Karrier és gyerek?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos számomra a család, de az is, hogy a munkámban kiteljesedhessek. Sok minden érdekel és nem tudok sokáig egy helyben lenni. Kényelmes tipus vagyok, mindig az voltam (nem sikerült sokat változtatnom ezen, még tudatosan sem). Szeretnék gyerekeket de maradjon időm önmagam fejlesztésére is. Ha ez nem sikerül félek egy megkeseredett ember leszek. Ez igy hogy hangzik?
2016. márc. 24. 11:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Szeretném, hogy a gyerekeim, ha lesznek, egészséges családi légkörben nőjenek fel, szeretetben.
2016. márc. 24. 11:42
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Akkor a lényeg, hogy a megfelelő partnerrel vállalj gyereket. Tudod: egy gyereknek 2 szülője van.
2016. márc. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Megfelelo partnerrel menni fog. Az elso egy-masfel ev viszont mindenkepp egyfajta aldozatvallalast, "onfeladast" kovetel, ahol a sajat igenyeid elegge hatterbe szorulnak - ha tenyleg idealis kozeget szeretnel teremteni a baba szamara. Johet a lepontozas :-)
2016. márc. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

A tanulás, önfejlesztés szerintem gyerek mellett is megoldható, ha nagyon akarja az ember. Természetesen kell hozzá egy megfelelő partner, aki segít ebben, vagy nagyszülők akik tudnak vigyázni a gyerekre ha szükséges, persze ha ők maguktól is szeretnének. (Mert ha nem, abból viták, feszültség lehet, legyen az férj, vagy nagyszülők.)

Én ismerek nem egy olyan nőt, aki most is éppen levelező szakképzésen vesz részt, és hamarosan diplomája lesz, pedig 2 gyereke van és mellette 8 órában dolgozik minden nap. Tény, hogy baromira nehéz neki, és nagyon becsülöm, mert bizony ő képes egy hosszú fárasztó munkanap után, miután elrendezte a gyerekeket, különórákat, este 10-11kor is leülni tanulni, hogy ne maradjon le, és be tudja fejezni az egyetemet. Ehhez rengeteg kitartás kell és motiváció, ami szerintem nem mindenkiben van meg. Ezt te tudhatod, ismerve magadat,hogy mennyire lennél képes áldozatokat hozni, illetve a partnered mennyire tudna támogatni téged, esetleg lenne-e más megoldás ami a segítségedre lehet.

2016. márc. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, annyi biztos, hogy változni nem sokat fogok már. Abból, amim van, kell valahogy kihozni a maximumot. Tehát kényelmes vagyok, érdeklődő, tudásra szomjazó nő. Akinek fontos a család. Néha kivánom bár egyszerűbb volnék.
2016. márc. 24. 12:12
 6/15 anonim ***** válasza:
6%
Pfff
2016. márc. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, ott van az, hogy a gyerekek, munka, tanulmányok de nem szabad a férjet sem elfelejteni :). El tudom képzelni, hogy működjön mindez na de napi 24 órából? Pedig ilyesmi életet tudnék magamnak elképzelni, igy lenne számomra teljes csak.
2016. márc. 24. 12:29
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem meg nem vagy erett egy gyerekhez, abszolut nem gondolkozol realisan, akkor pl tudnad, h rengeteg az onellentmondas abban, amit irtal. Ha pl a babaddal 3/4-ig virrasztasz, aztan reggel 6kor kelt ket ora alvas utan, akkor mit mondasz neki? 1. Kenyelmes vagyok es sajnalom, de mar nem fogok negvaltozni, tegy amit akarsz, kedves hathonapos 2. Csaladcentrikus vagyok, kelek es csinalom, meg ha egyaltalan nem kenyelmes. Sot, strapas. Nagyon. Es egy idealis par sem fog tudni tehermentesiteni a gyerekneveles minden nehezsege alol. Eloszor ismerd meg jobban onmagad, rakj rendet a fejedben, allitsd fel a fontossagi sorrendet, mert a ketto egyutt nem megy. Mindent nem kaphatsz meg egyszerre.
2016. márc. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk működik :) Működött egy gyerekkel is, meg most kettővel is, és majd harmadikat is szeretnénk, és kétlem, hogy akkor gond lenne. Én a nagy mellett szereztem diplomát, és kezdtem el a szakmámban dolgozni, ő már megvolt nekem, amikor a szakmai életben kezdték megismerni a nevem. Most a pici mellett tanulásra használom az időt, később meg természetesen újra dolgozni fogok.
2016. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%
9. De akkor gondolom nem egyszerre vagy kenyelmes, ambiciozus meg csaladcentrikus. Feltetelezem, h inkabb csak az utolso ketto...
2016. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!