Karrier és gyerek?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos számomra a család, de az is, hogy a munkámban kiteljesedhessek. Sok minden érdekel és nem tudok sokáig egy helyben lenni. Kényelmes tipus vagyok, mindig az voltam (nem sikerült sokat változtatnom ezen, még tudatosan sem). Szeretnék gyerekeket de maradjon időm önmagam fejlesztésére is. Ha ez nem sikerül félek egy megkeseredett ember leszek. Ez igy hogy hangzik?
2016. márc. 24. 11:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%

Főként a nagy kérdésre szorítkozva fogok válaszolni.


A férjemmel mindkettőnknek van karrierje. Sajnos ez nem túlzottan pénzben mérhető, inkább fokozatban.:) Doktorink van, tudományos területen dolgozunk.


Van gyerekünk. Ahogy számos ugyanilyen párnak is van a baráti társaságunkból. GYED alatt az ember tanulhat még egy idegennyelvet, olvashat milliónyi könyvet, követheti a közéleti eseményeket, eljárhat kiállításokra, és ebben mindben partner lehet a baba, később a gyerek. Ma már GYED mellett dolgozni is lehet egy éves kor után (mire te odajutsz, ki tudja, lehet, hogy CSED után is lehet majd egyből), így nem leszel "bezárva" évekre, csak ha kifejezetten te ezt akarod. Amivel amúgy nincs is baj.


De tényleg, a legfontosabb, hogy legyen egy megfelelő partnered ehhez. Nem olyan, aki beáldozza magát, hanem olyan, aki megért téged, az igényeid.


Ami a kényelmet illeti: nekünk egy csodás babát adott a természet, aki mellett ugyanúgy élhettünk igazából, mint előtte. Mióta hazajöttünk a kórházból, végigalussza az éjjeleket, napközben csendes, de érdeklődő.


A munkahellyel is tudtam/tudom tartani a kapcsolatot, el tudunk járni vele bárhová. Nagyon nyugodt, boldog, kiegyensúlyozott kisbaba. Szóval, ilyet is dobhat a gép!:)

2016. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha lusta vagy (fogalmazzunk már egyértelműen), akkor teljesen mindegy, van-e gyereked vagy nincs, nem fogsz karriert építeni. Ha meg tényleg szomjas vagy a tudásra, akkor 3-4 gyerek se akadályoz meg az önfejlesztésben, az ugyanis kizárólag motiváció kérdése. A barátnőm 4 gyerekes családanya, a gyesek ideje alatt szerzett két plusz diplomát és egy nyelvvizsgát, nagyszülők nélkül, elfoglalt férj mellett.
2016. márc. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező, egyedül a kényelmességedről kell lemondani.

Húsz év lombikbébizés után jött meg a baba, ami megváltoztatta az addigi hétköznapokat. Jelenleg egy 7 éves kisfiúnak vagyok a boldog apukája. És elmondhatom, hogy ésszerű és praktikus időbeosztással, normális tempózással minden belefér. A karrierépítés, a házimunka, a kertápolás, a kirándulás, a gyerekkel való közös játék, a sport, minden.


És igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy ehhez jó partnert kell választani. Én volt olyan, hogy munkából hazatérve összekapkodtam a fáról lepotyogott gyümölcsöket a kertben, a feleségem hozta haza a gyereket az oviból. Aztán futkároztunk, hintáztunk, homokváraztunk, amíg anya készítette a vacsorát. A közös vacsora után én fürdettem meg a gyereket, míg a feleségem bepakolt a mosogatógépbe, leszedte az asztalt, rendet rakott. Aztán átadtam a manót, és a feleségem altatta el, amíg én a szuterénben megmostam, meghámoztam, megturmixoltam a lepotyogott gyümölcsöket, és 15 kis-üveg lekvárt készítettem. Amíg dunsztolódott, a PubMed-en utánanéztem a legfrissebb szakmai cikkeknek. Aztán egy röpke félórát még beszélgettünk, tervezgettünk a feleségemmel. Aztán tusolás és szundi.

2016. márc. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
29%
9-es vagyok, háááát azért de, egy kissé szerintem kényelmes is vagyok (a szüleim szerint biztosan :D ), de jól rangsorolok, ami tényleg fontos, annál erőt veszek magamon, ami meg nem annyira fontos, az "majd, majd, majd". Például sosem voltam a takarítás bajnoka, bár magamhoz képest egészen rendszerető lettem, mióta gyerekeim vannak. De az biztos, hogy például a megszáradt ruhák leszedegetése a fregoliról valahol a rangsor legalján van. Tudom, hogy van olyan, aki ettől már hülyét kapna, de nekünk jó így :)
2016. márc. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
80%
Normális partnerrel neked is marad időd. Ha dolgozol napi 8 órát, rohangálsz a gyerekért, külön órákra viszed, házit írsz vele és még a teljes házimunka is rád szakad, akkor valóban lesz pár pocsék éved, de nem a gyerek, hanem az inkompetens apja miatt.
2016. márc. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!