Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kötelező elolvasni, de...

Nem kötelező elolvasni, de aki megteszi, kérem, segítsen. Mit tehetnék, mitől lenne jobb az életem? Pontosabban én mitől érezném annak?

Figyelt kérdés

Minden a szülésem után kezdődött. Illetve talán inkább a második szülésem után. Van 3 gyönyörű gyermekem, 28 éves vagyok. Saját házunk, kocsink, a párom szeret-kíván és én nem vagyok boldog, miért nem? Nem tudok válaszolni magamnak a kérdésre. Felszedtem 20 kg-t és nem érzem nőnek magam. Fekete slampos ruhákban járok, kerülöm az emberek, az ismerőseim tekintetét, mert nem akarom azt a kérdést hallani, hogy "Te vagy az? Alig ismertelek meg, meghíztál.." Habár én sosem lennék ilyen tapintatlan, az emberek sajnos azok. Hiába ez az igazság, attól még fáj. Minden (!) nap sírok, és alig mozdulok ki. És ha mégis, akkor sem érzem jól magam. A gyermekeim nem ezt érdemlik, és úgy érzem én sem.Jó ember vagyok, talán ez az egyetlen jó, amit tudok magamról írni. És a párom is szeret, annak ellenére, hogy nem kívánom a szexet sem, pedig ő kíván engem így ahogy vagyok, de én ezt nem tudom elfogadni. Ezt a testet..De tenni se teszek ellene, hogy fogyjak, inkább sírok..sokat. Most is, ahogy ezeket a sorokat írom. Írhattok bármit, negatívot is, úgy érzem ennél mélyebbre nem tudtok lelkileg döngölni ahol most vagyok. Így, hogy egyébként semmi okom nem lenne erre.

Mi baj van velem? Miért nem tudok örülni az életemnek?

Hálátlan vagyok a sorsnak, pedig egészségesek a gyermekeim, gyönyörűek, és van egy anyukájuk, aki régen szép volt. Mert az voltam- de ez mára már csak emlék.

Köszönöm aki elolvasta.



2016. márc. 21. 14:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%

A szülések óta van ez, vagy már előtte is?

Császárral szültél?

2016. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%

Picit idősebb vagyok nálad, kevesebb a gyermekeim száma is, de értem, megértem, amit írtál.


Rajtam nem +20 kg, hanem sokkal több volt és hasonló gondokkal küszködtem- pedig "ezt leszámítva" aránylag rendben volt minden.


Azzal szeretnélek megerősíteni, hogy jó úton jársz, mert felismerted, hogy problémád van, nem érzed jól magad és megszületett a változásra az igényed. Apró lépés, de fontos és nagyon jó. Ebből meríts erőt.


Kérj segítséget. Hogy ez mi legyen pontosan azt nem fogja neked senki tudni 100% pontossággal megmondani. Lehet az orvos, dietetikus, személyi edző, pszichológus, családtag, de akár csak az, ha visszamész dolgozni, esetleg keresel új munkahelyet, nyersz néhány órát (bébiszitter, családtag besegít stb.) és kiszakadsz a mókuskerkékből, felújítod a régi barátságokat stb.


De kezdened kell valamit- ami nem egyedüli tevékenység.


Mivel a hízást és a testedet emelted ki, ezért azzal tudok - talán- segíteni, hogy megosztom veled azt, hogy nekem mi volt az utam.

A háziorvoshoz mentem először, kivizsgálások stb.- aztán szakorvoshoz kerültem, dietetikushoz, kemény diéta (család is támogatott, de úgy látom, nálad normális a férjed, te is számíthatsz rá az életmódváltásban), sok mozgás (igen, én is volt, hogy éjjel mentem, volt, hogy a picit vittem magammal a konditerem játszóházába- akarni kell, megoldást keresni és hidd el, menni fog- karbanülővel még táncoltam is, mint egy súlyzós edzés :)


Próbálj kilépni az otthoni házimunka-gyereknevelés vonalból- esetleg kezdetnek heti 1-2 szabad óra, amit barátnővel, családtaggal, vásárlással, mozgással vagy amivel akarsz, azzal töltesz (akár egy jó pedikűr, masszázs- a férjeddel egyeztess!).

2016. márc. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
54%
Depressziós lehetsz, kérj segítséget, amíg van kitől, nem késő, nem megy rá a házasságod a szexhiányra, a szomorúságodra. Nem biztos, hogy egyedül sikerülni fog, de a férjed szeret, kérj tőle segítséget. Próbáljatok együtt elmenni helyekre, a gyerekeket lepasszolni néha. Nem tudom, dolgozol-e, de lehet, hogy jó lenne, ha elkezdenél legalább félállásban, hogy ne otthon ülj csak mindig.
2016. márc. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
9%

Önsajnáltatás az megy...:D Állj a lábadra.

Mitől lenne jobb neked? Ezt magadtól kérdezd meg és ne mástól...Ha te nem tudod a választ más, hogy tudja?

Ha egyedül úgy érzed nem megy, kérj segítséget...de ne sajnáltasd meg, sírás helyett tegyél érte, hogy jobb legyen. Ha így folytatod, akkor ez nem változik a te érdeked is, hogy ez jobb legyen.

2016. márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
51%
lehet már írták, de szülés utáni depresszió esetleg? Keress fel egy szakembert. Bár én előbb elekzdenék pl vmi sportot, már az is javíthat a kedéályállapotodon.
2016. márc. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
29%
Biztosan depressziós vagy, emiatt híztál, amitől elmélyült a lelki válság is. De nem a hízás az alap probléma. Először is, fogadd el, hogy bár számodra nem logikus amit érzel, de akkor is azt érzed, és emiatt nem vagy hibás. Ne legyen lelkifurdalásod, mert az csak tovább rontja a helyzetet. A lelki történések nagyon sokszor (általában) nincsenek kapcsolatban a külső körülményekkel, szóval nem igaz a logikusnak tűnő állítás: azért érzem így magam, mert ez a helyzet állt elő. A változás általában belül történik,és az hat a külső világodra, és teszi láthatóvá a belső változást. Az egyik lehetőség a pszichológus, bár ő valószínűleg antidepresszánst javasol majd.Ha mást nem tudsz tenni, mindenképp keress fel egyet, egy ilyen helyzetben lépni kell. De ha képesnek érzed magad őszintén szembenézni a szenvedéssel, és rájönni miért érzed ezt, akkor azt javaslom olvass Eckhart Tolle könyveket. A most hatalma, és az új föld nekem rengeteget segített,alapjaiban változtatta meg a életminőségemet. Kitartást kívánok hozzá! https://www.youtube.com/watch?v=FaPHE-0sCnk
2016. márc. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
23%

160 centi vagyok, 80kg felett van a súlyom, ismerős, mit érzel. Viszont nem hagyom, hogy az emberek negatív kritikája földbe döngöljön, ez az utolsó, ami miatt aggódom. Igyekszem csinosan öltözni és azt hangsúlyozni, ami előnyös rajtam.


Találd meg, mi az, ami előnyös rajtad és ne foglalkozz másokkal. Próbáld megtalálni magadban / magadon a szépet, mert tudom, hogy te is szép vagy :)


Nem mellesleg következő hónaptól eljárok edzeni ;)

2016. márc. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
12%
Miért nem teszel azért, hogy jobban nézz ki? Csoda, hogy nem csal szét a férjed 21kg már az egészségre is káros. Szeretnéd látni mindhárom gyerekedet felnőni? Nem nyafogni kellene. "De tenni se teszek ellene, hogy fogyjak, inkább sírok." Gyenge jellem vagy, semmi akaraterővel. Minek kellene örülnöd? Annak, hogy nulla jellem vagy? 28 éves vagy nem 58. Más 50 évesen is bomba.
2016. márc. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
42%

Ez a legnagyobb baj, hogy sokan így állnak hozzá, mint itt is a fórumon, hogy benned van a hiba, mert felszedtél 20 kilót, és örülj, hogy a férjed nem csal meg fűvel-fával. Mit sajnáltatod magad?

Sajnos a depresszió betegség, és nem olyan, hogy változtasd meg a hozzáállásod, majd elmúlik, vagy szedd össze magad, és elmúlik. Az kb. olyan, mintha valakinek vérzik az ütőere, erre odadobnak neki egy ragtapaszt, hogy tegye fel, és ne nyafogjon.

A depresszió komoly betegség, kezelni kell. Az, hogy minden nap sírsz, és még te sem tudod az okát, komoly jel. Tényleg szakemberre van szükséged, beszélned kell a férjeddel is, hogy kísérjen el, támogasson, hogy helyre tudj jönni. Lehet, hogy a szülés miatt van, lehet, hogy a hormonok, a megváltozott életed az oka. Én szurkolok, hogy helyre tudjanak hozni akár gyógyszerekkel, akár más terápiával, hiszen a családodnak szüksége van rád, és egy ilyen fiatalasszony előtt még ott az élet, amit élveznie kell.

2016. márc. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
16%
# 19/, ne haragudj, de felnőtt emberről van szó. Depresszió ide-oda. ha én nem vagyok elégedett valamivel, akkor teszek ellene. Leírta kerek perec, hogy tudja, hogy mi a gond, de neki könnyebb sírni. Akkor sírjon 0-24. Attól nem lesz se boldogabb sem ő, sem a házassága. Egyáltalán mit vár? Én nem akarom bántani. Feltett egy kérdést és leírtam őszintén, hogy mit gondolok. Depressziós az alakja miatta, de nem tesz azért, hogy vékonyabb legyen. Most erre mit lehet írni? Én nem fogok tudni elmenni helyette mozogni és diétázni sem.
2016. márc. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!