Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kötelező elolvasni, de...

Nem kötelező elolvasni, de aki megteszi, kérem, segítsen. Mit tehetnék, mitől lenne jobb az életem? Pontosabban én mitől érezném annak?

Figyelt kérdés

Minden a szülésem után kezdődött. Illetve talán inkább a második szülésem után. Van 3 gyönyörű gyermekem, 28 éves vagyok. Saját házunk, kocsink, a párom szeret-kíván és én nem vagyok boldog, miért nem? Nem tudok válaszolni magamnak a kérdésre. Felszedtem 20 kg-t és nem érzem nőnek magam. Fekete slampos ruhákban járok, kerülöm az emberek, az ismerőseim tekintetét, mert nem akarom azt a kérdést hallani, hogy "Te vagy az? Alig ismertelek meg, meghíztál.." Habár én sosem lennék ilyen tapintatlan, az emberek sajnos azok. Hiába ez az igazság, attól még fáj. Minden (!) nap sírok, és alig mozdulok ki. És ha mégis, akkor sem érzem jól magam. A gyermekeim nem ezt érdemlik, és úgy érzem én sem.Jó ember vagyok, talán ez az egyetlen jó, amit tudok magamról írni. És a párom is szeret, annak ellenére, hogy nem kívánom a szexet sem, pedig ő kíván engem így ahogy vagyok, de én ezt nem tudom elfogadni. Ezt a testet..De tenni se teszek ellene, hogy fogyjak, inkább sírok..sokat. Most is, ahogy ezeket a sorokat írom. Írhattok bármit, negatívot is, úgy érzem ennél mélyebbre nem tudtok lelkileg döngölni ahol most vagyok. Így, hogy egyébként semmi okom nem lenne erre.

Mi baj van velem? Miért nem tudok örülni az életemnek?

Hálátlan vagyok a sorsnak, pedig egészségesek a gyermekeim, gyönyörűek, és van egy anyukájuk, aki régen szép volt. Mert az voltam- de ez mára már csak emlék.

Köszönöm aki elolvasta.



2016. márc. 21. 14:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
71%
#20 Nem haragszom, de buta vagy. A depresszió betegség, kezelni kell. És én haragszom az olyan barmokra, mint te, akik szerint az egész csak akaraterő meg hozzáállás kérdése, és elmúlik. Nem múlik el, ez egy mentális betegség, amit gyógyítani kell. A cukorbetegség sem múlik el attól, hogy kerülöd a szénhidrátot. Lehet, hogy a 10-es cukrot le lehet vinni 5-re, de annál, akinek nem termel inzulint a hasnyálmirigye, mert autoimmun betegsége van, annál nem viszed le soha. Igen, van nyilván átmeneti rosszkedv, rossz passz, amit némi ösztönzéssel lehet javítani, amiből ki lehet billenni, de itt egyáltalán nem ilyesmiről van szó.
2016. márc. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
19%
Nem vagyok buta, de én nem vagyok orvos, szerintem te sem. nekem az jött le, hogy a kérdező amiatt depressziós amiért túlsúlyos. Nem akar szexuális életet élni, mert szégyelli a testét, zavarja a felesleg. Na de akkor miért nem 5kg után vette ezt észre? Ha ez a gond akkor miért várt, hogy 20kg-ot felszedjen? És hol olvastad, hogy ha valaki depressziós akkor képtelen a sportra vagy a diétára? Pont, hogy a sportot ajánlják stressz levezetésnek.
2016. márc. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
31%

Nem stresszes, hanem depressziós. A sport jó lehet, de itt kevés. Nem vagyok orvos, de hülye sem vagyok. Ez betegség, méghozzá lelki, és kezelni kell szerintem. Az a jó, hogy mellette áll a férje. Valami hiány nála, talán a szerotoninból nincs elég, ezt kiválthatta a szülés is, emiatt sír, képtelen örülni. Ezt pótolni kell, ha ez megtörtént, akkor majd sportolhat.


Lehet, hogy azért is eszik többet, mert pl. a szerotonin-hiányt a szénhidrát rövid időre csökkenti. De jobb lenne, ha szakember vizsgálná ki, mert ha kap megfelelő kezelést, akkor talán szénhidrát sem kell majd annyi neki, és nem fog sírni sem, jobban lesz.

2016. márc. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Szeretnék külön-külön válaszolni mindenkinek:


1. Köszönöm szépen <3


2. Utána olvastam a kineziológiának, és azt hiszem megpróbálom, köszönöm a kedves válaszodat.


3. Totálisan igazad van, és hidd el minden nap többször el is mondom magamnak. De valahogy tovább nem jutok ennél, az ön-utálat fázisnál!


4.Köszönöm a biztatást, kedves tőled.


5. Így van, ezt kellene tennem!


6. Pontosan, akaraterő kérdése, gyenge vagyok.


7. Próbálkozom, és remélem sikerülni fog egyszer kimásznom ebből, köszönöm.


8. Nem érzem, hogy hibáztam a családalapítással, csak úgy érzem, hogy ÉN elvesztem valahol eközben. Köszi a választ.


9. Első körben a futást javasolják a családom is, és segítenének is, akár jönnének is velem. Már csak nekem kell megindulnom.


10. Megfogadom, és erőt veszek magamon <3 Köszönöm!!

Annyit még hozzátennék, hogy nem zabálok, tehát nem eszem örökösen, sőt..


11. Nem volt ilyen problémám előtte, és simán szültem mindet.


12. Köszönöm szépen!! Pár hónap és megyek vissza dolgozni, vegyes érzelmekkel, de várom. Valamilyen szinten ettől (is) remélem a változást.


13. Azért azt nem mondanám h szexhiány van, mert együtt vagyunk azért egy héten legalább 5x, de nem élvezem, nem kívánom, inkább itt a baj.

Dolgozni megyek pár hónap múlva, 12-es pontban leírtam, kérlek olvasd el. Köszönöm.


14. Igazad van, komolyan így gondolom.


15. Azt kellene igen, a lábamra kell állnom és elkezdeni, mert ez nem én vagyok.


16. Köszönöm szépen <3


17. Kitartást kívánok neked is, és erőt ehhez, de nem vagyok képes felvenni csinos ruhákat, mert nem érzem magam annak, tramplinak nézek ki benne, nem tudnék jó képpel végig sétálni az utcán bennük..:-(


18. "Gyenge jellem vagy, semmi akaraterővel" IGAZ, AZ VAGYOK, elhiszed, hogy pontosan tudom?? Kisgyerek vagy még, ha úgy gondolod, hogy emiatt szét kellene csalnia a páromnak. Habár nem tudom neked mond e valamit a jóban-rosszban, hál Isten neki még IGEN!


19. Köszönöm szépen, jól esnek a szavaid, és tudom hogy ezt kell tennem, beszélek a párommal is.


20. Nem bántottál meg, csak te nem vagy benne, nem is kívánom, h benne legyél.


21. Köszönöm <3


22. Van szex! És nem is olyan ritkán mint írtam heti 5x biztosan! Miért nem 5 kg után vettem észre? Talán mert terhesség alatt nem ezen aggódtam és egész egyszerűen rajtam maradt szülés után. Szoptatás alatt sem diétáztam, de nem is zabáltam! Normálisan ettem, mint terhesség előtt.


23. Köszönöm szépen, kivizsgáltatom magam. De tényleg nem eszem többet, nem eszem sokat.

2016. márc. 22. 07:46
 25/26 anonim ***** válasza:

Nem vagy gyenge. Ha mar belatod azt hogy kene, es nem kifogasokat keresel, hanem elismered, az mar tobb mint ameddig sokan eljutnak.


Nehez lefogyni? Nem nehezebb mint meghizni, csak az benne a nehez, hogy nem rogton jon az eredmeny. Persze, ha par het alatt le lehetne fogyni, akkor konnyen kibirna az ember azt a kis idot, de a baj az, hogy lassan es sokara jon az eredmeny, evekig tart elhizni, evekig tart (tartosan) lefogyni is. Ha a kemeny dieta stb tul drasztikus, akkor ne azt csinald. Kicsit alakitsd at az etrended, akar ugy hogy arra figyelsz hogy mit eszel este. Ha valamit megkivansz, tedd el reggelre, szeretnel egy jegkremet csokit stb, oke, de reggel edd meg :)


Ha valahova mesz, es mozgolepcso/lift es lepcso kozul valasztani lehet, valaszd a lepcsot. Ez nem nagy dolog, de napi rendszeresseggel mar ezzel sok mozgast beviszel az eletedbe.


Amugy, lehet hogy nem is eszel sokat, csak mint a csaladanyak altalaban nem akarod kidobni a megmaradt etelt, hat megeszed amit a gyerekek meghagynak. Errol is le kell szokni.


De egyebkent szerintem lehet hogy tuldramatizalod, kuldj egy kepet ha gondolod, megmondom oszinten hogy el vagy e hizva vagy nem (nekem nem erdekem se az hogy hazudjak, es azt se kell neznem hogy megbantalak e).


Ami a depresszio reszet illeti, nem tudom hogy ez mar az-e, de menj el egy pszichiaterhez. Vannak hatekony gyogyszerek manapsag a depressziora es nem kell felni toluk. Volt eset a csaladban, es magam se hittem volna, hogy ennyire jo iranyban meg lehet valtoztatni valakit. Pontosabban nem is meg, csak vissza... de ez mar masik tortenet.

2016. márc. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
14%
De ha téged zavar ez a 20 kiló, akkor miért nem fogysz le?
2016. márc. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!