Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságban v. komoly kapcsola...

Házasságban v. komoly kapcsolatban élők! Írjatok, ha ti is olyanok vagytok, akik nem szeretik a nagy családi összejöveteleket! Ti hogy oldjátok meg, hogy ne kelljen mindig ilyen programokra járni, de bunkónak se tűnjetek?

Figyelt kérdés
Én még csak eljegyzés előtt állok, és nyilván nem szeretnék rossz benyomást kelteni, de nekem meg az már túl sok, ami a párom családjában van, ők a távolabbi rokonokkal is nagyon tartják a rokonságot. Én meg inkább magamnak való típus vagyok, nem szeretem a protokolláris kapcsolatokat, elbájcsevegek, ha kell, de sok eneriát kiszív belőlem. Egy párszor voltam ilyen összejövetelen, de feszélyezve éreztem magam, nem vagyok az a típus, aki sok emberrel megtalálja a hangot. Az anyósjelöltem mindig kedves velem, ha találkozunk, de a páromon keresztül mindig hallom, hogy hiányol az összejövetelekről. Ez dühít, de nem akarom, hogy azt higgye, velük van bajom. Akik hasonló helyzetben vannak, ti hogy kezelitek ezt? Milyen kompromisszumos megoldás lehet?

#rokonság #családi összejövetel #tartózkodó magatartás
2016. márc. 21. 09:17
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
83%
Milyen gyakran vannak ezek az összejövetelek? A párod hogy viszonyul hozzájuk? Amikor te nem mész, a párod egyedül megy?
2016. márc. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
92%

Alapvetően én sem szeretem a túl nagy és gyakori összejöveteleket.

Milyen gyakran vannak nálatok ilyenek?


A jobbik eset az, hogy nektek vendégként kell menni és nem várják el tőletek, hogy ti is vendégül lássátok az egész családot. Azt mondom ez időnként kibírható. Szóval attól függ, hogy milyen gyakran vannak ezek az események...Ha túl gyakran, akkor én pár alkalommal kimenteném magam valami más programmal.

2016. márc. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
79%
Én olyan párt választottam, aki ugyanúgy nem nagy bulikat, így nagy egyetértésben otthon maradunk. Azok a családtagok, akik emiatt megsértődnek, nem is hiányoznak. :P
2016. márc. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
66%

Az a kompromisszum, hogy részt veszel az ilyen eseményeken, gondolom nem kell minden nap velük lenned. A nagy társaságnak is megvan az előnye, mert tudsz válogatni kivel beszélgetsz többet. Legalább is abból indulok ki, hogy ilyen népes összejövetelen egy idő után, ha már megvolt a vacsora, elkezd mindenki külön-külön is beszélgetni. Van aki a teraszon, van aki a nappaliban, van aki a konyhában ragad.

Az ilyesmiktől én is féltem egy időben, de rájöttem, hogy akár jó is kisülhet belőle. Én ma már sokkal jobban szenvedek akkor ha csak pár fős a társaság, és nem lehet kibújni a közös beszélgetés alól. Ha együtt maradsz a pároddal, lásd be, hogy nem kerülheted örökké ezeket a szituációkat.

2016. márc. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Ja, és harmincas/N vagyok, ezt kihagytam. Alapvetően a párom sem szereti annyira ezeket, de így nevelték, neki termeszetes, hogy elmegy. Bár egy jó ideje ő is kihagyja a kisebb alkalmakat. Igen, egyedül szokott elmenni, ha én nem. Én mindig mondom neki, hogy engem absz. nem zavar, ha nem velem van, Menjen nyugodtan, de van, hogy itthon marad inkább velem, noha én nem kérem erre. Az anyukája kérdéseire eddig mindig kimentett, hogy vmi dolgom van, de mondtam neki, nyugodtan mondja meg, hogy én nem vagyok olyan osszejaros tipus, inkabb magamnak való, ettől még senkivel semmi bajom. Legutóbb meg is mondta (amugy van még egy hasonló mentalitasu leendő feleseg a családban, ot idővel elfogadtak ilyennek).


Hogy milyen gyakran van banzáj? Konkret számot nem tudok, a nagy ünnepeken kivül szeretnek szuli- es nevnapokat ülni tágabb körben.


Bocs a hibákért, telefonról irtam.

2016. márc. 21. 09:49
 6/38 anonim ***** válasza:
90%

Én sem szeretem, nálunk is ez van. Pluszban még a baráti társaságunk is nagy, úgyhogy a hétvége a barátok "alkalmainak" megülése és a család valamelyik tagjának a látogatásáé.

Pont ebből volt egy vitánk a napokban, nekem is már sok - az esküvőnket kéne szervezni, de már így is bunkónak érezzük magunkat, hogy nem vagyunk eleget velük.

2016. márc. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Plusz infó: A sajat szüleimmel is távolságtartó a viszonyom (hogy miert, az kulon sztori), veluk sem szeretnék nagyon gyakran isszejarni. Mas rokonnal alig tartok kapcsolatot. Mi mindig is zarkozottabb csalad voltunk.
2016. márc. 21. 09:53
 8/38 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk mi vagyunk a család és "te vagy a sógornőm" :-) Nálunk kb havonta vannak ilyen alkalmak - nem tudom, ez neked sok lenne-e.

Nincs ezzel semmi gond, ha nem tudsz/szeretnél elmenni akkor nem kell. Az elején furcsa volt, de ettől még ugyanúgy a család része, elfogadjuk, szeretjük :-) Nem tartjuk bunkónak egyáltalán.

2016. márc. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
8-as, orulok, hogy ezt Irod. :) Es mivel indokolja a sogornod, hogy ritkan megy el? (Nekem a havi egy is eleg sok oszinten szolva. :()
2016. márc. 21. 10:14
 10/38 anonim válasza:
61%
Nehezen,csak szűk családi kör.
2016. márc. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!