Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen fóbia, mentális betegsé...

Milyen fóbia, mentális betegség van nektek ill. családatokban? Van ami öröklődő fóbia esetleg?

Figyelt kérdés

Lehet csak enyhe szorongás (ami mégse oly kicsi hisz van akkora súlya a saját életetekben, hogy gátoljon, érződjön) vagy esetleg komolyabb kezelésre is szorulókra is gondolok itt.

Nekem azt hiszem ezek vannak csak:

Nyershústól való félelem ami kiterjed a huzamosabb látvány, illat, tapintásra is illetve percekig tartó érintésbnél fizikai rosszullét tünetek lépnek fel.


Algofóbia — fájdalomtól való irtózás. Nagyából 10-15éve megvan, szinte minden másnap jelentkezik álmokban és kombinatív gondolatokban pl: ha ez meg ezt csinálom akkor ez meg ez a fájdalmam történhet meg velem.


Tripanofóbia, Aichmofóbia, Belonefóbia, Enetofóbia — a tűktől illetve injekciós tűktől és az injekcióktól való félelem. - világéletemben megvan, legsúlyosabb kistiniként volt mikor komoly öngyilkosági gondolatok is felmerültek csak hogy meneküljek egy egy vérvétel elöl, zóta szembenéztem vele s már "csak" szőrnyen nyomasztóan betegesnek érződik.


Sociofóbia — az emberektől illetve a társadalomtól való félelem, vagy ellenszenv - nagyából 10éve ez is, illetve társult hozzá pánikbetegég is.


Christophobia vagy! A negatív feltétlen előítéletességgel keresztények vagy a kereszténység. - fokozatossan növekszik bennem de kontrolálható szinten él.


2012. márc. 3. 12:13
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Ezek melett is elég jó az életeminőségem.

Apu alkoholizmusban és nárcizmusban is szenved. (senki se vitaképes mellette :D)

Két bátyám is Sociófóbiás de egyikük sikerült kezelnie, már családja van de sajnos messze él. A másik viszont teljesen befordúlt, lassan átmegy abba a szakaszba, hogy emiatt nemhogy a lakást de a szobáját se akarja elhagyni. Ha tehetné betonfalal venné körül a testét s szobáját is.

Velünk még elvan de egy rokont már elvesztett így a család. :( Továbbá ő fél a pókok érintésétől, lovak közelségétől, valamint a vegyszerektől s bár szerintem ennek ütnie kéne ezt de a mások által elkapható bacilusoktól, vírusoktól is fél. Belegondolva ez nálam is van de sokkal "normálisabb" formában.

2012. márc. 3. 12:20
 2/33 anonim ***** válasza:
87%

Mostohaanyám kényszerbeteg, állandóan takarít, pakol, továbbá képtelen alkalmazkodni másokhoz, illetve mániákusan kontrollál, ellenőriz mindent. Továbbá lelki terrorban tart minket.


Apa gyenge személyiség, totál behódol a mostohámnak.


Idősebb mostohaöcsém kényszeres evő, ha baja van, unatkozik, stb. eszik.


Én anorexia nervózás vagyok, hála a "családomnak". Amíg csak ketten éltünk apával, semmi bajom nem volt, ideköltöztünk, és három év alatt fogytam 20 kilót, most már kórosan sovány vagyok. Nemevéssel tiltakozok a körülmények ellen.

2012. márc. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
71%

Egyszerűbb lett volna azt felsorolni, amitől nem félsz.

Nekem agorafóbiám volt évekig, de ez a pánik rosszulléteknek a következménye lett, azért nem mertem kimozdulni otthonról mert féltem, hogy bárhol rosszul lehetek.Már kezdek kigyógyulni belőle, de nem könnyű .

Meg van zenefóbiám, de csak kizárólag egy zenével kapcsolatban, ha azt meghallom,nos, az rosszabb számomra, mint a pánikroham.Szó szerint sikítva menekülök és rettegek attól, hogy újra meghallom.Ez valami gyerekkori rossz élménnyel függhet össze, volt pár "fura" tapasztalatom kiskoromban...

És tériszonyom is van,néha a saját erkélyünkre sem lépek ki szívesen, attól félek, hogy valahogy kiesek, ha nagyon magas és keskeny erkélyen vagyok, az a legrosszabb, mert úgy látom, mintha lejtene, vagy emelkedne és csak becsukott szemmel, tapogatózva közlekedem rajta :D

Na, van nekem is egy pár , elég ez is.


A tűtől szerintem mindenki fél valamennyire.Nekem a vérvétel már semmit sem számít, mióta láttam, milyen vígan élik túl ovis gyerekek is.

A hústól nem félek, csak szimplán gusztustalanak tartom nyersen, de nekem muszáj megfognom, mivel főznöm kell.

2012. márc. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
A nagybácsim beteg. 33 éves, és kb 10 éve nem mozdult ki a panelház 6. emeletéről. A szüleinél lakik, ők tartják el. Fél az emberektől, nem mer közösségbe menni. Nem láttam más családtagnál ilyen viselkedést.
2012. márc. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Félek a lepkéktől és a bezárt helyeken, de szerintem pl a keresztények vagy a kereszténységgel való előítéletek nem fóbia, hanem csak simán korlátoltság, amit ki akarsz vetíteni valami betegségre, hogy ne te legyél a gonosz előítéletes..
2012. márc. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
95%
12:27: én egyáltalán nem félek a tűtől, mindig szerettem nézni a vérvételt és az oltást is, sőt gyerekként a saját tenyeremet varrtam. :) Mondjuk most orvosnak tanulok. :D
2012. márc. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Ja, jut eszembe, nem szeretem a lifteket, ha lehet inkább lépcsőzök, nem beteges szinten.Az az oka, hogy sokszor álmodtam azt, hogy lezuhan vagy felgyorsul velem a lift.

Ezen kívül nem szeretem a túl alacsony helységeket, mert mindig attól félek, hogy rám zuhan, de ez sem fóbiás szinte, csak kellemetlen belegondolni.

A pókoktól félek, de kiirtom, ha látok egyet, ezzel a probléma megszüntetve.Mondjuk, azokkal a radír méretű, rövid lábú, gyors fekete,szőrös dögökkel nehéz elbánni.Ősszel szoktak bejönni, ha jól tudom, gyászpók a neve.Messziről megpróbálom eltalálni a papucsommal, vagy egy nehéz könyvvel, seprűvel ütni nem jó, mert azt túléli.

2012. márc. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos ha templom,papok közelében vagyok remegek, hányinger, fizikailag feláll a szőr rajtam alegnagyobb melegben is. Sokszor megyünk turistáskodni s hiába van az a sok szép (ezt elismerem) díszes, faragott templom vagy imahely nemtudok "elvonatkoztatni". Egyszer voltam egy külföldi sóbányában ahol valami nagyon méllyen kivéstek egy komplett templomot (olyan magas, széles, faragott stb.) s hát nagyon "érdekes" volt. brrr
2012. márc. 3. 12:45
 9/33 A kérdező kommentje:

És akkor a többimet még nem is mertem felsorolni... :)

Van amit szimplán nem szeretek, zavar de a mi családunkban elég gyorsan ha valami unszimpatikus s konfrontálodunk vele akkor könnyen áttörhet erősebb fokba.

Anyu most közölte, hogy élt még négy embergyűlölő a családban csaknem akarta, hogy agódjunk. :)

pl: nemmerem a lábfejem sötétben az ágyból kidugni, hintáztatni, takarónélkül hagyni hátha elkapja valami. Ezzel tesóm szivatott még pici koromban párszor szerintem onnan van.


Pókok. Ja, hát azokat nálunk nekem kell elintézni. De csak a saját papucsomat használhatom nehogy a bátyámé "bepiszkolódjon a beleivel vagy mivel" se könyv, ha meg falon van akkor csak zsepivel nehogy felkenődjön.

2012. márc. 3. 12:54
 10/33 anonim ***** válasza:

ma 12:27

megkérdezhetném melyik az a zene?


Amúgy én kellemetlenül érzem magam, ha nagyobb, idegenekkel teli társaságban vagyok. Szociofóbia-féle. :)

2012. márc. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!