10 anonim válasza:
Kicsit megdöbbentem hogy tényleg vannak ilyen szülők ilyen gondolkodás móddal(már ha nem kamuzik a kedves kérdező). Ilyeneket leginkább a gyökerebb lány oszt. társaimtól hallok. Bocs, nem tudok mit hozzáfűzni, csak hogy örülök hogy nem veszed át ezt a gondolkodást!
2015. aug. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos én olyan ember vagyok aki "nem eladható". Első ránézésre és az első megismerésre nem vagyok se szimpatikus se intelligens (nem tudom miért)

Gimnázium kezdetén ezzel jól megszívtam, nem voltam hajlandó besimulni az átlagba így ideggyenge lettem nehéz volt kijönni belőle.

2015. aug. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Orulk neki,hogy ilyen. Az enyem.kinyalja masok segget, aztan atkurjak...ez mennyivel jobb?? Semmi tartas nincs benne,panikbeteg lettem nellette...de masok.ak segit,.meg o a szent. De nekem.nem kell mondania h ingyen ne segitsek, ot latva ebbol tanultam
2015. aug. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Örülj neki, hogy iylen anyád és hallgass rá. Bár a segítésnek is megvan a maga funkciója az érdekérvényesítésben, de alapvetően jókat mond. Anyukád egyszerűen reálisan látja az életet és az abban való érvényesülést, mert az élet erről szól. Vannak nagyon szépen hangzó idealista nézetek, pl a szegények boldogok, meg segíts másokon és megsegítenek. Ezek kivételes esetektől eltekintve baromságok, mert rajtad senki nem fog segíteni csak te magad. Eladakozhatod az összes pénzedet akkor sem fognak adni még csak azok sem akiknek segítettél.

Egyedül a személyes kapcsolataid és az úgymond klánod, ami fontos és folyamatosan fejlsztened kell szociálisan, de ennek is megvan a funkciója. Aki azt hiszi, hogy az élet valódi értelme az az, hogy segíts másokon vagy akármilyen más elvont eszme az tévedésben él. Mert az élet alapvető értelme a szükségletkielégítés, ha ezek megvannak tudsz magasabb eszmékért harcolni. De ezt a szintet vagy a szükségleteid alábbadásával, amivel a személyiséged torzulhat, tudsz változtatni vagy úgy ha gazdag leszel. Ez utóbbi hasznosabb, törekedj arra, hogy qrva gazdag legyél, jelenlegi kapitalista rendszerben ez a legjobb tanács, amit bárki adhat.

2015. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ne légy olyan mint az anyád, de az sem jó mint amit az egyik válaszoló írt, hogy az ő anyja meg hagyja magát kihasználni. Valahol a kettő között kéne lenni.
2015. aug. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!